Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvéremmel a kapcsolatom...

Testvéremmel a kapcsolatom felnőtt korunkra megromlott, mégis kötelességem részt venni a családi eseményeken?

Figyelt kérdés

Besokalltam, lezártam a testvéremmel a kapcsolatot, mert sokszor megbántottak ő és a családja, kinyilvánították hogy mi nem kellünk az ő életükbe. Családi eseményekre mégis meghívnak néha. Nem akarok menni, de akkor meg a rokonságban én leszek a fekete bárány. Vállaljam be azt, hogy megint megbántanak és szégyenkezve távozunk? Vagy azt, hogy nem megyek el és a rokonság majd nekem esik?


Ha valaki ilyen morális kérdésekben okos, szívesen leírnám priviben neki a konkrét helyzetet, törekedve a tömörítésre persze. Hálás lennék egy jó tanácsért. Nagyon tanácstalan vagyok, de lehet, hogy túlreagálom.


2017. ápr. 25. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, hogy mi az amivel megbántanak? Nézd..a legegyszerűbb ha nem foglalkozol velük, tehát egyáltalán nem találkoztok. A másik pedig, szépen elmennék, majd ha valamivel esetleg provokálna, sec perc helyretenném ott mindenki előtt úgy, hogy itt ott szedné össze magát. Aztán max nem hivnak többet, igy két legyet ütsz egy csapásra..Az meg, hogy a rokonság mit gondol..hát gondoljanak amit akarnak. Mondanám nekik, hogy ne avatkozzanak bele a kettőtök ügyébe, és hogy semmi értelme a családi összejöveteleknek, ha rossz ahngulatban telnek.
2017. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezeken az összejöveteleken nem provokál, csak levegőnek néz. Nem értem, akkor minek hív meg...
2017. ápr. 25. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor arra a napra már lemondhatatlan programod van és nem mész. Legyél felnőtt.
2017. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Családi esemény alatt mit értesz? Ballagás? Karácsonyi ebéd? Mert nem mindegy, leirhatnál egy peldat.

Egyébként a rokonság nem látja hogy bánnak veled? Egy ilyen összeveszés után a testvéred megkeres és meghiv a húsvéti sonkát felvágni? Vagy előbb bocsánatot kér?

2017. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Karácsonyra, Húsvétra nem hívnak. Csak olyan eseményre, mikor számít nekik hogy sokan legyenek. Esküvő, ballagás, keresztelő. De pl. kihagynak a közös fotózásból, a többieket kínálgatják, hozzánk nem is szólnak nagyon. A többiek ezt nem igazán veszik észre. Összeveszés nincs. Mi pl. hiába hívjuk meg őket csak úgy, mindig kerek-perec mondják hogy nem jönnek, nem érnek rá. Ha pl. a gyerek szülinapjára hívom őket, akkor eljönnek. Én mindig felköszöntöm őket telefonon, ők nem. Érezhetően távolságot tartanak.
2017. ápr. 25. 22:24
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha nem hívom meg őket, akkor a gyereket nem köszöntik fel még telefonon sem.
2017. ápr. 25. 22:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is évek óta ilyen a viszony, mert a testvérem és a felesége nem voltak hajlandóak elfogadni a Férjem. Már csak azokon a családi ünnepeken találkozunk, amit a szüleinknél tartunk(karácsony).
2017. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők így viselkednek veled, akkor miért pörögsz azon, hogy mi van, ha te nem mész el az ő rendezvényeikre? Felnőtt ember vagy, az élet rövid, hogy olyanokra pazarold az idődet, akik ilyenek, pont lesz..nám, hogy mások meg engem gondolnának fekete báránynak. Mit érdekel? Ha rákérdezned, elmondod, ha nem, akkor meg miért érdekel a véleményük?
2017. ápr. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 acelsziv ***** válasza:
63%

"lezártam a testvéremmel a kapcsolatot,"

"De ha nem hívom meg őket, akkor a gyereket nem köszöntik fel még telefonon sem."


Most akkor melyik igaz?

Mert ha lezártad akkor nem veszed fel neki a telefont, nem még egy jancsibohócnak a kirakatrendezvényeire és lesz a rod a többi rokon véleményét.

És főleg az nem érdekel, hogy felköszöntik -e a gyerekedet.

Miféle teszetosza, gumiderekú lény vagy te?

"akkor meg a rokonságban én leszek a fekete bárány. "

És? Te a rokonságnak élsz, vagy magadnak és a családodnak?

Ez a baj a magyarokkal. Egy gilisztában több gerinc és önbecsülés van, mint sok emberben. Másnak akartok megfelelni és inkább teszitek tönkre a saját életeteket csak nehogy kilógjatok a sorból és jajjj nehogy megszóljanak.

Ennek a viselkedésnek a rövid neve: LÚZER!!

2017. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
100%

"de akkor meg a rokonságban én leszek a fekete bárány"


Ez amúgy miért baj? Függsz tőlük? Vagy nagyon kis faluban laksz, ahol nem tudod elkerülni őket?

Mert engem nagyon nem érdekel, hogy Kis Bélának mi rólam a véleménye, akkor sem, ha történetesen Kis Béla valami rokonom.

Tudod, a vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.

2017. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!