Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nekem kötelességem a testvérem...

Nekem kötelességem a testvéremen segíteni?

Figyelt kérdés
Mindig magát fényezi, hogy ő mennyit segített rajtam, de azt mindig elfelejti, hogy én mit segítettem rajta. Mindig beleszól az életembe, de ha én beleszólok az életébe, vagyis valamire megjegyzést teszek, akkor megjegyzi, hogy én miért szólok az életébe. Az én cuccaimat használja, mint ha nekem kötelességem lenne azokat odaadni. Kedvenc szokása, hogy azt mondja rám, hogy én fogyatékos vagyok, ha mondok neki valamit, csak mert nem beszéltem 4 éves koromig. De ha én nemet mondok valamire, akkor én már milyen egy nagy köcsög vagyok, aki nem hajlandó segíteni a testvérén. A szüleim is őt istenítik, és ő az idősebb.
2017. nov. 29. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát tényleg nem normális, hogy nem beszéltél 4 éves korodig...
2017. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

1. Miért kell sértegetni a kérdezőt? Nem mondom, hogy normális dolog, hogy nem beszélt 4 éves koráig, de ez nem jelenti azt, hogy fogyatékos. Kiválthatta valamilyen trauma vagy baleset is.

A kérdésedre visszatérve kötelességnek nem kötelességed, de jó testvérek evidens, hogy segítik egymást.

2017. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Kár hogy itt szó sincs jó testvérekről.
2017. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondja, hogy az egész életét azzal töltötte, hogy segítsen rajtam, mert olyan szerencsétlen vagyok.
2017. nov. 29. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, fa@a család...
2017. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Oltó Elemér ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?és a tesód?
2017. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

1-es: te meg szöveget értelmezni nem tudsz, mert nem ez volt a kérdés.


Kérdező: nem, nem kötelességed, de sértegetéssel meg érzelmi zsarolással lehet rád hatni, és ezt a családod is érzi. Próbálj a sarkadra állni és elzárni a cuccaidat, és amint lehet, költözz külön.

2017. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

" Albert Einstein

Ismerős a név, igaz? A géniusz, a világhírű fizikus egészen 4 éves koráig nem beszélt, olvasási nehézségekkel küzdött, a tanárai retardáltnak és antiszociálisnak tartották, ezért az iskolából is eltanácsolták, később pedig Berni Egyetem visszautasította a doktori disszertációját."

Több híres ember életrajzában van egyébként, hogy 3-4 éves koráig nem beszélt.

*

Ja, jut eszembe! Ne veszekedjetek.

Olyan rövid az élet, olyan sok a nehézség. Segítsétek egymást, segítsünk egymásnak mi, emberek.

2017. nov. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó, a tudósok sem normálisak, mert eltérnek az átlagtól. Az más kérdés, hogy pozitív értelemben. Ilyen volt Albert Einstein is.

Ennek ellenére igazad van: testvéreknek segíteniük kellene egymást.

2017. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
A szülök felelösége a gyerek nevelés!!!Olvass,tanulj,tervezd az életed,mindíg legyen a A és B terv,mert azt gondolják gyenge vagy és sebezhető de ez a te álcád.Maradj nyugodt,csak tanulj és olvass sokat aztán,hamarabb lesz sajàt életed mint neki,de akkor is megy majd hozzád,De te biztos vagyok benne,hogy testvérhez méltón fogod őt kezelni.
2017. nov. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!