Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Van egy öcsém,...

Mit csináljak? Van egy öcsém, aki pokollá teszi az otthoni életem!

Figyelt kérdés

Sziasztok, mielőtt bárkinek bármi előítélete lenne ezzel a kérdéssel kapcsolatban, annak leírom, hogy csak szeretném megosztani a problémám emberekkel,mert magam nem találok megoldást. Amit leírok, abban nincs semmi túlzás. Vegyetek kérlek komolyan, annak ellenére, hogy nem vagyok túl idős, higgyétek el, nem vagyok az a hisztis p.csa, de annyira elegem van, hogy muszáj ezt valahol leírnom.

Utálok otthon lenni. Az öcsém miatt. Egy kib.szott buta, infantilis, alacsony intelligenciájú, beképzelt, hisztis tinifiú. 12 éves, de az agyi szintje esküszöm sokat mondok azzal, hogy épphogy a 8-at megüti. Az én fiú osztálytársaim ilyen korukban annyival értelmesebbek voltak, és én még rájuk mondtam, hogy irritáló kisfiúk. Na ezek az irritáló kisfiúk az öcsémhez képest érett értelmes férfinak voltak. Sajnos megtudtam.

Ezzel még úgy nem az, hogy nem lenne bajom, de elfogadnám, hogy későn érő (agyilag is) típus és kicsi fiú még, ha tudná kontrollálni magát. De k.rvára nem tudja. Majdnem, hogy nincs olyan napom, melyen nem készít ki. Az a baj, hogy agresszív is, és ha leereszkedik elé a vörös köd, úgy neki tudja verni a fejem a falnak, hogy sírás a vége. Hogy tisztázzam, előttevagy semmit sem követek el, vagy kijavítom a nyelvtanját, a helytelen szóhasználatát, a rossz angol kiejtését, vagy bármit kijavítok benne. Hisz ő tökéletes saját maga szerint. Egyébként rengetegszer megállom magam és nem javítok bele abba, amit mond, csak amikor egy humán beálítottságú, jóval tapasztaltabb, főleg agyilag jóval idősebb ember kijavítja, hozzáteszem gúny nélkül, ne az legyen az első reakciója, hogy pofán ver vagy tiszta erejéből belemar a karomba. Szüleimnek mindig mondom, hogy el kéne vinni valami pszihológushoz, aki segít rajta, de ők csak megvetően néznek rám és szerintük amit csinál normális, mivel fiú. Nem találnal ők sem megoldást, kérésükre nagyon ritkán javítom ki öcsém (így k.rvára nem fog tanulni, ha senki sem javítja ki, mindegy), de ennek ellenére nem változik a helyzet. Unja magát, ellop a szobámból dolgokat, rongálja őket miközben én még kora délután a gimiben rohadok. Szüleim adtak már kulcsot a szobámhoz, de néha mikor elmegyk nem zárm be és az asztalomon marad a kulcs. Ez esetekben az fordul elő, hogy nem találom a kulcsom, mert a kleptomán retek ellopta:) Ilyenkor nem tudok mit csinálni, pár nap múlva vagy visszaszerzem, vagy szüleim intézik el, de ők legtöbb esetben basznak rá.

Rengetegszer sírok az öcsém miatt, és idegileg mindig kikészülök. Nyaralni a családommal már nem megyek, mert ott van. Nem vacsorázok velük, mert nem bírom hallgatni azt, hogy az asztalnál elkezdi mondani: I am the one the one the one... mert irritáló de el nem hiszitek mennyire. Amikor megüt, erőszakos és bevallom, erősebb nálam, ami kinézetre nem úgy tűnik, mert egy vékony, nálam egy fejjel alacsonyabb vékony hangú fing, de évek óta sportol és azért az agresszió mindent kihoz belőle. Nem hiszem egyébként, hogy ne tudnám egyszer úgy megverni, hogy kicsit megfélemüljön, csak félek, hogy lenne ára, mert vissza akarná adni, és képes lenne sajnos sok mindenre, határokat nem ismer. El nem hiszitek, mennyire várom, hogy kimenjek már gimiből és elköltözzek. Nem érdekel hova, de el otthonról.

Elég hosszúra sikerült a kifejtés,de nem szerettem volna kihagyni olyan részleteket, amelyek fontosak lehetnek. Aki eljutott addig, hogy ezt olvasssa, és esetleg lenne valami értelmes hozzáfűznivalója, tanácsa kérem szépen írja meg.

Ja és 14/L



2018. febr. 27. 19:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Írta az utolsó, ami eszembe jutott...nem autista? Vagy nincsen valami mentális baja?

Amúgy ez tipikus, nálunk is hasonló volt, csak az én testvérem nem volt ennyire agresszív. Most húszon felül van és még mindig egy nagy, elkényeztetett gyerek, aki követelőzik, szüleim teljesen ki vannak tőle készülve. Én hála Istennek már csak akkor látom, ha hazalátogatok.


Akik azt írják, hogy normális reakció a fizikai bántalmazás a verbális piszkálásra, azok jó kis példái a vakkomondoros mentalitásnak, gratulálok.

Lánygyereknek kuss a neve, fiúgyereket meg kapassák el, ó ez is olyan általános volt, azt hittem már nem "divat".


Nagyszülők mit szólnak hozzá, nem tudsz rokonoktól segítséget kérni?

2018. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
"Neharagudj de ha az én húgom lennél biz én is csapkodnám a fejed ... lényegében te vagy az aki javítgatja meg beleköt és elvárod ,hogy ő jó fej legyen ? Két öcsém van .. a nagyobbikkal pont két év különbséggel .. mi ennél durvábban csináltuk mégis mindketten normális emberek lettünk .. neked kellene egy kicsit leszállni a magaslóról mert ha másokkal is igy viselkedsz nem csodálkoznék rajta ha ugyanazt tennék mint az öcséd ..." Hát nagyon nem lettél normális ember.
2018. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,volt pár olyan, amitől jobban érzem magam, hogy nem vagyok egyedül, vagy hogy kinövi, hát nagyon remélem. (amúgy amikor írtam nagyon ideges voltam, ezért beszéltem csúnyán)
2018. febr. 28. 16:34
 14/14 anonim válasza:
En 16 vagyok az ocsem 9 es olyan szintem utalom mindenki mondja hogy jajj milyen kis tunemeny ha egy napot el kene vele tolteniuk sirva hoznak vissza. Miatta nem mehettem dolgozni mert ra kell vigyazni, de egesznap nem csinal semmit mert csak azt a szar telefont nyomkodja meg allandoan a gep elott ul. Van egy battyam o csak feltestverunk de en nagyon nagyon szeretem tulajdonkeppen csak ot tartom a testveremnek barmilyen gonoszul hangzik. Mikor anya terhes volt annyira vartam hogy legyen tesom de most azt kivanom hogy inkabb maradt volna a lepedon. Egy fereg a szuleinkkel es velunk is ugy beszel mintha a seggebbol rangatott volna ki minket. A batyam es en tisztelet tudoak vagyunk soha nem beszelunk ugy nalunk idosebb emberekkel mint ahogy az ocsem teszi es a problema hogy anyaek semmit nem tesznek ellene. En is mondtam mar hogy pszihologushoz kene vinni meg nem kellene megengedni neki hogy allandoan gepezzen mert azert olyan eroszakos mert a jatekokba latja. Az elobb vesztem ossze vele ezt is sirva irom le mert annyira faj hogy ezt csinalja allandoan, ha nem az van amit o akar akkor elkezd hsiztizni eroszakos nagyon idegesito. Nekem ne mondja senki hogy ez dac korszak mert ez mar nem az ez mar valami elfajult korszak. Ha ennyi idosen en igy beszeltem volna a batyammal azt hiszem olyan fulest kaptam volna hogy egy hetig szivoszallal eszem a rantott hust. 7 ev csupan ennyi van koztunk de o megis egy akkora szar ember meg 7 ev alatt hogy valtozhatott ennyit minden? Ezek a gyerekek mar okostelefonnal a kezukbe szuletnek es ez a problema ha mar az anyuka vagy apuka nem vesz okostelefont a gyereknek az mar hirtelen szar szulo sztem meg az a szar szulo aki egy percet nm foglalkozik a gyerekkel nem jatszanak nem olvasnak egyutt nem beszelgetnek hetkoznap bolcsi,ovi,suli hetvegen meg lepasszoljak a gyereket tisztelet a kivetelnek. Na de vannak olyanok akik peldaul ezt azert csinaljak mert annyira rossz az anyagi helyzetuk hogy egesz heten csak dolgoznak dolgoznak es dolgoznak meg hetvegen is. Mivel batyamnak van egy jo munkahelye es lassan elkoltozik ezert anya csak ram szamithat es en persze mindenben segitek amiben csak tudok de en megmondtam neki hogy ha nem valtoztatnak ezen a helyzeten en elkoltozok az se erdekel hova. En nem fogok megorulni miatta. Es mar a veres sem segit, akar en vagy a batyam adunk neki valamennyit o nekunk tamad es a szuleink ezt csak nezik semmit nem csinalnak. Multkor anya mondta ocsemnek hogy fejezze be vagy meguti erre mi volt ocsem valasza?! “Mivan hogyha en utlek meg?”Nekem sem kellett tobb. Neki estem, hogy mondhat valaki ilyet annak az embernek aki azert dolgozik hogy neki mindene meglegyen?!???!!!!
2018. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!