Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő miért nem támogatja...

Egy szülő miért nem támogatja a gyereket ha az sportolni akar?

Figyelt kérdés

Nem nagyképűségből mondom de a fizikai adottságaim meg minden ossze vetve olyan eredményt hoz hogy eddig bármilyen sporttal találkoztam , mindig hoztam legalább azt a szintet amit a többi , több éve gyakorló gyerek . (És ők is jók benne pedig , nem is kicsit )

De a szüleim ezekkel az adatokkal Tisztaban vannak , mégse mehetek semmilyen sportra...miért ??? Mert szerintük nem tudok tanulni mellette. De szerintem ez nem így működik hogy nem használjuk ki azt ha vki jó vmiben. A tanulás se megy rosszul (most 9.ben rontottam és néhány 3as is lett de amugx 4-5 altalanossagban ). . Nemtudom meg mi leszek ha felnovok csak azt tudom hogy remek sportember lehetnek .csak ezt tudom elkepzelni.kiskorom óta tisztában vagyok azzal hogy. Nem véletlen az hogy ezek így mennek nekem .

Csak hogy ezt az életet nem 20 évesen kellene el kezdeni

Vki tudna írni vmit amit ha bemutatok nekik hátha megertik az álláspontom?


2014. jún. 19. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A rendszeres sport nagyon egészséges, jót tesz testnek és léleknek egyaránt. Ahogy mindenben, ebben is veszélyes túlesni a ló túloldalára. Az élsport káros az emberi egészségre és egyenesen életveszélyes is lehet. Kérd őket, hogy engedjenek sportolni, de a saját jólléted érdekében, ne akarj versenyezni! Magadnak ártasz vele. Rohansz olyan számok után, amit normális, __egészséges__ ember nem képes megtenni, túlhajtod magad, hogy felállhass egy dobogóra és kapj egy nyakláncot, cserébe hazavágod a tested. Nem éri meg!


Hogy valamit olvass is:

[link]

2014. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem támogattak, zenélni szerettem volna. Persze ott a pénz is beleszólt a dologba, mert egy pianino tényleg drága. De azért rossz volt, hogy szinte minden művészeti tevékenység tabu volt. De főleg apu részéről, szerinte "időpocsékolás" volt, anyu támogatta volna, de aputól jött a pénz nagy része, ő volt a főnök. Most is csak hobbi zenész vagyok sajnos. Sokáig nem is találtam a helyem, több szakmát is elkezdtem és nem fejeztem be. Majd az utolsó percekben letettem a voksom egy piacképes szakma mellett, és végül is rosszul nem keresek, és szeretem is csinálni. Csak azért mégsem az, amit a legszívesebben csinálnék, és néha ez bosszantó.
2014. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, van-e alapja a félelmüknek. Szerintem próbáld meg azt felvetni nekik, hogy elkezdenél sportolni, de ha tényleg rontasz az átlagodon, akkor elfogadod az ő álláspontjukat, hogy tényleg nem megy a kettő együtt és akkor hanyagolod a sportot. Alapvetően tudna menni a kettő együtt, bár az is igaz, hogy pl. az élsport nagyon sok időt elvisz és tényleg nem marad idő a tanulásra, ezért is sok élsportoló magántanulóként tanul. Persze egy hobbiszinten űzött sport működhet a tanulás mellett is.
2014. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek ,

#3 : már felajanlottam nekik ezt az opciót de nem "kockaztatnak"

2014. jún. 20. 08:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy fél évvel szerintem nem kockáztatnának. Vagy ennyire nem bíznak benned? Az szomorú. Én azt mondanám, hogy szeptembertől meglátjuk, hogy alakul a féléved, most kezdj el sportolni, aztán jövő év elején meg kiderül, hogy a féléves suli eredményedre milyen hatással volt ez.
2014. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi srácok , megprobalom:)
2014. jún. 20. 10:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek a pénz miatt nem támogattak, mert vizsgázni küldtek volna, hogy magasabb szintre léphessek. A hely Pesten lett volna és a rendes ruhát is meg kellett volna venni. Hát ez már nem tetszett nekik.
2014. jún. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5/7 nagyon okosakat írt. Persze már most miért csúszott be annyi 3-as? Már régen meg kellett volna mutatni, hogy tudsz te sport mellett is JÓL tanulni. De még nem késő. Beszéld meg velük, hogy most ráhajtasz a tanulásra és a sportra is és be tudod bizonyítani, hogy megy mind a kettő. Már régen ezzel kellett volna kezdened
2014. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Nézz meg egy átlagos sportolót. Nem tud 3 értelmes mondatot elmondani, kifejezni magát, nem beszél nyelveket, olyanokat mond, hogy az "ártatlanság védelme mindenkit megillet", egy l- lel írja az államfő szót... mert a vízen, vívópáston, futás közben, focizás közben nem lehet olvasni és tanulni. A sportoló gyerekek teljes napja abból áll, hogy edzésre rohangálnak, 9- re érnek haza, ennek meg a házi és a tanulás látja kárát. 9. osztályban már amúgy is lekéstél erről, tanulj inkább, és ha szeretsz sportolni, hát sportolj, de ne versenyszerűen.
2014. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!