Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek van az a pont,...

Szerintetek van az a pont, amikor ideje bosszút állni? Megérdemelné, nem?

Figyelt kérdés

A bátyám 23 éves, elkényeztetett barom.. felel voltam egy szobában, míg az öcsém külön szobában. A család negatív hozzáállása, a tőlük kapott sérelem és sok fájdalom miatt, amit szereztek, nem rég fogtam magam és leléptem. Viszont nem tudtam minden cuccomat elvinni... A szobában voltak.. Ma elmentem ,hogy szükségem lenne egykét cuccra... azzal szembesültem, hogy totál át lett rendezve a szoba, és a cuccaim a szobából eltűntek.. merem feltételezni, hogy a bátyám kidobta, mert nem volt sehol... és az ágyamat is teljesen elsajátítottam magának... nem a legfontosabb cuccaim, de mégis csak az én tulajdonaim, a tankönyveim amik még kellettek volna...stb..

úgy döntöttem, hogy megbosszulom. a tv ami a szobában van, az elméletileg közös, mert régen ketten közösen kaptuk karácsonyra... arra gondoltam, hogy amikor végleg elköltözöm egy olyan helyre, ahol elfér az összes cuccom, (még a lakásban van, csak a szobámból tűntek el), akkor elviszem az összes cuccomat, és viszem a tv-t is... utána már hallani sem fog rólam a bátyám és nyugodtan, boldogan éldegélhet 40 éves koráig a szüleinél. lesz..om nagy ívben..

Nem vagyok én egy bosszús alkat, nem szeretek haragudni, de ez azért elég rosszul esett... nem elég hogy évekig vert még a cuccaimat is kidobja? még is ki a fene ő, hogy ezt merészeli tenni? Nagyon nagyon remélem ,hogy az élet is megneveli .... ráférne...

Mindig azt gondoltam, hogy felesleges bosszút állni, úgy is viszsakapja az élettől, meg hogy nem akarok lesűllyedni a szintjére.. de ennyi bosszúságot azért tőlem is megérdemelne , nem? vagy hagyjam az egészet? felesleges energia belefektetés ez a részemről?



2017. dec. 20. 13:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól tévedek, akkor 20ezer Ft az értékhatár a szabálysértés és a bűncselekmény között.

Tehát "kis szerencsével" fűtött helyen töltöd majd az ünnepeket, és még enni is adnak.

2017. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
34%

Nem derü ki, hogy hány vése vagy, de igencsak gyerekes a viselkedésed - a kérdésed alapján max 15-16 évesre saccolnálak, habár valószínüleg több vagy, ha csak úgy el tudtál menni.


Bosszút állni is óvodás módszer, ha valami bajod volt a bátyáddal (pl. ha megvert), akkor azt akkor kellett volna lerendezni es nem évek múlva is még ezen pampogni.


Emellett az is gyerekes dolog, ha csak úgy "lelépsz" otthonról, de azt végképp nem várhatod, hogy minden kacatodat örizgesssenek, hátha még is visszajössz érte.


Ha fontos lett volna, akkor viszed magaddal. Mivel otthagytad, ezért - tökéletesen érthetö módon - azt hitték, hogy az már nem kell neked.


Ha meg elviszed a TV-t, akkor feljelenthet lopásért és - akár tetszik neked, akár nem - meg fognak büntetni érte.


"Jó" bosszú lesz, hogy büntetett elöéletü leszel és még a TV-t is vissza kell adnod vagy kifizetned az árát!

2017. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Lehet ,hogy én gyerekes vagyok, de ti meg nagyon előítéletesek... Ha nem tudjátok a dolgok háttet akkor minek feltételeztek olyat ami valószínűleg nem igaz?

Ki mondta ,hogy szó nélkül le léptem? Ki mondta, hogy a szüleim nem tudják, hogy nem tudtam el vinni az összes cuccomat? Ki mondta, hogy én akartam elmenni, és nem a család idióta viselkedése miatt léptem le? teljesen nyomós indokkal? Az a TV az enyém is, a papám neve van rajta, mert ő vette nekünk.. a bátyám se tudna jogosan feljelenteni, mert ő is csak gyerek volt, amikor a tv-t kaptuk.. és nem hiszem ,hogy olyan sokat érne, mert kb 10 éves tvről beszélünk...

2017. dec. 20. 14:09
 14/36 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen mindegy, hoyg miért és hogy léptél le, amit ott hagytál, azt nyugdotan kidobhatják, mert nem vitted magaddal.


Azt meg végképp nem értem, hogy lenne bárki neve is TV-n, azt ugyanis nem szokás aláírni.


Ezen kívül ha más lakásából/szobájából a beleegyezése nélükl elviszel valamit, az lopás!

2017. dec. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Ttibo válasza:
64%

Egy 10éves tv-ért valóban megéri bolodot csinálni magadból a szülők előtt!

Fogadd őszinte gratulációmat!

2017. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk nincs tv-nk - jó régen kidobtuk, sajnálom, neked adhattam volna.


"Mindig azt gondoltam, hogy felesleges bosszút állni, úgy is visszakapja az élettől, meg hogy nem akarok lesüllyedni a szintjére "


- ez nemes és jó gondolat, ne menj lejjebb, ha már eddig jutottál.

2017. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
29%

1. Nem kell mondanod, hogy nő vagy, mert mindenki tudja ebből a gyerekes bosszú dologból.

2. Ha nem tetszik pár vadidegen ember véleménye (amit különben te kértél), akkor talán nem jó ötlet egy online fórumon véleményt kérni.

3. Döntsd már el, hogy akkor most szó nélkül leléptél, vagy mindenki tudott róla. Ha a testvéreddel tényleg ennyire rossz a kapcsolatod és te csak leléptél szó nélkül, akkor meg tudom érteni, hogy a fölösleges kacatjaidat kidobta.

4. Igen, ha elviszed a tévét, akkor feljelenthetnek lopásért. Nem, nem az ő dolguk megtaláni téged, arra ott a rendőrség. Mert ugyebár minden személyes adatodat tudják, így nem nehéz lenyomozni, hogy hol élsz jelenleg.

5. Semmi kézzel foghatót nem mondtál, csak vergődsz itt mint valami hisztis tini, aki nem kapta meg az új telefont.

2017. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%

Csak egy gondolat...

Megkérdezted a szülőket meg a bátyádat, hogy amúgy hol vannak a cuccaid? mert a kidobásnál ezerszer reálisabb, hogy valahova elpakolta, ahol neki nincs útban.

Az meg, hogy a szobát átrendezi magának, ahol immár EGYEDÜL él, teljesen természetes.

És ez független attól, hogy milyen negatív a családod vagy milyen bunkó a tesód.

2017. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a TV-t ne vidd el egyszerűen b* szd le izomból a földre hogy ripityára törjön. Unokatesóm volt hasonló helyzetben, ő ezt megcsinálta, igaz ő a tesója laptopjával.
2017. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
85%
Azert az egy jó kerdés, amit 18-as írt: mi van, ha csak elpakolták valahová a cuccaidat? Hiszen egyelőre csak feltételezed, hogy ki lettek dobva.
2017. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!