Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segíthetnék húgomnak?

Hogyan segíthetnék húgomnak?

Figyelt kérdés

Nagyjából előző hét csütörtökön húgomat elkezdték piszkálni az osztálytársai (pár lány).A cuccát folyamatosan kirakják a szekrényből(közös szekrény van,kb 5-6 ember van egy szekrényben),incselkednek vele,gúnyolják,pusztán azért,mert valamelyik kis hülye kavarta a sz@rt és hazugságokat terjesztett róla,hogy húgom a hátuk mögött csúnya dolgokat mond rájuk meg stb.


Az osztályfőnöknek már szóltunk,de nem nagyon tud mit tenni(max.beír a gyerekeknek,de attól meg csak rosszabb szerintem).A gyerekek még nem tudnak róla,hogy az osztályfőnöknek szóltunk,de valamikor csak beszélni fog róla az osztálynak,akkor meg még jobban rászállnak.


Pár kis libáról van szó.Már 6.osztályban pasikat váltogatnak hetente,meg kis beképzelt majmok.


Pár ötletre/megoldásra lennék kíváncsi,hogy az ilyen helyzeteket hogyan lehetne megoldani.

Gondoltam arra,hogy bemegyek a suliba is elkapom a kislányokat,de akkor meg engem vennének elő.Az is eszembe jutott,hogy elkérem a szüleik telefonszámát és elbeszélgetek velük,hogy jó lenne megnevelni már a gyerekeiket.Bár szerintem emiatt is jobban piszkálnák.

Gondolom felmerült a kérdés,hogy miért én akarok tenni az ügy érdekében és miért nem a szüleim.Nos a válasz igen egyszerű.Anyám forrófejű és jobb ha nem keveredik bele ilyen dolgokba,mert csak mi szégyenkeznénk miatta.Apa is kissé forrófejű,de ő még benne van a pakliban.Őt nem önti el egyből a düh,de képes veréssel fenyegetőzni(ami szintén nem vezetne sehova).

Emiatt gondolom magamat alkalmasabbnak a feladatra + én jóban vagyok az osztályfőnökkel (2 évvel ezelőtt én is oda jártam és az ő osztályfőnökük az én volt ofőm).


Hogyan tudnék segíteni húgomnak ?Mi lenne a legjobb megoldás ? Esetleg valaki került már ilyen helyzetbe ?Hogyan oldottátok meg ?


16L



2018. márc. 12. 13:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Ugyan milyen bajba keveredhetnél ha odamennél a lányokhoz és szóban szépen tudtukra adnád, hogy nem kéne hogy a hugoddal ba szakodjanak?? Én biztos hogy sorba állítanám mindet... De ez én vagyok lelehet pontozni... Ezek vagytok ti ha bántják a testvéreiteket nem véditek meg.
2018. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem értenek a szép szóból.Lesz@rják amit mondasz.Mint említettem, már voltak velük gondok és akkor én beszéltem,de csak röhögtek.Mikor kérdeztem, hogy :Nektek jólesne, ha piszkálnának?

Erre kiscsaj:Igen! (röhögve)

2018. márc. 12. 20:42
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon pimaszok, ha nem vered pofán,akkor csak röhög és vigyorog.Ha meg megütöd már rohan a tanárhoz meg az anyjához.A szülők se túl értelmesek.Már hagyják hogy pasizzanak meg csókolózzanak 11-12 évesen
2018. márc. 12. 20:45
 14/16 anonim ***** válasza:
kamu cucc a szekrénybe, viszketőporos:P
2018. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja h c tipusuak,ott divat 12 évesen már pasizni,14 évesen meg elkezdeni segélyért potyogtatni. Mindent értek. :(
2018. márc. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A szülők számát nem neked kéne vadászni, az osztályfőnöknek kéne őket behívatni kupaktanácsra. Miszerint a kedves csemeték időről időre kipécéznek egy-egy diákot (név nélkül természetesen), és amennyiben ez a viselkedés nem változik, úgy retorzióra számíthatnak, hiszen az nem állja, hogy megfélemlítik a többi diákot.

Ha tanártól, idegenektől nem is félnek, röhögnek, a szülői fenyítés garantáltan hatásos lesz. De ehhez nem neked, hanem az ofőnek kell elindítani a jelzést (akár a gyerekek tudta nélkül).

2018. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!