Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezért hibás vagyok? Más mit...

Ezért hibás vagyok? Más mit csinált volna?

Figyelt kérdés

Röviden: a sógorom 26 éves, a nővérem 24, 2 éve házasok 6 éve vannak együtt.

A sógoromnak van egy 28 éves bátyja, akinek 1 éve ért véget egy komoly kapcsolata, azóta feltűnően rá van állva a nővéremre, állítólag próbálkozott is nála.

A sógoromnak fontos a család, összetartanak, mindig is jó testvérek voltak.


Péntek este a buszmegállóban meglátott a sógorom, vele volt a bátyja is, felvettek, hogy hazavisznek, mert a sógorom hozzánk jött, a bátyját meg a szülői házba vitte..

Mivel a sógoromnak is be kellett mennie a házba, gondoltam én gyorsan beszaladok wc-re.

Hallottam,hogy a két testvér valamiről hangosan vitatkozik, a konyhában emelt hangon beszélgettek.A sógorom számon kérte a bátyját a nővéremmel kapcsolatos dolgok miatt.

Már vagy 10 percre veszekedtek egymással, én csak ültem, hallgattam, többször szóltam,hogy most menjünk, ne most vitassák meg.

Már épp menni akartunk a sógorommal, mikor a bátyja valami olyasmit szólt oda,hogy azért egyszer úgy megb****ná a nővéremet,hogy azt nem felejtené el.

Erre több nem kellett a sógoromnak, megfordult, és záporozni kezdtek a pofonok.

Ráadásul mindketten 190 magasak, közel 100 kiló izom mindkettő, és komoly küzdősport múlttal rendelkeznek.

Ennek megfelelően nem egy "cicaharc" volt, eleinte igazán kemény, és emberes pofonok csattantak, majd rövidesen egy birkózásba csapott át az egész.

Az is úgy,hogy a bútoroknak vágták egymást, a konyhabútorok szétrepültek, minden ami rajta volt törékeny, az ezer darabra tört, a sógorom a bátyját nekivágta egy közel 100 kilós ruhás szekrénynek ami több tíz centivel odébb csúszott.

Egyszer a sógorom a földre került a bátyja meg úgy fejbe rúgta, hogy -mint utólag kiderült- agyrázkódása is lett.

A bátyjának letört az egyik foga, eltört az orra, tele lett a feje zúzódásokkal, meg egy szép lila folt a szeme alá is került.

A sógorom egyik szeme úgy bedagadt, hogy azóta sem lát rá, és mint írtam agyrázkódása lett.

Az egész konyha úgy nézett ki mintha bomba robbant volna, törött székek, tiszta vér volt a járólap, a falra is jutott ilyen spriccelő vér, elég szépen nézett ki.

Az én bűnöm, hogy mindez idő alatt semmit sem csináltam.Igazából egy komolyabbnak mondható bokszmeccset néztem végig ingyen.Persze nem akarom elbagatellizálni a dolgot, mert azért félelmetes volt, igazából annyit megtettem,hogy a kések elé álltam, bár ha akartak volna fél kézzel odébb raknak.

És pont ez a lényeg, hogy nem álltam közéjük...de mégis miért álltam volna oda?A végén még én is kapok egyet, meg esélytelen lett volna szétválasztanom őket.A kutyájuk kezdte el őket ugatni, és rohant oda, és valaki rálépett, amire a kutya éktelenül vonyítani kezdett, és akkor lényegében ez vetett véget a balhénak.

Úgyis kíváncsi voltam,hogy melyikük az erősebb.De mint írtam, nem akarok itt humorizálni, csak a nővérem tényleg ki van rám akadva, amiért semmit sem csináltam, én meg ezen vagyok kiakadva, nem hiszem el,hogy van olyan ember aki szívesen közéjük állt volna.Esetleg egy felnőtt férfinek lett volna esélye rá, de nekem?!

Tényleg nem értem, és szinte fel vagyok háborodva, de persze elfogadom, ha nincs igazam, és örülnék ha nem haragudna rám a nővérem, már azon is gondolkoztam,hogy bocsánatot kérek tőle, csak ne legyen megsértődve, de akkor is úgy érzem,hogy igazam van/volt.

De most már kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?


2017. máj. 7. 23:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
89%
A helyedben én is biztos, hogy nem álltam volna közéjük. Felnőtt férfiak, rendezzék le egymás között.
2017. máj. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
94%

Én se álltam volna közéjük.

Nővérednek gratulálok, jó családba házasodott bele...

2017. máj. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
95%

Két felnőt felelős ember hülyesége és valaki egy harmadikat hibáztat? ha két gyerek verekszik össze akkor esetleg - hangsulyozom esetleg, ha egyik se a tied akkor esetleg hibáztatható vagy de ebben sem vagyok biztos.


De hogy két felnőt ember hülyeségéért nem te vagy a hibás az biztos.


Ha esetleg nem hivtál volna mentőt ha annyira sulyos, azért hibáztatható lettél volna, de hogy két ostoba felnőt hülyeségéért nem vagy hibás az biztos.

2017. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Semmi gond nincs a családdal, a szülők értelmiségiek, mindenki dolgozik a családban, jól is élnek.

Mielőtt valaki azt gondolná, közük sincs a cigányokhoz, és soha még csak hasonló balhé sem volt köztük.

2017. máj. 8. 00:10
 5/52 A kérdező kommentje:

A sógorom kicsit szédelgett, főleg miután fejbe lett rúgva, de utána még mindig úgy tűnt,hogy jó erőben van, hisz verekedett tovább.

A bátyja elkezdte ellátni magát, mielőtt elmentünk, aztán a nővérem bevitte a sógoromat a kórházba, és úgy derült ki az agyrázkódás.

Igazából nem kifejezetten rám haragszik a nővérem, de kifejtette,hogy zavarja,hogy semmit sem csináltam, mert tudom,hogy milyenek, és ha nem lett volna a kutya közbelépése simán megölik egymást (ezt kétlem)

Azonban éreztette,hogy tennem kellett volna valamit.

2017. máj. 8. 00:14
 6/52 anonim ***** válasza:
88%
Ne már, életedben voltál ilyen helyzetben, én tuti be lettem volna tojva két dühös izomagytól. :D Sőt, szerintem haza is rohantam volna, vagy kimegyek az udvarra segítségért kiáltani, nem tudom. :D Még jó, hogy nem álltál közéjük, lehet, hogy véletlenül valamelyik úgy szájba vert volna, hogy köpködhetted volna utána a fogaidat. A nővéred foglalkozzon magával, még ezzel a két emberrel, ne veled. Teljesen jelentételen szereplő vagy ebben a sztoriban.
2017. máj. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Bár félelmetes volt, és csak utólag veszem félvállról, de annyira azért nem voltam megijedve bár tény,hogy nyugodtan sem mondtam volna magam.Egyedül attól féltem,hogy esetleg valamelyik kezébe kés kerül, vagy valami szúrásra alkalmas fegyver.

Gondoltam előbb vagy utóbb az egyik veszít, és azzal vége.

Az egész nem tartott tovább 1-2 percél, ami idő alatt persze szépen szétzúztak egy konyhát, még nekem is kerültek vércseppek a pólómra.

2017. máj. 8. 00:29
 8/52 mantis religiosa ***** válasza:
85%

Szerintem igazából sógorodra volt dühös, de abban a helyzetben nyilván nem cseszhette le, és pechedre, csak Te voltál a közelben.


Jól tetted, hogy kimaradtál, továbbra se avatkozz be, ne nyilváníts véleményt, nem a Te családod, (vér szerint), ha beavatkozol, Te leszel a közös ellenség mindenki szemében.

2017. máj. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
78%
Ne már, hogy téged hibáztasson a nővéred, amikor lényegében miatta veszett össze a két férfi. Még jó, hogy nem álltál közéjük, így legalább te nem szenvedtél sérülést a saját hülyeséged miatt.
2017. máj. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
83%
És mit tudtál volna tenni, mikor erősebbek nálad? A tesód helyében inkább azon aggódnek, milyen családba került.
2017. máj. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!