Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezért hibás vagyok? Más mit...

Ezért hibás vagyok? Más mit csinált volna?

Figyelt kérdés

Röviden: a sógorom 26 éves, a nővérem 24, 2 éve házasok 6 éve vannak együtt.

A sógoromnak van egy 28 éves bátyja, akinek 1 éve ért véget egy komoly kapcsolata, azóta feltűnően rá van állva a nővéremre, állítólag próbálkozott is nála.

A sógoromnak fontos a család, összetartanak, mindig is jó testvérek voltak.


Péntek este a buszmegállóban meglátott a sógorom, vele volt a bátyja is, felvettek, hogy hazavisznek, mert a sógorom hozzánk jött, a bátyját meg a szülői házba vitte..

Mivel a sógoromnak is be kellett mennie a házba, gondoltam én gyorsan beszaladok wc-re.

Hallottam,hogy a két testvér valamiről hangosan vitatkozik, a konyhában emelt hangon beszélgettek.A sógorom számon kérte a bátyját a nővéremmel kapcsolatos dolgok miatt.

Már vagy 10 percre veszekedtek egymással, én csak ültem, hallgattam, többször szóltam,hogy most menjünk, ne most vitassák meg.

Már épp menni akartunk a sógorommal, mikor a bátyja valami olyasmit szólt oda,hogy azért egyszer úgy megb****ná a nővéremet,hogy azt nem felejtené el.

Erre több nem kellett a sógoromnak, megfordult, és záporozni kezdtek a pofonok.

Ráadásul mindketten 190 magasak, közel 100 kiló izom mindkettő, és komoly küzdősport múlttal rendelkeznek.

Ennek megfelelően nem egy "cicaharc" volt, eleinte igazán kemény, és emberes pofonok csattantak, majd rövidesen egy birkózásba csapott át az egész.

Az is úgy,hogy a bútoroknak vágták egymást, a konyhabútorok szétrepültek, minden ami rajta volt törékeny, az ezer darabra tört, a sógorom a bátyját nekivágta egy közel 100 kilós ruhás szekrénynek ami több tíz centivel odébb csúszott.

Egyszer a sógorom a földre került a bátyja meg úgy fejbe rúgta, hogy -mint utólag kiderült- agyrázkódása is lett.

A bátyjának letört az egyik foga, eltört az orra, tele lett a feje zúzódásokkal, meg egy szép lila folt a szeme alá is került.

A sógorom egyik szeme úgy bedagadt, hogy azóta sem lát rá, és mint írtam agyrázkódása lett.

Az egész konyha úgy nézett ki mintha bomba robbant volna, törött székek, tiszta vér volt a járólap, a falra is jutott ilyen spriccelő vér, elég szépen nézett ki.

Az én bűnöm, hogy mindez idő alatt semmit sem csináltam.Igazából egy komolyabbnak mondható bokszmeccset néztem végig ingyen.Persze nem akarom elbagatellizálni a dolgot, mert azért félelmetes volt, igazából annyit megtettem,hogy a kések elé álltam, bár ha akartak volna fél kézzel odébb raknak.

És pont ez a lényeg, hogy nem álltam közéjük...de mégis miért álltam volna oda?A végén még én is kapok egyet, meg esélytelen lett volna szétválasztanom őket.A kutyájuk kezdte el őket ugatni, és rohant oda, és valaki rálépett, amire a kutya éktelenül vonyítani kezdett, és akkor lényegében ez vetett véget a balhénak.

Úgyis kíváncsi voltam,hogy melyikük az erősebb.De mint írtam, nem akarok itt humorizálni, csak a nővérem tényleg ki van rám akadva, amiért semmit sem csináltam, én meg ezen vagyok kiakadva, nem hiszem el,hogy van olyan ember aki szívesen közéjük állt volna.Esetleg egy felnőtt férfinek lett volna esélye rá, de nekem?!

Tényleg nem értem, és szinte fel vagyok háborodva, de persze elfogadom, ha nincs igazam, és örülnék ha nem haragudna rám a nővérem, már azon is gondolkoztam,hogy bocsánatot kérek tőle, csak ne legyen megsértődve, de akkor is úgy érzem,hogy igazam van/volt.

De most már kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről?


2017. máj. 7. 23:50
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

Akkor én is megkérdezem, ha már ilyen buta vagy (oda-vissza)

Mi lett volna HA(!) odaállok, és úgy szájon vágnak,hogy a fogaim kirepülnek?

A kutya is egy rálépéssel úszta meg, képzeld el, ha egy magasabb ember áll oda, aki pont úgy kéz magasságban van.

Na akkor mi lett volna?

2017. máj. 8. 22:48
 42/52 anonim ***** válasza:

bármi is lett volna, nem annak lett volna aki azt a választ írta...

ilyen ember társaságáért nem is lenne kár

2017. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
7%

"Akkor én is megkérdezem, ha már ilyen buta vagy (oda-vissza)

Mi lett volna HA(!) odaállok, és úgy szájon vágnak,hogy a fogaim kirepülnek? "


Ja, ha még az értő olvasás is nehezen megy, akkor tényleg nincs miről beszélgetni.:D Csak kétszer írtam le, hogy több más lehetőség is van, de te egyikkel sem éltél. Több energiát nem érdemes ebbe befektetni, ahogy Hajnóczy írta: "Akinek nincs, annak nem is lesz!" :D

2017. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

valóban az is lehet hogy állon vágják és a nyelvét harapja el.

de az a testvér aki két felnőt idióta hülyesége miatt harmadik személyre keni a felelősséget s vel enem áll szóba mert ő nem tett ezt meg azt nem nagy vesztesség.


az fel se merül benned hogy a két verekedő felnőtnek is lett volna más lehetősége mint ez amit műveltek?


pl. az hogy értelmes emberként viselkednek? s erre is van számtalan mód.


és azzal nem állni szóba aki a 3 ember közül értelmesen viselkedett...


nem egy harmadik ember dolga két felnőtt ember pesztrálása, arról nem is beszélve hogy az aki minősíthetetlenül viselkedett meg is érdemelte azt amit kapott.



inkább az ostoba testvéredet kellene megnevelned ilyen helyzet után nem pedig azzal nem állni szóba aki egyedül értelmes emberként viselkedett abban a helyzetben.


ha már felnőtt ember neveléséről van szó akkor inkább nevelni kéne a hülyét mint másokat hibáztatni.


ilyet beszól, de nem vele nem állni szóba, vagy megnevelni hanem azzal nem állni szóba aki értelmesen viselkedett.


hatalmas észre vall ez a hozzáállás

2017. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

Ostoba katasztrófaturista hozzáállás alól nem ment fel senkit az, hogy a másik kettő is hülye volt.


További kellemes csacsorászást.:D

2017. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
is? csak kettő volt hülye.
2017. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
53%
Mellesleg kérdező, a fogaid elvesztése mint példa, még az enyhébb eset lehetett volna, mert a fog elég jól pótolható, még a törött állkapocs csont is jól helyrehozható. De ismerősöm közéjük ugrott s az lett a vége hogy legurult a lépcsőn, a koponyájából letört egy darab és megsértette az agyát. Felépült, de élete végéig marad egy kis stiklije. Az agy már nehezebben pótolható. vagy ha volt ott vitrin s arccal belefejeltetnek, akkor pl. a szemed szenvedhet maradandó károsodást, ami szintén nehezen pótolható. Ugyhogy nagyon tetted amit tettél, a negyedik félnek meg könnyű távolból okosnak lennie más rovására, de nyugidtan mondhatod, ha ilyen tetstvért nevelt akit utána neked kellene az épséged kockáztatásával megszabályozni akkor inkább te nem akarsz vele kapcsolatot tartani. Bocsánatkérés helyett mondhatnád neki hogy nevelje meg ő ezt a két pasit s ha majd ez megtörtént akkor lesz valami kapcsolattartás. Mert ha te itt elmulasztottál valamit, akkor ő is korábban, de te vagy az aki az ő mulasztását megszivhattad volna.
2017. máj. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
51%

Szóval egyeseknek ez viccesnek tűnhet, de a nővéred olyan mértékben felelőtlen, hogy fel se fogja, hogy ott te is veszélyben voltál, és szerencsétlen esetben még akár maradandó károsodás is lehet volna a vége - neked.

Mondom, ismerősöm megjárta két hasonló idióta rokon miatt. A testi épség nem vicc. És hajlamos az egészséges ember elfelejteni, hogy akár a következő másodperctől kezdve is lehet élete végéig nyomorék. Elég egy rossz esés, egy rossz helyre menő szilánk vagy egyéb tárgy...

2017. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
100%
En nem maradnék együtt ilyen agresszív emberrel. Legjobban a kutyát sajnálom a történetben.. :(
2017. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
51%
Ő kereste magának a bajt. Minek kell beleugatni mások dolgába?
2017. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!