Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem bunkó dolog ez...

Csak szerintem bunkó dolog ez nővérem anyósától?

Figyelt kérdés

Nővéremék esküvőjét az anyósáék fizetik,és kijelenthették hogy nem vihetem a páromat akivel 5 éve vagyunk együtt és szeptemberbe lesz az eljegyzésünk csald elött is megtartva(kettesbe már megkérte a kezem),jövöre pedig nekünk is esküvő.

Az indok az hogy nem vagyunk házasok. Őszintén szólva nagon sértve érzem magam,egyrészt mert a lányuk alig pár hónapos kapcsolata ott lehet,másrészt meg nem értem nővérem miért nem áll ki mellettem. Ő azt mondja h mert hát anyósék fizetik,joguk van megmondani h kik mehetnek.

Már gondoltam rá,hogy el se megyek,de akkor meg az én szüleim akadnak ki. Ők azt mondják h egy napot kibirok a párom a nélkül. Pedig nem erről van szó,hanem h 5 éve együtt vagyunk,komolyan tervezünk és ő is ezáltal a családhoz tartozik.


Ti mit tennétek a helyembe?


2017. júl. 29. 10:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
83%
Én a helyedbe nem mennék el.
2017. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
86%

"Ti mit tennétek a helyembe?"


Nem foglalkoznék vele, nem mennék el és kész.


28F

2017. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
72%
Én sem mennék. Egy meghívás esküvőre általában egy párnak szól, nem a pár egyik tagjának. És arról nem is beszélve h gondolom nászajándékot meg várnak... Te meg fizess egyedül kettő helyett és üljél ott a párod nélkül mint egy jógyerek. Na nem
2017. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
83%

Jelen esetben én sem mennék el.

Ha olyan esküvőről van szó, hogy szűk körű, csak a meghívottak, oldalbordák nélkül, az ok. Ez is egy szervezési mód, nyilván nem véletlen, tiszteletben tartanám.

De a te példádban csak a párodra fújnak, veled tesznek kivételt, ez bunkóság. Nem mennék el így.

2017. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Szerintem én is azért mehetek csak mert a nővérem huga vagyok,közeli rokon.
2017. júl. 29. 10:29
 6/51 anonim ***** válasza:
86%

Elmennék az esküvőre a párommal, de lakodalomra nem menne egyikünk sem!

Az esküvőre az megy aki akar, ebben még az anyós sem parancsol, mehetnek szomszédok, munkatársak, bárki!

Ha majd megkérdezi bárki, hol van a menyasszony testvére, remélem elszégyellik magukat!

A te szüleidnek sincs igaza, mert itt nem arról van szó, hogy nem bírtok ki egymás nélkül 1 napot, hanem arról, hogy a ti családotokat már most így lekezelik.

A testvéredet sem irigylem, már most az anyós dirigál, ő meg nem mer szólni semmit!

2017. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%

Ja, még meg kéne köszönni, hogy elmehetsz? Én nem mennék, az biztos!

Nővéred is bunkó, mert én megmondanám a helyében, hogy nem kell a pénz, de belepofázni sem fognak.

2017. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem mennék el.
2017. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
86%

Biztos hogy nem mennék el és nővéremet is elküldeném az anyósába.

Szüleid se semmik ha szerintük jogos érv az hogy "nem birtok ki egymás nélkül egy napot". Nem érdekelne ki hogy sértődik meg itt egyedül neked van jogod megsértődni.

2017. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
77%

Mi baja van a nővéred anyósának veled?

Mert veled van baja, az biztos!

Egyébként a házasulandó pár mindkét tagja azt hív meg, akit akar a saját részéről, nyilván olyanokat, akik közel állnak hozzájuk.

Hogy aztán ki fizeti a zabát vagy a zenészeket, az csak egy technikai kérdés, de a meghívottak névsorába beleszólása nincs.

Szép is lett volna, ha annak idején az anyósom mondta volna meg, hogy kit hívhatok meg az esküvőmre! ... egyből nem lett volna esküvő, az tuti!

2017. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!