Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az szerintetek normális, hogy...

Az szerintetek normális, hogy a párom állandóan a testvére helyett fizet (fiúk mindketten)?

Figyelt kérdés
Az öccsében fel sem merül, hogy ő fizessen. Pedig ők 2-en vannak a barátnőjével. És amikor ezt szóvá tettem négyszemközt, h elég bunkóságnak tartom. Arra az volt a reakciója, h szivem kifizetett v mennyi is a fele fizesd ki Kávézóban ültünk éppen?Nekem is van testvérem, de bennem meg sem fordul hogy ő fizessen helyettem bármit is. Ha így van máskor meg én hívom meg. Vagy a felét odaadom mert rossz érzés őt pumpolni. Nem még akkor direkt 20félét kirendelek az ő számlájára.
2018. febr. 14. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

Ha ők ezt egymás között megbeszélték és nincs vele gondjuk, akkor neked miért gond? Nem a te pénzedből hívja meg.

Én is meghívom azt, akinek kevesebb van, mint nekem, és nem zavar az sem, ha ő nem hív vissza. Főleg testvéreknél.

2018. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Hát, azért ha együtt élnek, közös kasszán, akkor talán mégiscsak van hozzá köze!

A testvér sosem hív vissza benneteket?

Mert ez lenne a normális, ha leültök négyesben, akkor egyszer az egyik pár, másszor a másik fizet, főleg mivel kereső egyik is, meg a másik is.

Mert ha ez így néz ki, hogy a meghívások rendszeresek, az öcsike sosem fizet, ellenben nyakló nélkül rendel mindent, csak mert a másik fizet....hát, igenis lehúzás szaga van és a közös kasszán lévő párnak is van hozzá köze.


Mást nem tudsz tenni, szóvá teszed, ha nagyon nagy lyukat üt a költségvetéseteken, akkor max kifejezésre juttathatod a nemtetszésedet azzal is, hogy te nem veszel ezeken részt.

Amúgy nem teljesen tiszta az a rész, hogy hogy reagált, mikor szóvá tetted...??

2018. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
Rendben, ha közös kasszán vagytok a pároddal, az más helyzet. De eddig erről egy szó sem esett. Ha nem lehet erről beszélni a pároddal, én a helyedben meggondolnám, hogy helyes dolog volt-e összeköltözni.
2018. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

#12: "ha nagyon nagy lyukat üt a költségvetéseteken"


Erről van szó!

Először is tudni kéne, havi szinten mekkora összegről van szó!

Ha mondjuk havi ötezer forint, amit az öccse helyett fizet a báty, és keres nettó 200e Ft-ot, akkor kicsinyesség a kérdező részéről ezt szóvá tenni.

2018. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem írta, hogy közös a kassza, az esetben persze, hogy jogosan akad ki.


Külön kassza esetén - mi pl. házasságig külön voltunk -viszont semmi köze hozzá.

2018. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, lehet, hogy az évek alatt ezt szokták meg. Sőt, talan a parodnak van erre szüksége, hogy érezze, ő a "nagy tesó". Ezt nem gúnyból írom, csak nem tudom másképp megfogalmazni. Mi harman vagyunk testvérek, en vagyok a középső, de ha együtt megyünk valahová, bátyamat úgy kell "lefogni", hogy ne mindig ő akarjon fizetni. Ilyenkor szinte megsértődik.
2018. febr. 16. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudjuk, mit jelent az "állandóan", de ha 20 félét kirendel az öcsi, az tuti nem 5000 Ft a végén. Nekünk nem 200 ezres a bevételünk, de nem hagynám szó nélkül, hogy miért kell mindig nekünk fizetni.

De mondjuk én fordított helyzetben is szóvá tenném, magyarul megmondanám a páromnak is, hogy nem gondolod, hogy a következő cechet nekünk kellene rendezni?? Nem várnám el a sógoromtól, hogy havonta X összeget a mi kávézásunkra fordítson, úgy, hogy ez nem kölcsönös.


Mindenkinek megvan a maga élete, kiadásai, miért kellene a másikat tángálni? Ha tanul az egyik, a másik meg jól kereső, azt értem -lehet majd egyszer, máshogy viszonozza. Ha nincs párjuk, 2 egyedülálló ember és ez nekik megfelel, azt is értem. Ha vmlyiknek átmenetileg nincs munkája, bevétele, akkor is érthető. De úgy, hogy egyik is kereső meg a másik is és mindig csak az egyik fizet, ráadásul a barátnője fogyasztását is, na, ez gusztustalan, szerintem.

Gyere, kicsim elviszlek egy sütire, majd a bàtyám kifizeti -vagy, hogy kell ezt elképzelni?? Most egyél, igyál, mert úgysem mi fizetjük??

Azért nem hiszem, hogy ez annyira normális lenne...

2018. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hetente, kéthetente legalább egy 10-t rájuk költ. Nem vagyok kicsinyes, de állandó jelleggel rádaásul viszonzatlanul 200 körüli fizuból kicsit merész. A párom szeret nagyvonalú lenni, de ők meg túlságosan rájátszanak. Ja hogy te fizetsz akkor mindent kérünk, meg elviccelik a dolgot. Mozizni is ha elmegyünk a jegyet is mi fizettük nekik is. Ők meg külön sorban álltak a sorban a nasi vételnél, hogy hátha az a sor gyorsabb. Később ha gyerek lesz, ott már ezt nem lehetne tolerálni szerintem. Mindenkinek a saját családjának kellene az első helyen állni.
2018. márc. 7. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!