Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudok tenni, ha a bátyám...

Mit tudok tenni, ha a bátyám agresszív?

Figyelt kérdés

A bátyám csak egy évvel idősebb nálam és állandóan rettegésbe akar tartani amit próbálok nem hagyni...

Be van nálunk vezetve, hogy saját magunk után mosogassunk el amit persze nem szoktunk betartani, mert elfelejtük.

Ettem és utána beraktam a mosogatóba a tányérom, ezután anya szólt nekem, hogy mossam el, aztán dolgom volt így csak később tudtam elmosni és akkorra már másoknak is a cuccait nekem kellett elmosni ami nekem nem nagy ügy.A bátyám kijött a szobájából evett, majd azt akarta, hogy én mosogassam el neki a tányérját.Megmondtam neki, hogy nem mosogatom el és mossa el megának és hülye k*rvának nevezett é meg nem hagytam magam és visszaszóltam.És éppen ekkor mosogattam és azért akarta hogy elmossam...

Aztán elkezdett fenyegetőzni, hogy megver meg reméli 5 percen belül halott leszek,stb... Aztán én visszaszóltam neki és megrúgott hátulról, én meg visszarúgtam és ugyan ezt így megcsinálta ő is meg én is.Ezután beleakarta tenni a tányétját a mosogatóba, hogy csakazértis én mossam el én kivertem a kezéből (műanyag tányér volt) és elkezdett pofozgatni, majd én sem hagytam magam és én is megpróbáltam ütni, de ő jóval erősebb nálam és rádaásul fiú is.

Ne értem miért akar mindenért bántani meg miért fenyegetőzik mindig.

Mostanában elég nagy lett a szája és mindent mrgengedhet magának mert rá nem szólnak, de ha pl én csinálnám ugyan azt a dolgot akkor engem már mindenhova elküldtek volna meg meg is lettem volna pofozva... Ő anyának is úgy beszél, hallod b*zdmeg... Még szóvá is teszem és anya nem reagál rá semmit és hagyja...

Nem értem...

És hiába próbáltam már beszélni a szüleimmel egyszerűen nem tudom mit kéne tennem, hogy ez változzon, mert állandóan minden kis dologért a bátyám megakar verni és ez már évek óta így van sajnos... Azt hiszi ha megver akkor majd másképp állok dolgokhoz és nem leszek olyan amilyen...

De nagyon elegem van már és én nem akarok addig várni míg elköltözik, mivel őt nem érdeklik még a csajok...

És amikor bánt akkor elég rossz lelkiállapotba kerülök és ezért is vagyok többek között visszahúzódó...

A bátyám 17/F én 16/L vagyok.



2018. jan. 26. 17:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem értem...

Miért én vagyok a hibás, ha nem mosom el az ő részét?

Nem vagyok a csicskája csinálja meg, én amúgy is szoktam mosogatni eleget, mert ez a szakmámmal jár amit tanulok, és nem, nem haltam volna bele, de nem értem miért én vagyok ezért a hibás.

Sőt azért is én vagyok a hibás hogy megver meg így bánik velem?

Segítséget szerettem volna kérni...

Ezek szerint másoknak ez normális, ha így bánik az idősebb a húgával, hogy megveri, fenyegeti, parancsolgst neki, mindenbe beleszól, más csinálja meg az ő dolgát,stb...

Nem a tányér meg a mosogatás a lényeg, csak benne van a sztoriban ami most utoljára történt...

Az a lényeg, hogy agresszív és senki nem állítja le és ő bármit megthet velem ellentétben.

2018. jan. 26. 20:25
 12/15 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, próbálj megnyugodni. Elhiszem, hogy nagyon igazságtalannak érzed a helyzetet, és a szüleid is elég maflák, hogy ezt hagyják. A bátyád viselkedése nem normális, és ha így marad, akkor nagyon el.szott élete lesz (értelmes családi életet, de karriert sem lehet így csinálni, ezt egy munkahely sem tolerálná). Szóval hosszabb távon saját magát szívatja meg. Te próbálj túlélni, illetve ha közvetlenül veszélyezteti a testi épségedet, akkor fordulj a rendőrséghez (azért vannak elvileg, nemcsak a bokorból fotózni Kovács Bélát 35-tel a 30-as táblánál).
2018. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén szólva az itteni megnyilvánulásaidból is az jön le, hogy egy kis pökhendi, arrogáns csitri vagy.

szerintem meg is érdemelsz egy pár pofont, igaz nem a bátyádnak lenne ez a dolga, hanem faterodnak.

Meg most miből állt volna elmosogatni azt az egy tányért?

2018. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

a szüleid félnek a bátyádtól, te vagy az egyetlen, aki kiáll magáért, ezért is mertél visszaszólni.

Sajnos lehet, hogy tényleg rendőrségi ügy lesz belőle, de egy kört előtte azért tegyél a családsegítőnél. Ha bánt, mindenképpen vetess látleletet és jelentsd föl. Reméljük, sikerül megelőzni.

2018. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szülők, család, gázspré, bíróság.
2018. jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!