Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek vagy mit ne tegyek...

Mit tegyek vagy mit ne tegyek hogy lányaim között úra a régi jó testvéri kapcsolat legyen?

Figyelt kérdés
Két nagy lányom van.23-17. Két totál ellentét. A nagyobbik zárkózottabb, kicsit még gyerek. A kicsi nagyon önálló,céltudatos. A nagynak nincs barátja,a kicsinek van egy nála 8 évvel idösebb fiu. Igazán nagy összhang sosem volt köztük de amióta a kicsinek barátja van, teljesen elfordultak egymástól. Villámhárító vagyok köztük de már magam sem tudom mikor melyiknek van igaza. A barát egyke gyerek. Amióta a lanyom vele van azóta a lánykám nagyon lekezelő,önző lett,minket a családját semmibe sem néz. A barátjáéktól lakáskulcsot kapott, többször alszik a srácnál mint itthol. Nem akarom,hogy ez a helyzet mégjobban elhatalmasodjon. Ti hogyan kezelnétek ezt?

2017. júl. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Irnam, hogy ez troll, de van nickneved szoval az nem lehetsz, es a kisebb lanyod semmert akkor nem irnad, hogy lekezelo. Ha valoban te vagy az egyik szulo, hat akkor kicsit felreneveltetek. Nem azert mondom mert 17evesen 25eves baratja van, hanem azert mert veletekm hogy beszel. Es engeditek, hogy ott aludjon, sajat kulcsa legyen? Szorosabbra kene venni a nadragot, de errol lekestetek, es szerintem a baratnak is van mar beleszolasa...
2017. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Na, én azt nem engedném, hogy a 17 éves gyerekem a barátjánál lakjon kvázi.


És ne légy villámhárító, oldják meg egymás között, nem kislányok már.

2017. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,az egyik szülő,az anyuka vagyok. Sosem voltam szigorú ,inkább engedékeny és egyenrangúnak tekintettem. Azt hittem ez lesz célravezető. Az is volt mostanáig. Karácsonykor könyörgött,hogy hadd aludjon a fiunál. Na jó, legyen karácsony de most az egyszer....Aztán észre sem vettem,hogy ebből rendszer lett. Semmilyen családi programunk,kirándulásunk nem lehet a fiu nélkül mert akkor mehy a kisasszonynál a duzzogi. Ha viszont jön a srác is akkor teljesen úgy viselkednek mintha nem is egy család lennénk. Maguknak külön vesznek kaját,elvonulnak tőlünk stb... Ami a kulcsot illeti: kb két hétre azután tudtam meg hogy kulcsa van ,miután megkapta. A fiu anyja nagyon ragaszkodik a lányomhoz,gondolom fius anyaként örül,hogy egy normális jó tanuló és diákmunkát vállaló lány van a fia mellett. Azt a bizonyos gyeplőt próbálom visszaszerezni,nem tudom jól vagy rosszul döntök de nem engedem a lányomnak az ottalvást sem pedig a fiunak itt. Találkozhatnak,jöhet a fiu de nem minden nap. Üdülni megyünk egy hétre,oda viszont nem engedem hogy jöjjön. Leginkább a fiu anyjátol szeretném valamennyire távol tartani mertúgy érzem leginkább ő manipulálja. Segitsetek légyszi! Nem akarok még rontani a helyzeten. Beszélni sokat beszélünk de falra hányt borsó. A fiu anyjával szinténfelesleges a családi kapcsolatunkról beszélni mert neki csak a fia van,rajta kivűl senki .
2017. júl. 27. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Üljetek le beszélgetni a családdal.
2017. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 78 a születési éved, akkor még mindig rendesebb gyerekek, mint te voltál, ha ez vigasztal :D
2017. júl. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!