Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi rosszabb? Egy depressziós...

Mi rosszabb? Egy depressziós testvér mellett eltölteni a gyerekkort és a tinédzserkort, vagy az, ha a testvérünk öngyilkos?

Figyelt kérdés

Ne váladzoljatok elhamarkodottan. Gondoljatok bele, elszívja az életkedvet mindenből és mindenkiből, semmi pozitívat nem ad ha valami problémája van az embernek rá nem lehet számítani, nem lehet vele beszélgetni. Az öngyilkosság pedig eléggé nyomasztó dolog. De gondolni kell azokra az évekre amik szintén nyomasztóak lettek volna a testvér miatt de így nem tud minket is lehúzni.


(Értelmes válaszokat köszönöm)



2017. máj. 29. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát már nem azért, de ez nagyon önző hozzáállás. Nem hogy megpróbálnál segíteni a testvéreden, inkább azt nézed, hogy neked a halála előnyösebb-e. (Ha a kérdésednek nincs valóságalapja akkor bocsánat)


Én évekig küzdöttem depresszióval, a testvérem nagyon sokat segített, mellettem állt. (Bár rólam azárt azt nem lehetett elmondani, hogy semmi pozitivat nem tudok adni)


Próbálj meg inkább segíteni. Igaza van a többi kommentelőnek, a depresszióból még van kiút de a halálból nincs.

2017. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a tesóim jobban jártak volna-e, ha öngyilkos leszek, mint így, hogy nézniük kellett a savanyú pofám... de szerintem a halálomat nem tudták volna feldolgozni.

Őket szeretem a legjobban a világon!!!!

2018. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jézusom. Nem értem, hogy hogy fordulhat ez meg komolyan a fejedben.


A nővérem két éve öngyilkos lett hosszan tartó depressziót és öngyilkossági kísérleteket követően. Tizenhat voltam. Nem kívánom senkinek, hogy megtudja, milyen átkozottul szörnyű ez, és hogy mennyire felforgatja az ember életét, a gondolatait, mindent.

Ezerszer is visszakérném depressziósan is, megmondanám neki, mennyire szeretem, hogy nem akarom, hogy ne legyen. Mert nehéz volt az az időszak, nehéz volt látni, nehéz volt tudni, hogy nem tudok érdemben segíteni. De ezerszer jobb volt, mint ez a pokol, amiben két éve vagyok.

2019. aug. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!