Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy ha a húgom...

Miért van az, hogy ha a húgom megjelenik a terepen nekem már csak a moslék jut?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok, van 3 kissebb testvérem. A két nagyobbikkal még egész jól kijövök de a legkissebb hugom valami botrányos!!!!! Legfőképpen számomra. Mindig mindent tudni akar! Ha anyukámmal beszélgetek odajön és belepofázik a mondatom kellős közepébe! MIkor rászólok (elösször normálisan) semmi, ugyanúgy beszél tovább. Mikor anyukám nemigazán van már képbe, kiabálni kezd, hogy azért is vele foglalkozzanak. Persze ilyenkor felforr az agyvizem és leoltom. Ezekután pedig velem lesz kiszúrva és anyám velem ordítozik. ÉÉS még ilyenkor Ő van felháborodva ha se szó se beszéd elhúzok a szobámba. DE azért elvárják, hogy KEDVESEN bánjak vele!!! (fölleg veszekedés után!!!)

Tudom én is néha túlreagálom vagy hamar szólom le, de akkor is valahogy már olyan sokszor (mindig) lett velem kiszúrva, hogy már normálisan is alig bírom elviselni a szimpla jelenlétét. Miért van ez??



2017. júl. 24. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Nincs azzal semmi baj ha mindent tudni akar, kivancsi. Biztosan 5-os tanulo lesz :)
2017. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukatok megtanithatna, hogy ne vagjon bele mas szavaba.
2017. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Még kisgyerek, ne várd tőle, hogy úgy viselkedjen, mint egy felnőtt.
2017. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

3-as, de, ebben az esetben ELVÁRHATÓ, hogy a gyerek befogja, míg a másik beszél.


Érdekes, nekünk már 4-5 éves korban megtanították, hogy más mondandójába nem szólunk bele, hanem kivárjuk, míg ránk figyelnek.


Kérdező: nem tudsz mit tenni, ezzel csak az a baj, hogy belőle kishercegnő lesz, mert "jaj, x-ra kell figyelni"...

2017. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De erről a ,,még csak egy gyerek,, témáról anyit, hogy mikor 1 éves volt(én 8körül) mikor otthon hagytak nekem kellet feltakarítani amit odacsinált! (Mivel nem volt felnőtt, már anyi idősen volt annyi eszem h ne haggyam hohy bűzölögjön hanem tisztába raktam. Ő most anyi idős mint én akkor és még mindig nekem kell a fürdővizet előkészíteni!!!)
2017. júl. 24. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4: És erről miért a kisgyerek tehet?

A szülők hibája, ha nem tanították meg.

2017. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak lesz, mar most elkenyeztetett kishercegno. A szulok hibaja. A legkisebb, agyonra van kenyeztetve. Milyen szulo az aki ott hagy egy 1eves gyereket egy 8 eves masik gyerekre? Anyucinak nem kellett volna 4 gyereket szulni es meg csak nem is neveli oket.
2017. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyááááááááááááá öcsém ugyanezt csinálja, ilyenkor jó hangosan bele szoktam beszélni hogy JÓL ESIK HA TÚLKIABÁLNAK? BESZÉLJ NYUGODTAN ÚGYIS SZERETEK BELEPOFÁZNI A MONDANDÓDBA HISZEN TÉGED SEM ÉRDEKEL MÁSÉ

általában megsértődik és elmegy de van hogy befogom a száját, akkor még annyira nem si zavar ha valami pitiáner kis dologról beszélek, olyankor csak szépen csöndben maradok és elmegyek, de mikor fontos dolgokba teljesen nyugodtan beledumál na akkor nálam is elszakad a cérna.

2017. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!