Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljunk, ha a testvérün...

Mit csináljunk, ha a testvérünk mindent félbehagy és elvárja, hogy a szülei, nagyszülei tartsák el?

Figyelt kérdés

Nekem csak a mostohatestvérem, de olyan, mint egy rendes testvér.

Én 26 éves vagyok, ő 25.

Három egyetemet kezdett el, a leghosszabb idő, ameddig maradt, az az első vizsgaidőszak vége volt. Hol az volt a baj, hogy "nehéz", hol az, hogy nem is érdekli. A napjai abból állnak, hogy felkel 10-11 körül, elmegy edzeni, megebédel valahol, délután pedig vagy játszik otthon, vagy a haverjaival van, kocsikázik/motorozik, utána megint elmegy edzeni. Este pedig megy bulizni. És ebből áll az élete.

A családjában is mindenki legalább egy egyetemet elvégzett, szóval nem azt látta, hogy azzal sokat lehet elérni, hogy egész délután xboxozik. Mindent a szülei, nagyszülei fizetnek neki, a bulikat, utazásokat, új ruhákat (amikkel tele van a lakás), a számlákat... Anya férje meg nekünk panaszkodik, hogy semmi nem érdekli a fiát és hiába próbálja rávenni, hogy csináljon valamit, eredménytelen. A nagyszülei pedig szinte védik, hogy jaj még fiatal, lesz elég ideje dolgozni és hogy inkább találja ki, mit szeretne elérni és úgy tanuljon tovább, ne kényszerből. Csak szerintem baromi ciki, hogy 25 éves létére még gimis bulikba is jár, és egy szelet csokit nem bírna megvenni egyedül...


Már próbáltunk vele beszélni (én, a nővére, az apja), hogy ez így nem jó, nem élhet élete végéig úgy, mint egy bulizós kamasz, és akkor mintha meg is értette volna ezt, de folytatja ugyanúgy. Csak ez azért aggasztó, mert a nagyszülei sem élnek örökké és ha mondjuk ott lesz 35-40 évesen munka és képzettség nélkül, akkor fogalmunk sincs, mit fog tenni..



2017. ápr. 2. 11:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
#9-es, a baj csak ott van, hogy a palinak nincs meg mit, ha egyszer lesz is, mit befektetni, hisz, mint kerdezo irja, most egy darab csokit nem tud venni a sajat penzebol. El van tartva, nincs 20 mill orokseg.
2017. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Neked ehhez nincs közöd, amig anyádék nem teszik ki, az ö dolguk.

Én nem pénzelném, de az én vagyok.

Számos ismerősömet anyuék látják el, mert magátol meghalna. Cseszik elmenni melozni vagy önállosodni.

2017. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezaz, hogy nincs mit befektetnie, de lehet, hogy nem is lesz, mert pl. 5 év múlva a család tönkremegy. Akkor meg pislogni fog, mint az üregi nyúl. Persze az legyen az ő baja.
2017. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Na az én bátyám ugyanez.

Csak ő már 31 éves.

Nála is ez volt, jaaaj ráér, ráér minden, hát még kisfiú.

Most meg 31 évesen nem csinál semmit, csak a finom, különleges kajákat várja és a drága ruhákat, miközben egész nap játszik és hatalmas az arca.


57%


Áh, egy ilyen ember leszrná, hogy mi a befektetés.

Az ilyen emberek nem terveznek, nem látják át a dolgokat,

tesóm 29 évesen még nem tudta, hogyan működik a kávéfőző, hogyan kell kávét csinálni. Ha a kérdező tesója is hasonló, akkor az csak elherdálja majd az örökségét.

Aztán megy majd a többi rokonhoz, vagy a kérdezőhöz tarhálni.

2017. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

minek dolgozna ha kap pénzt?

érted?!

meg kell vonni a pénzcsapot

2017. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező megpróbálja-e rábeszélni a szülőket, hogy ne fizessék a tesó életvitelét. De talán ezt már nem tudjuk meg.


Azért kérdező, tájékoztass, engem nagyon érdekelne, hogy ilyen esetekben, amikor a szülők tudják a megoldást, meglépik-e a helyes lépést.

2017. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A mamája (a nevelőapám anyukája) azt mondja, hogy mégis kiről gondoskodjanak, ha nem a saját gyerekeikről, unokáikról. Meg hogyha én lennék ilyen helyzetben, engem sem tennének az utcára...

Próbáltunk már beszélni Vele is, hogy ez így elég gáz, meg hogy konkrétan semmi terve nincs. Mert nem kell mindenkinek egyetemet végeznie, de ő elvárná, hogy bármit kitalál, azt azonnal támogassák. Pl. télen kitalálta, hogy edzőtermet akar nyitni, de ez ugye pénz nélkül lehetetlen. És mikor a nagyszülei, meg a szülei is mondták, hogy felejtse el, hogy egy vagyont rááldoznak a bizonytalanra, még ő volt kiakadva és megsértődve, hogy őt senki nem támogatja és így jó, hogy nem bír elhelyezkedni. De ő 2-3 havonta kitalál valami ilyet, nyáron minden áron a családi vállalkozásban akart dolgozni, aztán óceánjáróra akart menni, mert hogy az "milyen buli"...

2017. ápr. 5. 15:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Ti semmit, amig a szulei/nagyszulei ezt igy elfogadjak, addig az o dolguk. Annyit azert mondanek neki, hogy ne felejtse el, hogy ok nem elnek orokke, es arra merget vehet, hogy ti nem fogjatok eltartani ohereseget.
2017. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!