Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Te erezted mar, hogy a lanytes...

Te erezted mar, hogy a lanytestvered feltekeny rad, mert szebbnek szulettel?

Figyelt kérdés
Sajnos engem 29 evesen szembesitett a parom, hjogy ez allhat az utalatanak a hattereben.Eddig le sem esett. En nagyon szeretem a testveremet, de mindig lenez, indok nelkul csunyan beszel velem. A ferje pedig hozzam sem szol(hat).Sosem kezdtem ki a parjaival. Egyszeruen van egy zsigeri utalat benne, miota felnottunk. A parom mondta ezt , azert kerdem letezik ilyen?

2017. okt. 9. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nekem anyám is, nővérem is ilyen, csak ők - szerencsére - nem gyűlölködnek, "csak" kis szurkálódással próbálták-próbálják egész életemben aláásni az önbizalmam.

Akármit csinálok, az sosem jó, ha hízok egy kilót ronda kövér vagyok, ha fogyok felet, akkor meg gusztustalanul sovány. Nem viccelek, legutóbb beszóltak, hogy milyen ocsmány csontos lettem és szó szerint fél kilóval voltam kevesebb, mint előtte :D

Így felnőtt fejjel rájöttem, hogy miért csinálják és végre leküzdöttem az önértékelési zavaraimat.

Kis naiv vagyok én is, eddig eszembe sem jutott, hogy családtagok is szemétkedhetnek irigységből :)

2017. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

uristen, tudom velem is volt mikor anyám olyat szolt be vacsora utan :"akkora hasad van , mint nekem 3 honapos terhesen"

gyerekkent szarul estek, de a parom nyitotta fel a szemem.Es ha nagyon megnezem a csaladi fotokat, az en noverem eleg csunya

2017. okt. 9. 17:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Noverem es en teljesen mas karakter vagyunk, valakinek o tetszik valakinek en. Nem volt ez tema nalunk soha, ha valaki piszkálta, hogy a húgod szebb annyit mondott fa, hogy o büszke, amiert szep testvere van. Szerencses vagyok úgy erzem.
2017. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fa nem tudom hogy kerult oda:)
2017. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a párod azt mondja, hogy szebb vagy a testvérednél, elvégre a párod. Ennek ellenére lehet igaza is, de bármi más is állhat a háttérben
2017. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgom sokkal szebb, mint én, de nem neheztelek rá ezért, nem tehet róla. Lehet, hogy a nővéred nem is ezért nem kedvel, hanem akármi más miatt; de természetesen lehet, hogy tényleg annyi az utálata oka, hogy szebb vagy. Elég szomorú, ha ez így van.
2017. okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Hagy tippeljek, te vagy a kicsi.

Egyrészt a "második kiadás" általában valóban szebbre sikerül, és ha a nővér egy idióta, akkor lehetséges, hogy csak ezért féltékeny.

Másrészt viszont az is jellemző, hogy a szülők kivételeznek a kicsivel, aki ezt (tudatosan, vagy tudat alatt) kihasználva egy irritáló, idegesítő kis görcs lesz a nagytestvér számára, és sajna előfordul, hogy felnőttként nem szűnik már meg a gyerekkorban jól kiérdemelt ellenszenv.

Harmadrészt a párod nyilván elfogult, egy ilyen kérdésben nem lehetsz biztos az igazában.

Szóval a válaszom igazából az, hogy lehet, hogy igaza van, és lehet, hogy nem. De tényleg.

2017. okt. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj bocsi most látom, h írtad is, h nővéred van... akkor a tippelős részt gondolatban húzd ki. xD
2017. okt. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen en vagyok a kisebb, es lehet igazad van. Kiskorunkban idegesito lehettem, azonban felnott ember mar nem mond olyat egy testvernek:"akaszd fel magad", nem hagy szandekosan adossagokat hatra (nem jelentkezett ki a tars.bizt-bol) hatra hogy en es a szuleim szivjunk miatta .Amiota kiment kulfoldre szinte elvezi, hogy rammarad, akadalyoz oroklesben de ott esz keresztbe ahol tud. A jelenlegi ferjem csak a tenyeket tudta es kiall mellettem. Szerinte beteg. O normalis testverrel nott fel, melysegesen megdobbentette mikor elolvastam a levelezesunket ahol tragarul beszel amikor jeleztem neki hogy adossagai vannak.Sajnos ezeket mar fiatalon is csinalta, de az okokat csak a parjaim pedzegettek
2017. okt. 10. 07:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs feltétlenül köze annak hozzá, ki szép, ki nem szép, ha konkrétam nem szólt le a külsőd miatt folyamatosan, legalábbis a leírásból ezt nem vettem ki. Elég, ha csak alapvetően pocsék a természete.


Ezt most ne sértésnek vedd a párodra, de csomó pasi olyan egybitesen gondolkodik, hogy az egyetlen igazi érték a nőben a szépség, és ha egyik nő a másik nővel rosszat tesz, "az tutttttttti azért van, mert az rondább"...

2017. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!