Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem mire ilyen büszke,...

Testvérem mire ilyen büszke, és miért szeretik jobban a szüleim?

Figyelt kérdés

Testvérem elég trehány, ez a tipikus bulizós 20 éves, aki nem gondol semmire és senkire, illetve azon jár az esze, hogy hogyan húzza le jobban a szüleinket. Semmilyen végzettsége sincsen, elkezdte a középsulit, de mindig sulit váltogatott, más szakmát, és vagy kétszer kezdte előről. Szóval ha mondani lehet, egy fél szakmája van, de mindenkinek azt mondja hogy ő azt elvégezte, mert 1 évről van neki bizonyítványa. (2 éves lett volna az a hasznavehetetlen szak, de azt se tette le.)


Amikor mindenki kérdi tőle, hogy miért jó neki a tétlenség, meg hogy mit szól amikor meglátja egy volt osztálytársát hogy annak már saját autója van, szépen fizető állása stb.

Erre mindig felháborodik, és azt mondja hogy ő vitte a legtöbbre a korosztályában, mert ő saját háztartást vezet, saját háza van, egyedül él és és eltartja magát stb.


Ami az igazság... Apa kapott egy házat, ő ebben él, mert apa nem tart rá igényt.. Mindenféle számlát/rezsit fizetnek neki, egyedül a netet kell neki kikerítenie.

Anyám mindig ad neki hetente 10 ezret (+havi egy nagyobb összeget), apám pedig havi 20 ezret. És meri állítani hogy saját maga vezeti a háztartást.

Szóval minden alá lett rakva, ráadásul nem is dolgozik. Egész nap kockul és nem csinál semmit sem. Vagyis azt hazudja hogy dolgozik, de ez 100% hogy nem igaz, hisz mindig otthon van, és még egyszer sem láttuk a "munkahelyén" még a munkaideje alatt sem. Olyankor jön hogy "oh most pont ebéd van, meg hogy átküldték a másik irodájukba pakolászni".


Mindezek mellett, a szüleim jobban pártolják, mindig neki van igaza, és sajnálják mert szegény éhezik meg mittudomén, amikor meg egy hétvége alatt 20 ezreket eliszik.

Ha valami nézeteltérés van köztem és közte, akkor mindig ő neki van igaza, meg ő a szent.

Ha ő leanyáz, én meg csak annyit mondok hogy a tied, akkor nyilván én vagyok a hibás és engem ugatnak le.


Miért van ez? Negyed annyi figyelmet nem kapok, holott bármi kis pénzem van (pl ösztőndíj), figyelmesen beosztom és gyűjtögetem. Már van annyi félretett pénzem hogy a jogsit is elkezdhessem önerőből.

2 évvel vagyok tőle fiatalabb, már második évemet járom főiskolán, de most nyújtottam be a jelentkezésemet egyetemre, ahova nagyon jó eséllyel fel is vesznek. De ahogy apámra gondolok, ő úgy van vele hogy minek, időpocsékolás, attól nem gazdagszom meg, költözzek hozzá stb. (Szüleim elváltak, anyával élek.)

Meg olyan is volt már, hogy titokban küld neki anyám pénzt mert megbüntették lopásért vagy miért, és azt fizette ki neki helyette. De tesóm meg menőzik nekem, hogy ő megint kapott pénzt és megint mehet bulizni/csajozni...


Nagyon kihasználja a szüleinket, de őket nem nagyon zavarja és észre sem veszik.

Egyébként engem annyira eddig nem is zavart, csak így már felgyülemlett, és hogy már túl nyilvánosan teszik ezt a kiközösítést, hogy már kívülállók is észrevették.

Még csak beszélgetni sem beszélgetnek velem olyan odafigyeléssel mint vele...

Anyának szóltam már emiatt, de csak viccnek veszi fel és közli hogy "jólvan majd te is kapsz akkor egy gyros-t" meg hasonlók.



2017. dec. 31. 00:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
#1 Igen, az vagyok. Legalább kezdek/kezdenék valamit az életemmel, de nem kapok semmiféle támogatást, még szóban sem. Amíg az egész nap otthonülő/egész éjjel bulizó tesómnak meg mindent a segge alá tesznek.
2017. dec. 31. 00:28
 2/22 A kérdező kommentje:
És az irigység nem az anyagikra értendő, hanem inkább a szülői kapcsolatra. Hisz mindenemmel boldog vagyok amim van, legalább önerőből szereztem, ellenben vele.
2017. dec. 31. 00:31
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező: ne irigykedj a tesódra, lehet hogy több figyelmet kap, de egy hulladék, semmirekellő példány, semmire sem fogja vinni. A szüleiden fog élősködni mindig is - megérdemlik egymást. Te már most sokkal többet elértél, és ez nagyon becsülnivaló! Sajnos az van, hogy valamiért a szülők mindig a sz#rházi testvért pártolják.
2017. dec. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne irigyeld őt. Lehet, hogy most minden elé van rakva, de mi lesz vele ha a szüleid majd nem tudják támogatni? Így is 10 meg 20 ezrekről beszelünk, ami egy 20 évesnél még talán nagy szó, de egyébként a csóróság netovábbja. Csak aztán vigyázz, hogy a végén ne téged húzzanak le.
2017. dec. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
4%

Vn másik több millió ember, aki mindenfele tamgatás nelkul lett sikerws.

Szimplan irigyseget erzek en is. Lepj tul rajta.

2017. dec. 31. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha két évvel vagy fiatalabb, mint a 20 éves testvéred, akkor hogy lehetsz már két éve főiskolás???? Mi az, hogy benyújtottad a jelentkezésed az egyetemre???? Hol éltek?
2017. dec. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
4%

Anyám mindig ad neki hetente 10 ezret (+havi egy nagyobb összeget), apám pedig havi 20 ezret. És meri állítani hogy saját maga vezeti a háztartást.


Szerintem fogalmad sincs, mit jelent az, hogy valaki háztartást vezet.

2017. dec. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

8, ezt itt a gyk, szóval a lehetőségek tárháza végtelen.

1, sose látjuk többet a kérdezőt, mert ennyire nem gondolta át a mesét.

2, jaj, hát csak elírta

3, hát zseni

4, olyan országban él, ahol 16 évesen főiskolás (persze az országot többszöri kérésre se fogja megmondani)

2017. dec. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
A szüleid előbb-utobb elhullanak. Az ilyen ember feléli az örökségét. Lesz alkalmad kib@$zni vele olyan 50éves korotok körül ezt boritékolom. Ő csöves lesz, te nem. Ennyi.
2017. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#3-4 Köszi az értelmes válaszokat.


#6 Anglia, ha nagyon érdekel. (De tesóm otthon él, apámmal (úgyahogy)).


#7 Mégis mi más tartozik egy háztartásba? Lakbér nincs, számla nincs, tisztítószerek nem érdekli. Egyedül a kaja maradt, meg a pár ezres internetszámla amit neki kell beosztania a kapott pénzből. De a kaját is úgy nyúlja le apámtól amikor megy hozzá, mert ő elég hamar elveri a pénzt 10 ezres pólóra meg ugye az alkohol.


#8 Válaszod megtaláltad a fent leírtakban.

2017. dec. 31. 08:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!