Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek van az a pont,...

Szerintetek van az a pont, amikor ideje bosszút állni? Megérdemelné, nem?

Figyelt kérdés

A bátyám 23 éves, elkényeztetett barom.. felel voltam egy szobában, míg az öcsém külön szobában. A család negatív hozzáállása, a tőlük kapott sérelem és sok fájdalom miatt, amit szereztek, nem rég fogtam magam és leléptem. Viszont nem tudtam minden cuccomat elvinni... A szobában voltak.. Ma elmentem ,hogy szükségem lenne egykét cuccra... azzal szembesültem, hogy totál át lett rendezve a szoba, és a cuccaim a szobából eltűntek.. merem feltételezni, hogy a bátyám kidobta, mert nem volt sehol... és az ágyamat is teljesen elsajátítottam magának... nem a legfontosabb cuccaim, de mégis csak az én tulajdonaim, a tankönyveim amik még kellettek volna...stb..

úgy döntöttem, hogy megbosszulom. a tv ami a szobában van, az elméletileg közös, mert régen ketten közösen kaptuk karácsonyra... arra gondoltam, hogy amikor végleg elköltözöm egy olyan helyre, ahol elfér az összes cuccom, (még a lakásban van, csak a szobámból tűntek el), akkor elviszem az összes cuccomat, és viszem a tv-t is... utána már hallani sem fog rólam a bátyám és nyugodtan, boldogan éldegélhet 40 éves koráig a szüleinél. lesz..om nagy ívben..

Nem vagyok én egy bosszús alkat, nem szeretek haragudni, de ez azért elég rosszul esett... nem elég hogy évekig vert még a cuccaimat is kidobja? még is ki a fene ő, hogy ezt merészeli tenni? Nagyon nagyon remélem ,hogy az élet is megneveli .... ráférne...

Mindig azt gondoltam, hogy felesleges bosszút állni, úgy is viszsakapja az élettől, meg hogy nem akarok lesűllyedni a szintjére.. de ennyi bosszúságot azért tőlem is megérdemelne , nem? vagy hagyjam az egészet? felesleges energia belefektetés ez a részemről?



2017. dec. 20. 13:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Szakíts meg velük minden kapcsolatot és légy boldog. Annál nagyobbat nem tudsz rajtuk ütni, mint hogy jól vagy nélkülük, nevetsz a kicsinyességükön és le se tojod őket. Ez az ami ki fogja őket készíteni.
2021. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
3 éve írták ki a kérdést.
2021. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Bakker, igazad van, nem néztem 🤦‍♀️

Azért remélem azóta már boldog a kérdező 🙂

2021. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
Inkább azon gondolkodj el, te miért futottál bele pont ebbe a három évvel ezelőtti kérdésbe, én meg azon, hogy én miért... :D
2021. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Már 4 éve!
2021. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy boldog vagyok, de jobban vagyok, mint akkor.

Amikor a kérdést írtam ki, nagyon frissek voltak még a bennem lévő sérelmek, amiket a családom, és a bátyám okozott.. Azóta, már az egész család máshova költözött... Nem tartom velük a kapcsolatot.. De már nem is haragszom annyira.. Elfogadtam ,hogy ilyenek.. És hogy így viselkedtek. Tudom, hogy kerülni kell azokat az embereket, akik bántanak, és csak ártanak, még akkor is ha családtagról van szó.

2021. jan. 10. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!