Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak hátránya van a nagy...

Csak hátránya van a nagy korkülönbségnek testvérek között?

Figyelt kérdés
A kisöcsém most 3 éves, röpke 14 év a korkülönbség közöttünk. Imádom, mert nagyon aranyos kissrác, meg csak a testvérem, de 31 leszek, mikor ő 17. Ez azért hatalmas korkülönbség. Ti hogy viszonyultok a nagyobb korkülönbséghez?

2017. júl. 30. 10:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyolc év van köztem és a húgom között, míg az öcsémmel csak két év a különbség köztünk.

Mi öcsémmel kicsikorunkban rengeteget játszottunk, komolyan, még barbiztunk is együtt. Persze veszekedések voltak, de vele jó maradt a kapcsolatom.

A húgommal ellenben abszolút nem, vagy csak nagyon ritkán jövünk ki. Őt anya teljesen máshogy nevelte, rengeteget ül a gép/telefon előtt, hisztis, akaratos, követelődző. Ez nyilván lehet nevelési hiba, de én úgy látom, ha anya három gyerek nevelésébe belefáradt. Már én is később jöttem, akkor 31 volt, a húgom születésénél 39.

Ellenben anya nővére fiatalon szült, de két nagyobb gyerek felnevelése után most egy 9 éves lánya van, ő pedig idén lesz 50. Bár ott a két nagyobb gyerek már nem él otthon, de a kisebbnek nagyon jó a kapcsolata mindkettővel, pedig féltesók csak igazából.

Szóval elmondhatjuk, hogy egyén és családfüggő.

2017. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Köztünk is 14 év korkülönbség van az öcsémmel és utáltam :(

2-3 hónapos korától kezdve napi szinten voltam vele egyedül hagyva, mert anyám "élni akart". Szóval hazajöttem a suliból, anyám megetette és lelépett több órára. Sajnos azt se vette figyelembe, hogy mikor jön a következő etetési idő... Szóval gyakran volt az, hogy ő sírt az éhségtől, én meg a kétségbeeséstől, anyám meg kinyomott, mikor hívtam. Az gyerek apja meg menekült a gyereke elől kb, kézbe se volt hajlandó venni. Ha sírt, akkor nekem húzott be, hogy kussoltassam be vagy megöli...

Addig jutottunk, hogy az öcsém csak az én ölelésemben nyugodott meg, este közepén anyám a karomba dobta, hogy nyugtassam meg és botrány lett, mikor magamhoz öleltem és azonnal abbahagyta a bőgést.

Én vittem bölcsibe, majd oviba, utána elmenekültem otthonról.

Nagyon kötött volt az egész. Nyári szünetekben pl nem ment ügyeletre bölcsibe se, hanem 7/7 napot az én felügyeletemre volt bízva, mert a szülők fáradtak. Ha beteg volt a gyerek, akkor írattak nekem is orvosi igazolást, hogy ne legyen egyedül, hiába volt akkor már munkanélküli az anyám vagy a gyerek apja (szokásuk felmondani és másokon élősködni).

Ma már kb idegen számomra, szoktunk találkozni családi eseményeken, de 5 éves kora óta nem én "nevelem", tiszta apja.

2017. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Köztünk is 14 év korkülönbség van. Én vagyok a fiatalabb, szerintem nekem olyan nagyon nagy hátrányom nem származott belőle, inkább a tesóm volt az, akinek jobban meg kellett küzdenie ezzel az egésszel. Kiskoromban nem volt kimondottan jó a kapcsolatunk, elvoltunk egymással stb., de azért akkor ez a 14 év még nagyon érződött. Eleve ritkán találoztunk mert középiskolától kezdve kollégista volt, max. hétvégente illetve szünetekben láttuk egymást, de nyilván nem az volt minden vágya, hogy rám vigyázzon, velem játszon stb., hanem inkább a barátaival, a párjával volt. Nekem igazából leginkább arról az időszakról vannak emlékeim mikor már dolgozott, akkor is ritkán láttunk egymást, de akkor már én is idősebb lettem, így azok jobban megmaradtak. Tulajdonképpen olyan volt mintha egyke lettem volna, de lett volna két anyukám :) Olyan szempontból jó volt, hogy főleg kamaszkorban azért vannak olyan dolgok, amiket mondjuk a szülővel nem feltétlenül mer vagy akar megbeszélni a gyerek, de a nővéremmel azért mégis más volt a kapcsolatunk, ugyanakkor ő is idősebb volt, tapasztaltabb, így simán tudott nekem segíteni. Az iskolai dolgokban, tanulásban is sokat segített nekem. Valamint ahogyan egyre idősebb lettem egyre több közös programot tudtunk megszervezni, a szüleim is nyugodt szívvel engedtek el vele tulajdonképpen akárhova, pl. kirándulni, nyaralni akár külföldre is. Ő dolgozott, neki volt keresete, így akármilyen csúnyán is hangzik, de az is egy előny volt, hogy nagyon sok ajándékot kaptam tőle. Ugyanakkor bizonyos helyzetekben, alkalmanként azért zavart, hogy ennyivel idősebb nálam mert láttam, hogy másoknak mennyivel jobb a kapcsolatuk az egy-két évvel idősebb testvéreikkel, ők barátok, nálunk pedig a korkülönbségből adódóan megmaradt, hogy ő mindig picit "anyáskodva" bánik velem és ez néha engem is feszélyez vagy nem is tudom...Illetve kiskoromban azért tényleg jobban hiányoltam azt, hogy nem volt a családban velem egykorú gyerek, akivel tudtam volna játszani, beszélgetni stb. mert mindenki sokkal idősebb volt nálam, és ez egyébként a későbbi kapcsolataimon is meglátszott (pl. nehezen barátkoztam, félénkebb voltam stb.). Viszont szerintem neki sokkal nehezebb feladat volt (bár lehet, hogy ez korkülönbségtől függetlenül minden nagyobb testérnél így van) mert neki kellett rám vigyáznia, neki kellett engem kísérgetnie, sokzor neki kellett segítenie tehát elég sokszor voltam rábízva (ez nem feltétlenül azért van mert mondjuk a szüleim nem foglalkoztak volna velem eleget, de én is hajlamos voltam ráakaszkodni a testvéremre). Szóval ez szerintem is túl nagy korkülönbség, nem azt mondom, hogy nem sülhet el jól, de én biztosan azt szeretném, ha majd az én gyerekeim korban közelebb legyenek egymáshoz.
2017. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12 voltam, amikor az öcsém született. Imádtam, ő volt a mindenem, nagyon sokat babáztam vele, segítettem körülötte anyukáméknak, nagyon sokáig. (Pl. iskolás korában segítettem neki a háziban, amikor érettségizett, akkor is volt 1-2 dolog,amiben segítettem neki) Most is nagyon szeretjük egymást, de már nem élünk együtt. Féltékeny sose voltam rá, szerintem ő sem rám. Alapvetően különböző személyiségűek vagyunk, nagyon jó a viszonyunk, ő lesz az úton levő kisbabám keresztapja.
2017. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy miután nagy lett, 17-18, természetesen már buliztunk is együtt, szóval nem csak ilyen pótanyuka-szerepben voltam mellette. :D #14es voltam (35N)
2017. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Öcsém és köztem 11 év van. Egész kiskamasz koromban rá kellett vigyázni, később volt, hogy még randira is magammal kellett volna vinnem. Igazából sosem tudtunk együtt játszani, korunknál fogva nem volt közös témánk. Most sem jobb a kapcsolatunk.... Szerintem sok múlik a szülőkön.
2017. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Köztem és féltesóm között 16 év van. Nagynéném két lánya között 20 év. Ők is, mi is nagyon szeretjük egymást. Semmi hátrányt nem éreztem soha. Mehettem hozzájuk nyaralni (mivel 600km-rel arrébb laknak) is.
2017. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Testvéremmel 12év van köztünk , mikor otthon éltem rengeteget vigyáztam rá és imádtam hogy babázhatok , nevelgethetem , sosem éreztem kötelezőnek vagy tehernek. Most már nem lakom otthon , igy szinte egykeként nő fel mivel a közös játékok a korkülönbség miatt elmaradtak , ebből a szempontból neki egyértelműen hátrány , de nagyon erős a kötelek köztünk , imádom ha anyu elhozza hozzám , sokszor nálam alszik :) és tudja mindig számíthat rám :)
2017. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem csak előnye van. 13 évvel fiatalabb az öcsém,imádtam folgalkozni vele,sokat játazottunk együtt,az nem igaz,hogy nem tudnak együtt játszani. Csak akkor nem,ha a nagy nem akarja. Bújócskától barchobán,társason át az Activity-ig mindent játszottunk. Emlékszem, csináltunk együtt!!!egy hatalmas Activity-t,óriási kockával,nagyon imádtuk dobálni! Soha senkivel nem volt és nem lesz olyan meghitt kapcsolatom,mint a tesómmal,még a férjemmel se. Félszavakból is értjük egymást,pedig évek óta alig látjuk egymást.
2017. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én és nővérem közt 15 év korkülönbség van. Amíg éltek a szüleink, nagyon jó testvérek voltunk.Miután meghaltak,folyton bántalmazott és mai napig sérteget. Hál Istennek 3 éve külön élünk. Úgy gondolom nem az évek számítanak, hanem,hogy milyen maga az ember. Ha valaki rosszindulatú, tök mind1 hány éves. Ha nem tartod magad annak, nem lesz gond a későbbiekben. Nyilván lesznek nézeteltérések, de nem olyan drasztikus,mint pl nálnuk. A másik nővéremmel majdnem 4 év a korkülönbség, és úgy gondolom, jobb ha külön élünk. Hármunk közül sajnos,mindig én leszek a "hülye legkisebb". Sokan az ellenkezőjét gondolják,még az idegenek is. Szerintem ha úgy viszonyulsz a testvéredhez később is ,mint most, nincs miért aggódni.
2017. aug. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!