Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más testvére is ilyen?

Más testvére is ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves húgom és nem képes nyugton maradni !Folyton beszél,ugrál,mozog...Játszok vele,fürdőbe megyünk,a suliban tesióra is van(elég kemény a tanár)

Most ugye nincs suli,ezért strandra megyünk.Ott ugrál,úszik,csúszdázik állandóan több órán keresztül.De nem elég neki !!!!

Amint elhagyjuk a fürdőt,már kérdezi,hogy mit fogunk csinálni,mit játszunk otthon O.o

Ha nem ugrál,akkor beszél,ha éppen fekszik az ágyban akkor rugdossa az oldalát vagy az ágy tetejét püföli.Este is mozgolódás,rugdosta.Szerencsére külön szobánk van,de nagyszülőknél együtt kell aludnunk.

Állandóan énekel,ha éppen nem beszél.Akármennyit eszik,nem hízik,mert leugrálja.

Suli után is az első kérdése,hogy mit csinálunk otthon,mi lesz a játék.


Én nem tudom,hogy honnan van ennyi energiája.Képtelenség lefárasztani.Néha a tv meg a rajzolás leköti,de az sem tart örökké.


Ez normális ?Hogyan lehetne teljesen lefárasztani ?



2017. aug. 10. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hiperaktív.
2017. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Majd kinovi, kiskoraban a gyerekek tobbsege eleg hiperaktiv.
2017. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Egyém nem ilyen. Nem minden 10 éves van 5 éves szinten.
2017. aug. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Meg kéne nevelni például. Tanuljon meg egyedül, CSÖNDBEN eljátszani időnként. Ha kap cukros dolgokat, abból vegyetek erősen vissza, az is felpörgetheti.
2017. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
ez a természetes. az az ősember a vadonban éhen halt, aki délután kettőig csak egy helyben ült a valagán.
2017. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Irassátok be vmi sportra
2017. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kuzdosport, foci, lovaglas, bármi ami mentálisan és fizikailag is lefarasztja
2017. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hiperaktív. Ha kivizsgáltatkátok, és így van akkor nagyon sok hasznos dolgot elmondanak, h egy kicsit kevésbé legyen fárasztó ez nektek.
2017. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak ezek az abszolút lefáraszthatatlan gyerekek.

Az én húgom is ilyen volt, amikor gyerekek voltunk.

Folyton piszkált, ezt játsszuk, azt játsszuk, biciklizzünk, focizzunk, fussunk, korizzunk stb, míg én kicsit lustább voltam, és nem igényeltem ezt minden nap.

Járt sportolni is, de ugyan olyan aktívan jött haza utána és még alvásig nyomta a szöveget, foglalkoztatta a családot.

Felnőtt korára olyan szakmát választott, ami leköti az energiáit, (cukrász) dolgozik 12-14-16 órát, utána már nem nagyon van kedve otthon semmit sem csinálni, csak hazaesik és alszik. A szabadnapjain viszont még mindig zsong, jön-megy ahelyett, hogy otthon pihenne.

Szóval összegezve, 14 órányi aktív foglalkozással lehet lefárasztani őket. De hát erre kinek van ideje, energiája, pénze hogy 8 félét sportoljon egy nap.

2017. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én örülnék, ha az unokahúgom lenne ilyen hiperaktív. Részben ő is az, de megunja párperc után az adott dolgot és mást kell csinálni. Járjon kézilabdára, úszásra, teniszre, vagy vmi atlétikára. Vagy vegyetek neki mászókát és lógjon rajta egész nap, és/vagy keressetek olyan feladatokat amiket önerőből képes megcsinálni (pl. fekvőtámaszra vmi variációk). Kicsit szálkásodna is :D

és attól, hogy vki cukrot eszik még nem ettől lesz hiperaktív. Én is szerettem kiskoromban, de attól egyáltalán nem lettem az.

2017. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!