Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan teremtsek egyenlőséget...

Hogyan teremtsek egyenlőséget a lányaim között ebben a helyzetben? (hosszú)

Figyelt kérdés

Két lányom van. Az idősebbik boldog házasságban született. A (volt) férjemmel akkoriban Németbe költöztünk és ott kezdtük el a közös életünket. Ő megtalálta az útját, de nekem sajnos nem sikerült beilleszkednem. Nagyon hiányoztak a rokonok, barátok, legfőképpen a szüleim. A nyelvet még nagyon törtem, így csak a legminimálisabb kommunikációra voltam képes, barátokat szerezni nem tudtam. Úgy döntöttünk, hogy én hazajövök az akkor három éves lányunkkal. Ő viszont kint maradt és csak havonta, vagy kéthavonta jött haza. A kapcsolatunk sajnos kihűlt. Végül békében váltunk el, új életet kezdtünk.


Később rátaláltam a kisebbik lányom apjára. Három évig voltunk együtt, össze is költöztünk. Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, a kezemet is megkérte, de közben egy másik nővel is együtt volt. Ő nem akart igazából gyereket, és nem akart engem sem, de mivel nem volt állása akkoriban, sem egy rokon aki befogadná, félt, hogy kidobom. Mikor lebukott természetesen ki is dobtam. Arról tudok, hogy egy ideig annál a másiknál lakott, aztán az a nő is kiadta az útját.


Most itt vagyok két gyönyörű lánnyal, akiket én egyformán szeretek, de az élet nem bánik velük egyformán. A volt férjem, vagyis az idősebbik lányom apja, tartja a kapcsolatot a lányával. Fizeti a gyerektartást, és az ő szülei is tartják a kapcsolatot velünk. Jó viszonyban maradtam a volt anyósomékkal és nagyon szeretik az unokájukat. Azonban a másik lányomnak gyakorlatilag nincsen apja. Az a link alak felszívódott, az ő részéről nagyszülők sincsenek.


Nagyon nehéz ez a helyzet! A volt férjem kifejezetten megkért, hogy amit ő nekünk fizet, azt csak az ő lányára költsem. Bármily kegyetlenül hangzik ez a kérés, sajnos jogos! Ezen kívül az ő szülei is csak a saját, vér szerinti unokájukat látják szívesen, és ebben sincsen semmi kivetnivaló! (Az én szüleim természetesen mindkét lányt imádják!) Bármennyire is igyekszem megtartani az egyenlőséget, ez egyszerűen lehetetlen. A nagyobbiknak nem rég felajánlották az apai nagyszülei, hogy a szobáját teljesen felújítják. Olyan lelkesek voltak ebben, hogy nem tudtam rá nemet mondani. Nem akarom megmérgezni a jó viszonyt. Valóban szükség volt már új íróasztalra és ágyra, de ugyanezek a dolgok a kicsinél is szóba jönnek majd ahogy nő. Őneki csak én vagyok, és én csak jóval olcsóbb kategóriás dolgokat tudok megadni egyedül, mint a nagynak az apja és a volt anyósomék. Most közeleg a téli szünet és a nagylányt elviszi majd az apja síelni. Nyáron a tengernél volt a nagyszüleivel és az unokatestvéreivel arról az ágról. A kicsi szomorú, hogy ő "nem mehet sehová" mert ezekhez képest a városi strand sajnos valóban a sehová kategória. Ő még csak azt látja, hogy a nagynak minden, neki meg semmi. Én hiába szeretem őket egyformán, talán majd csak felnőttként fogja ennek a fontosságát megérteni.


Ha meg a nagyot nem engedem, vagy megkérem a volt férjemet hogy ne adjanak neki ennyi mindent, akkor én leszek a szemét az ő szemükben és a nagylányom szemében is. Ráadásul ő még a kicsire is haragudni fog, mert tudni fogja, hogy miatta kérem.


Mit tehetnék? (A nagy 13 éves, a kicsi 6 )


2017. nov. 2. 19:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek nyilván nem lát bele napi szinten a pénzügyekbe. A nagylány kap új szobát, ő nem fog rákérdezni, hogy a kicsinek honnan van pl., hiszen nincs mire féltékeny legyen, ő sokkal többet kap.

Egyszerűen a kicsi szükségleteire többet költesz, mert a nagynak nincs rá szüksége. Ettől nem fogod őket egyenlőtlenül szeretni. Mivel a nagylány síelni fog, nem fog azon hisztizni, hogy de ti miért voltatok addig moziban mondjuk.

Nyilván ruhacipő és hasonlók problémásabbak, mert az látványosabb, hogyha ő csak aputól kap, a kicsi meg tőled, de az igazán nagy kiadásoknál szerintem nem lesz gond. A gyerekek nem mércéznek ennyit, mint te.

2017. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

"Ne költs a nagyra kevesebbet, hanem magadon spórold ki a kicsi extra kiadásait. "


Nem gondolom, hogy itt extra kiadásokról lenne szó. Egyébként mennyi az a fantasztikus tartásdíj, amit kizárólag a nagylányra lehet költeni? Ugyanis 50-60 ezer (ennél nem valószínű, hogy többet ad) simán elmegy a rezsire, kajára, azt pedig hétszentség, hogy nem csinálnám meg, hogy veszek a nagylánynak füstölt lazacot, kaviárt meg Angus-bélszínt, és külön polcot tartok fent neki a hűtőben. Családról van szó, ha apuka extrákat is óhajt külön a saját gyerekének, vásároljon be neki kütyüt, márkás cuccot, amikor ott van nála, vagy tegye félre külön bankszámlára, akárhová, amit kifejezetten neki szán, majd ha 18 éves lesz vagy különköltözik, akkor odaadhatja. Értem és jogos, hogy csak a sajátjáért kíván fizetni, az viszont baromság, hogy elvárná, hogy a családon belül az egyik gyerek kishercegnőként, a másik meg átlagosként vagy az alatt legyen kezelve. Amíg az anya biztosítja az ő közös gyereküknek is a normális lakhatást, étkezést, ruházkodást, tanuláshoz szükséges dolgokat, addig nincs miért pattognia azon, hogy mire lett elköltve a tartásdíj. Az odafigyelésről, mindennapi gondoskodásról, törődésről nem beszélek, az pénzzel megfizethetetlen.

Megjegyzem, a nagyszülőkben is lehetne annyi, hogy figyelembe veszik: az unokájuk anyjának saját családja van, és ebbe beletartozik még egy gyerek. A kérdező nem egy fizetett alkalmazott, aki bentlakásos nevelőintézetet működtet, hanem családanya, akinek mindkét gyereke egyformán fontos. A másik gyereket nem kell támogatniuk természetesen, de legalább annyi emberség elvárható, hogy a tervezett felújítást pl. úgy kommunikálják, hogy besegítenek anyunak, hogy mindkét gyereknek új szobája lehessen. Csak megfogalmazásbeli különbség, mégis egész más hatása van a kicsire.

2017. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Engedd a nagyot síelni, ne őt büntesd. A kicsivel szervezz közös programokat, élményeket, nem kell százezreket költeni, nézz szét a neten, légy kreatív! Persze, jogos a volt férj részéről a kérés, de gondolom, nem kell tételesen elszámolnod...pl.ha veszel egy csomag túrórudit, biztos mindketten ehetnek belőle, ugyanez igaz a rezsire is, ne agyalj minden filléren, hogy azt most épp a volt férjedtől van.


A legjobb megoldás az lenne, ha hivatalos úton próbálnád behajtani a gyt-t a másik extől. Volt egyáltalán megállapítva vagy nem is próbálkoztál? Én semmiképp sem hagynám elveszni azt a pénzt, ha csak havi 15 ezer, már az is jó, ha most nem is vagy rászorulva akkor simán félre tudnád tenni és majd abból tudod a kislány szobáját felújítani.

Nem onnan ered a baj, hogy a nagy kap az apjától, hanem hogy a kicsi nem kap a sajátjától, ezen kell változtatni!

2017. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

9. vagyok


10-es, én sem úgy gondoltam, hogy otthon tartsa ridegtartásban a nagyot. Csak hogy a pici kapjon annyicskával többet, hogy ne legyen neki feltűnő, hogy a másik mennyivel többet kap. Ez akár lehet havi 1000 Ft is, vagy 2-3 ruhadarab ára. Nem az, hogy a kicsi kap cserébe tabletet, telefont, kutyafülét, márkás ruhákat, a nagy meg semmit.

2017. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

Durva helyzet... bar azert en a nagylany apjat sem ertem... Nyilvan nem kell szeretni a kicsit, nem az ove, de azert azt ne felejtsuk el, hogy a lanya testvere... Erre is gondolhatna, amikor a penzt kuldi es kikoti, hogy azt csak az o gyerekere koltsd. Az ajandekok, sieles stb az OK, hogy oda az ovet viszi, de azert abba is belegondolhatna az ilyen apa, hogy azzal a kicsit is segiti, azzal attetesen a sajat gyerekeert tesz valamit, nem szabad elfelejteni, hogy a testvere...


Kicsit hasonlo helyzet, ha pl egy hazastars szuleit kell tamogatni... akkor is arra gondol az ember, hogy attetesen a hazastarsat tamogatja azzal, ha a szuleinek segit...

2017. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Igazából fogalmam sincs.. Nehéz helyzet.
2017. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Amíg az nagy az apjával nyaral, közben szervezhetsz a kicsivel közös programot, de ezt folytatni kéne akkor is amikor mindkettő otthon van. Különben azt érezné a nagy, hogy az apja (nyaralásai) miatt neki nem járnak ki az anya-lánya programok. Tehát vagy az apjával nem akar majd üdülni menni(emiatt alakulhat ki sértődés),hogy Ő is részese legyen a csajos napoknak, vagy pedig azt fogja érezni, hogy az anyja hanyagolja el őt. Szerintem az apjával kéne beszélned, hogy két gyereked van és nem szeretnél kivételezni egyikkel sem. Viheti nyaralni, ajándékozhatja a lányát, de mértékkel. Szerintem ajánlhatnád neki a bankártyás megoldást amit az előzőek írtak.
2017. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Már ne haragudj, de a 13 éves nagy lányod nem látja ezt? Nem érzi rosszul magát, attól hogy mindent a feneke alá tesznek, míg a testvére ugyanezt nem kapja meg? Bőven nagy már ahhoz, hogy megértse ezt, és ha lenne benne annyi jó érzés, hogy egy egy alkalommal azt mondja, hogy szívesen megyek ide vagy oda, de szeretném ha a húgom is jönne. Ha az a család több időt töltene a kicsivel is, lehet megszeretnék jobban. Nem mondom, hogy rájuk kell tukmálni, de... Amúgy az is sokat elmond róluk, ahogy hozzáállnak ehhez a helyzethez... Pfff.


Azt hogy mire költsd a tartásdíjat, azt meg te döntöd el Ha pl. kapsz havi 50et, ne mondd már, hogy mindet egy gyerekre költöd mind, a kicsinek meg semmi...


Amúgy a te gyereked, jogod van kérni a nagyszülők, hogy (ésszerű határon felül) ne kapassák el a nagyobbik lányt, elég gáz, hogy azon rettegsz, hogy ha ellentmondasz majd elromlik a viszonyod a velük.

2017. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó neked mi a fene bajod van?


Hogy várhatnád el egy gyerektől, hogy inkább ne fogadjon el valamit, hogy ne legyen rossz érzése miatta valaki másnak?


Az iskolában is meg kell tanulni, hogyha a nyári élmények nem egyeznek, az nem azt jelenti, hogy az egyiknek rosszabb, hanem azt, hogy más.


Ha az egyik afrikábab volt szafarin, nehogymár titkolnia kelljen, mikor a másik csak a rokonoknál nyaralt.


Ugyanez családon belülre is vonatkozik. A kisebb gyereket kell megtanítani, hogy ne legyen rossz érzése, mert nem kap meg mindent.


Anya vagyok, ha kapnék gyerektartást, én is csak arra a gyerekre költeném, akinek adják.


Ezt nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy ráosztom a rezsi ráeső részét, hanem befizetem a pénzből a teljes rezsit, a gyereknek meg veszek nadrágot, cipőt jobb helyen hasonló értékben.


Az nem elvárható, és még csak nem is normális, hogy egy féltesóra is százezret költsön valaki, aki nem is ismeri és teljesen idegen neki a gyerek.


Te elvinnéd xy ismeretlen rokonát is nagy értékű nyaralásra saját pénzen, hogy az ismeretlen rokon ne érezze magát rosszul? Naugye.


Az ilyesmit meg kell tanulni kezelni.


A nagy valószínűleg felfogja, hogy jobb helyzete van anyagilag, meg biztosabb háttere, de ez nem az ő problémája. Gyerek, nem neki kell megoldania.


Odavissza működik ez, ha 2 év lenne köztük és picik lennénej és a nagy folyton irigyelné a kisebbet a sok ringatás, pelenkábapisilés vagy cicizés miatt, eszedbe sem jutna vele is így bánni, hanem elmondanád, hogy a kicsinek ilyen bánásmód jár alanyi jogon(mert kicsi) és kiemelnéd, hogy milyen jó a nagynak, mert ő már tud szaladni meg csúszdázni.


Most is ez a helyzet, koncentráltasd másra, az irreális vágyait pedig kezeld normálisan.


Attól, hogy sajnálod, csak úgy fogja érezni, hogy valóban jogos az aggodalma.


Egyszer meghallgatni a panaszát, elmondani hogy miért nem az van, amit szeretne, majd kiemelni, hogy milyen lehetőségei vannak helyette.

2017. nov. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%

18.vagyok.


Egy szóval nem mondtam, hogy vigyék el a kicsit nyaralni, de abba nem hal bele senki, ha teszem azt elhívják mondjuk cukrászdába, állatkertbe a nagyszülők a nagy lányt, akkor ne jutna eszébe, hogy de jó lenne, ha húgi is jönne és ezt ne tudja a nagyszülőknek mondani. Elég éretlen és önző hozzáállás.

2017. nov. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!