Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nekem kötelességem a testvérem...

Nekem kötelességem a testvéremen segíteni?

Figyelt kérdés
Mindig magát fényezi, hogy ő mennyit segített rajtam, de azt mindig elfelejti, hogy én mit segítettem rajta. Mindig beleszól az életembe, de ha én beleszólok az életébe, vagyis valamire megjegyzést teszek, akkor megjegyzi, hogy én miért szólok az életébe. Az én cuccaimat használja, mint ha nekem kötelességem lenne azokat odaadni. Kedvenc szokása, hogy azt mondja rám, hogy én fogyatékos vagyok, ha mondok neki valamit, csak mert nem beszéltem 4 éves koromig. De ha én nemet mondok valamire, akkor én már milyen egy nagy köcsög vagyok, aki nem hajlandó segíteni a testvérén. A szüleim is őt istenítik, és ő az idősebb.
2017. nov. 29. 20:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

engem is elmond a bátyám ilynenek-olyannak, miközben ő meg szinte sehol sincs. Azt mondja, hogy neki lehet, mert ő az idősebb.

Próbálj vele nem foglalkozni, hadd mondja, beszélj b...nd, holnap is te fogol...

Én már nem foglalkozok vele, add ide a sót, kb. ennyi, nem érdekel, hgoy testvérek vagyunk, az ilyen nem az.

Pakold el a holmidat, ne legyen mindenből annyiféle.

Ok, 4 éves korodig nem beszéltél, és? Örüljön, hogy azóta már beszélsz és nem kell tologatni. Az ilyen még beléd is rúgna.

Nem kell vele beszélned, ne adj semmit. Ha azonos neműek vagytok, akkor persze nehezebb, mert a ruháidat nem pakolhatod el, de ha van kulcsra zárható szobád, zárd be. Reméljük nem töri be... De ha igen, akkor annak van következménye.

Vacak dolog így élni, de hát vhol meg alkoholista a szülő, ott kell pakolni, vhol meg a testvér nem százas...

2017. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért normál esetben a testvérek segítik, sőt urambocsá', szeretik egymást. És nem azért mer ez a "kötelességük".
2017. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11. vok,

12#-nek, normál esetben a szülő is segíti a gyerekét és fordítva. Aztán mégis vannak alkoholista szülők, szülőket lehúzó gyerekek. Nem olyan egyszerű ez.

2017. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
„Hát őrzője vagyok én a testvéremnek?” (1Móz 4,9)
2017. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!