Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kaphatnám vissza a húgom?

Hogyan kaphatnám vissza a húgom?

Figyelt kérdés
A húgom nagyon szerencsés, saját magától kijutott külföldre, megszedte magát, hazajött, lakást vett, jó állása lett, férjével nagyon jól élnek. Korábban jött vigyázni a fiamra, megvett neki bármit amit kértem, és nagyon megértő volt. Tudta, hogy a lakásánál nem tudok segíteni, mert akkor készültünk az oviba, és az esküvőjére se tudtunk vinni egy szerény ajándékon kívül semmit, mert végre évek után volt lehetőségünk külföldön nyaralni és arra kellett a pénz. Most volt az szülinapja a fiamnak és csak egy bonbont kapott tőle. Igazából az esküvő óta alig látom, mert nem ér rá eljönni hozzánk. Hogy tehetném jobbá a kapcsolatunkat?

2017. ápr. 22. 08:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A húgod nem szerencsés, hanem tett az életéért, és gondolom megunta, hogy a köztetek lévő kapcsolatba is csak ő rak bele, te meg ha lenne is rá lehetőséged, hogy viszonozd, akkor se viszonzod, mert akkor is csak magatokra gondolsz. Gondolom beleunt. Én is egy ilyen húg voltam és már nevetségesnek éreztem az egészet, ezért inkább én is hanyagoltam a családom.
2017. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%

Aham, szóval neked minden élethelyzetben volt mentséged, hogy miért szorítottad a húgodat a lista végére, most meg rosszul esik, hogy viszonozza ezt?


"Korábban jött vigyázni a fiamra, megvett neki bármit amit kértem, és nagyon megértő volt" Te mit adtál neki, hogy viszonozd ezt a sok segítséget?

Kifogásokat, amikor neki volt szüksége rád.

Hogy lehetsz olyan pofátlan, hogy arra fogod, hogy nem segítesz neki a lakásánál, mert oviba készültök? 0-24 órában? gyakoroltátok a sétálást, vagy mi?


"az esküvőjére se tudtunk vinni egy szerény ajándékon kívül semmit, mert végre évek után volt lehetőségünk külföldön nyaralni és arra kellett a pénz"

Na, hallod, inkább hallgattál volna. Fontosabb volt, hogy jól kinyaraljátok magatokat, minthogy a húgodnak, aki ezek szerint szponzorálta a gyerekedet rendesen" adjál valami tisztes ajándékot egyszer az életben? Arra már nem futotta...

Ezek után én azon csodálkozok, hogy még rád nyitotta az ajtót és adott a fiadnak egy bonbont. Te mit szoktál neki vinni születésnapjára?


"nem ér rá eljönni hozzánk" Te mikor látogatod? Egyébként minek menne? Mit kap ő tőled? Odafigyelést, szeretett? Csak arról írsz, hogy te milyen magányos vagy!


Nézzél már magadba, milyen egy undorító, önző élősködő vagy!

2017. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan ezt le mertek írni?

Hány napig tart készülni az oviba, hogy nem tudtál egy picit sem segíteni, mikor neki lett volna szüksége rá!

Az esküvőjéről biztos nem hiányzott a te pénzed, de azért nem adni, mert külföldi nyaralásra kell, utána meg tartani a markod, hogy vegyen már ezt-azt a gyerekednek, na ez már óriási pofátlanság!

Nem figyelmeztetett a férjed vagy a szüleid, hogy ezt ne csináld?

A kapcsolatot úgy teheted jobbá, hogy megköszönöd neki az eddigi segítséget és biztosítod arról, hogy már nincs szükségetek az anyagi támogatására.

Hívd meg őket egy étterembe vagy egy cukrászdába, beszélgessetek és természetesen te fizessél!

2017. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem egy barátom csinálta ugyanezt. Jó anyagi helyzetben voltam, ő meg rákapott arra, hogy finanszíroztatja magát időnként, arra hivatkozva, hogy nekem meg se kottyan párezer forint. Ebbe iszonyúan bele lehet unni és ki lehet tőle borulni. Ki akarna úgy fenntartani egy kapcsolatot, hogy ő csak a pénztárca? Senki. Én is kiléptem ebből, a húgod is, bár az ő helyzete nehezebb, hisz család vagytok.


Párezer forint az sok, kérdező, és elhiszem, hogy a húgod megértő volt, de mikor azt látta, hogy meg se próbálod viszonozni, talán még a gesztust se, akkor elszakadt a cérna. Nem lehet fejni az embereket következmények nélkül. Már ne haragudjon a világ, de ha a testvérem elviszi a gyerkőcömet valahová, én még a fagyipénzt is odaadom, mert úgy korrekt. Aztán ha ő úgy dönt, hogy ő fizet ezt-azt, az az ő dolga, de ha finanszíroztatnám a gyereket vele állandóan, már rég nem lenne tesóm.

2017. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak, pénzéhes vagy , és gusztustalan. Ne csodálkozz rajta , hogy nem vagytok olyan jóban.
2017. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszed,hogy aki külföldön dolgozik csak lógatja a lábát?Altalában "10_12" órát dolgoznak és a fizetnivalók nagyon magasak.A hugod beosztja okosan a pénzét.Most bonbonra futotta elégedj meg azzal.Külfölföldre utaztál nyaralni, akkor mégiscsak van pénzed.Vagy ezt is a hugodnak kellene fizetni.

Neked is csak a pénz számit, nem a testvéri szeretet.Ismerem ezt a helyzetet.

2017. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a hugod. Nálunk mi vagyunk a férjemmel és a gyerekkel a külföldrõl hazajött rokon. Nekünk mindig van, és nekünk mindig adni kell. Hát nem! Itthon élünk, itthoni fizuból, és nem futja párezer forintra másnak. Na meg elvbõl sem. Beszüntettem a pénzcsapot! Igen, lett egy hitelmentes lakàsunk berendezve, de mi ezért dolgoztunk, nem másnak. Aki nem keres így, az ne is keressen!
2017. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
12%

Mondjuk tényleg nagy gyökérség a részedről, hogy azért nem adsz tisztességes ajándékot, mert Boraborára kell a pénz, de ez a te dolgod.


A hozzászólók pedig igazán beiratkozhatnának egy magyartanfolyamra, hátha a szövegértés is menni fog; a Kérdező nem azt sajnálja, hogy „csak” egy bonbont kapott ajándékba a fia, hanem ebből vette észre, hogy megromlott a kapcsolatuk, mivel előtte minden szirszart megvett, meg folyton átjárkált, most pedig nagyon minimális a kapcsolatuk. Mondjuk el tudom képzelni, hogy a testvéred is így érzékelte a dolgokat, és ezért vett vissza a nagy szeretetből, de az is lehet, hogy szimplán így jött ki a lépés. Az viszont nem derül ki (azon kívül, hogy az esküvőjére nem vittél drága ajándékot), hogy mennyire volt egyoldalú ez a fajta támogatás, vagyis hogy te mennyit tettél bele a közösbe, ezt viszont magaddal kell tisztáznod.


Ha továbbra sem keresi a társaságodat, üljetek le megbeszélni egymással, ha esetleg (akár ebből fakadóan is) gond lenne, mivel gondolom egyikőtök sem szeretné, hogy az egyébként jó kapcsolatotok tönkre menjen.

2017. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ennyi rosszindulatú embert.... régen nagyon sokat segítettem neki felkészülni az érettségire, és a nyelvvizsgára is. Bármikor hivhatott, segítettem neki, csak volt pár nehéz évünk, amikor nem álltunk úgy anyagilag. A nászajándékot is megbeszéltem vele, azt mondta nem gond, nem azért hív meg vendégeket hogy rajtuk nyereszkedjen. Ha baja lett volna, mondhatta volna és max nem megyünk.
2017. ápr. 22. 12:13
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit vártál volna bonbon helyett? Borítékban pénzt vagy valami nagy értékű kacatot a gyereknek? Adott ajándékot, az a lényeg! Te mit szoktál adni neki?


Miért várod, hogy ő szórakoztasson, feljárjon hozzád, ha Te is mindig pont akkor vagy sz..ban, meg nem érsz rá, mikor neki lenne a legnagyobb szüksége rád?

2017. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!