Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljunk, ha a testvérün...

Mit csináljunk, ha a testvérünk mindent félbehagy és elvárja, hogy a szülei, nagyszülei tartsák el?

Figyelt kérdés

Nekem csak a mostohatestvérem, de olyan, mint egy rendes testvér.

Én 26 éves vagyok, ő 25.

Három egyetemet kezdett el, a leghosszabb idő, ameddig maradt, az az első vizsgaidőszak vége volt. Hol az volt a baj, hogy "nehéz", hol az, hogy nem is érdekli. A napjai abból állnak, hogy felkel 10-11 körül, elmegy edzeni, megebédel valahol, délután pedig vagy játszik otthon, vagy a haverjaival van, kocsikázik/motorozik, utána megint elmegy edzeni. Este pedig megy bulizni. És ebből áll az élete.

A családjában is mindenki legalább egy egyetemet elvégzett, szóval nem azt látta, hogy azzal sokat lehet elérni, hogy egész délután xboxozik. Mindent a szülei, nagyszülei fizetnek neki, a bulikat, utazásokat, új ruhákat (amikkel tele van a lakás), a számlákat... Anya férje meg nekünk panaszkodik, hogy semmi nem érdekli a fiát és hiába próbálja rávenni, hogy csináljon valamit, eredménytelen. A nagyszülei pedig szinte védik, hogy jaj még fiatal, lesz elég ideje dolgozni és hogy inkább találja ki, mit szeretne elérni és úgy tanuljon tovább, ne kényszerből. Csak szerintem baromi ciki, hogy 25 éves létére még gimis bulikba is jár, és egy szelet csokit nem bírna megvenni egyedül...


Már próbáltunk vele beszélni (én, a nővére, az apja), hogy ez így nem jó, nem élhet élete végéig úgy, mint egy bulizós kamasz, és akkor mintha meg is értette volna ezt, de folytatja ugyanúgy. Csak ez azért aggasztó, mert a nagyszülei sem élnek örökké és ha mondjuk ott lesz 35-40 évesen munka és képzettség nélkül, akkor fogalmunk sincs, mit fog tenni..



2017. ápr. 2. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem. Felénk az ilyet már rég kidobták volna otthonról.
2017. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Miért kéne dolgoznia? Úgy látom nem szegény a család. Mondjuk örököl 20 millió vagyont azt be lehet fektetni havi 3%-os kamatra bizonyos helyeken az havi 600 ezer forint munka nélkül. De 1%-kal is megvan a havi 200 ezer. Ha van vagyonod nem kell dolgozni.
2017. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ha ezeket én is csak úgy megkapnám akkor en se dolgoznék.

Azt jell kipróbalni, hogy odaállni elé, hogy ennej az egesznek kész vége... innentől akkor bulizil, eszel, ruhazkodsz, ha.megjeresed magadnak.

Ennek csak igy lesz vége...

2017. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Van lakása, nem a szüleivel él (azt is kapta).

Havi 200 szerintem az öltözködését, meg a bulijait sem fedezné... Meg nem tud bánni a pénzzel, ezért van, hogy hetente kapja azt, mert képtelen beosztani.

Ha pl. kapna a hónap elején 400 ezret, hogy ossza be, két hét múlva már biztos, hogy egy forint sem lenne belőle.

Múltkor is kitaláltam, hogy úgyis lesz anyáék házassági évfordulója, lepjük meg őket egy külföldi úttal. Erre mondja, hogy hát ő nem fizethet ki ekkora összeget, mert a mamája figyeli a számláján a pénzmozgásokat és ennyit nem költhet el...

2017. ápr. 2. 11:49
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem beszelni kell vele, hanem megvonni a penzt. Apja ennyire hulye, hogy nem latja, o rontotta el a gyereke eletet?
2017. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell pénzelni. Bocs, de ha ilyen hülye mindenki, hogy tolja bele a lóvét és a kisgyerek meg mindenbe szarik, csak szórakozik, aztán meg még ti csodálkoztok ezen? Most komolyan?? Neki van a legötbb esze, hülyére veszi az egész családot, úszik a pénzben és semmit nem kell tennie érte.
2017. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

2-es, attól hogy valakinek van 20 milliója (mindegy, hogy örökölt vagy nyerte stb.), az még nem azt jelenti, hogy nem kell dolgoznia. Persze megteheti, csak ő b~szik rá, amikor beüt a krach, elúszik a pénz.

Ha az én gyerekem lenne ilyen léhűtő és enyém lenne Isten pénze és Dárius kincse, akkor is inkább egy távolabbi rokonra íratnék mindent, így kikerülve az ő öröklése esetén a kötelező részt. Nem azért dolgozza össze az ember az életét, hogy végül egy semmirekellő naplopó elherdálja.


Kérdező! Tök egyszerű. El kell zárni a pénzcsapot, és akkor majd meglátja a tesókád, hogy milyen, amikor nem tudja fenntartani a lakását és saját magát sem.

Csak az a baj az ilyen szülőkkel, hogy ideáig nem jutnak el, hanem tovább sírnak, hogy jaj de rossz nekik.

2017. ápr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

A mai Magyarország munkalehetőségeit ismerve ki menne el dolgozni, ha közben lakást, s százezres összeget kap? Senki.


Ameddig támogatják nem is fogja érezni azt, hogy dolgoznia kell. Mert végül is minek? Van hol laknia, van mit ennie, s a legfontosabb, hogy van pénze.

Amennyiben szépen lassan elzárjátok a pénzcsapot, akkor rá lesz kényszerülve, hogy dolgozzon.

2017. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7%
#7: Szerintem meg csak irigykedsz. Munka az nem életcél max. annak aki mással nem tudja lekötni magát, munka arra van hogy megkeresd a pénzt ami az élethez és a céljaidhoz kell. Ha ezt befektetésből is elő tudja valaki teremteni akkor felesleges dolgozni.
2017. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

9. A munka nemesít. Ugye hallottad? Tudod, ugye, hogy mit jelent?

Dolgozni meg nem csak a gyárban lehet 10 órát. Lehet, hogy neked új, de vannak, akik annyira szeretik a munkájukat, hogy az már szinte a hobbijuk és nem érzik magukat sz@rul a "munka" gondolatától, mint te.


Féltékeny meg miért lennék? Még a strandpapucsom is többet tett le az asztalra és többet ér az ilyen léhűtő embernél.

Ha tudnál szöveget értelmezni, akkor azt írtam, hogy ha a világ leggazdagabb embere lennék és a gyerekem ilyen léhűtő, akkor elintézném, hogy ne ő örökölje, mert csak elherdálná. Ebből te hogyan következtetted ki, hogy féltékeny vagyok?

2017. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!