Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyünk a kezelhetetlen...

Mit tegyünk a kezelhetetlen tesvéremmel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, hamarosan érettségizek, anya 49 éves, és egyedül nevel négyünket,miután apa 2012-ben meghalt. Öcsém, 16 éves, és az utóbbi évben, de főleg ebben a két hétben teljesen elfajult a viselkedése. Lusta, azt hiszi velem kivételeznek,holott soha, semmiben nem kaptam más bánásmódot, de tudom, a kisebbek érezhetik így; annak ellenére, hogy én tettem a sikereimért, nem vagyok a legjobb tanuló, lusta is vagyok talán, de mindent megtettem, hogy jó érettségit írjak és felsőoktatásban tanulhassak tovább, ő pedig most(lehet egy idősebb egy lány miatt,aki szerintem csak szórakozik vele) mindent hanyagol, mindenért anyát hibáztatja, üvölt, csapkod, és nem lehet vele mit csinálni. Szeretett zenélni, hozzá sem nyúl mostanában a gitárhoz, imádta a focit, ott hagyta, meccsekre sem jár már. Anyagi hátterünk nem sok, és anya szeretné, ha legalább egy nyelvviszgát összekaparna, és valamerre elindulhatna, de ezt az első gimis évet is teljesen kihagyta, mondván majd érettésgi előtt egy évvel elkezd tanulni. Anya mindent megtesz értünk, de ő visszaél vele, nem szólok bele, mert már csak dacból is elutasítja mindent tanácsom, mondván én nem vagyok az apja, pedig lehet egy atyai pofon hiányzik igazán. Semmi felelősségtudata nincs, 7:50kor kezdődik a tanítás, ő meg 7:30kor még az ágyban fekszik. Bármi rossz történik, vagy kritikát kap, megkapjuk, hogy mi nem támogatjuk, anya visszafogja, anya erőlteti a tanulást, pedig ő mindent megtesz stb. Lehet nem jó helyre írtam, ki,lehet szimplán kamasz, csak durvább módon, de hátha valamelyik szülő, ember járt már így, és adna tanácsot, mivel lehetne lecsillapítani, esteleg jobb belátásra bírni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 26. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyukátok reagálja túl ezt az érettségi mizéria dolgot.

Nem tartja annyira a gyerekeit, hogy belássa; maguktól is tanulnak.

Próbáld megbeszélni a testvéreiddel, hogy az, hogy veled most többet foglalkozik anyud, az nem jelenti azt, hogy őket kevésbé szereti, és hogy te is szereted őket, csak most nem érsz rá, a problémáikkal továbbra is fordulhatnak anyuhoz, vagy hozzád.

És hogy neked magadnak a legkellemetlenebb ez az állandó tukmálás, meg tanulás-számonkérés téma. És hogy mire ők fognak érettségizni, addigra reméled békésebben fogja azt megoldani a család.

2018. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annyiban talán félreérthetted, vagy én nem írtam le,de anya nem erőltet semmit, csak sajnálná ha a képességeihez mérten nem hozná ki a maximumot. Tény, az érettségi miatt, lehet többet voltam én a középpontban, de ennyire csak nem vadulhat meg tőle...
2018. ápr. 26. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vedd át az öcséd nevelését: te a testvére vagy, nem az apja. Keresi a helyét a világban, nyugi, majd megtalálja. Nem tudsz egy másik emberre hatni, saját maga felelős a tetteiért. Azért is, ha igazolatlan órái lesznek. Lehet, hogy faragatlan a stílusa, de nem titeket akar bántani, hanem saját magával nincs rendben. A szekálással semmire nem mentek, véletlenül se az agresszió, az atyai pofon hiányzik neki, hanem a szeretet. Ne rosszallásodat fejezd ki neki, hanem a társa legyél a mindennapokban beszélgetésekkel, közös elmászkálásokkal, az élményei iránt való őszinte odafigyelő, nem kioktató érdeklődéssel, sok nevetéssel.
2018. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy miért, de talán 2012 után egy kicsit visszahúzódtál, és elfolytottad az érzéseidet. Az agresszivitása tényleg ott jöhet ki, hogy nem figyelnek rá. Mivel szeret még zenélni, és szívesen csinálja, csak lehet rájött, hogy azthiszik, mindent kibír, pedig Ő is egy ember, mint Te. Mivel valószínűleg különleges a gondolkodása, néhol kicsit elvont, nem könnyű neki igaz barátra szert tenni, nem tudja senkinek elmondani at érzéseit, bajait. Ezért biztos jó, hogy ott van az a lány akivel beszélhet róla. Ne érts félre, de nektek is igazodni kéne hozzá, nem csak neki hozzátok. Lehet, hogy csak arra az őszinte tesvéri, családi szeretetre, ölelésre vágyik amit olyan rég nem kapott meg. (Sajnálom, hogy ezt gondolod, de nagyon fáradtnak érzem magam belül. Nehéz visszafojtani a düht.)

Ui.: Azért szeretlek.

2018. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Szia, öcséd agressziója, szerintem főleg a kamaszkor miatt van. Ezt az időszakot csak átvészelni lehet. Én továbbra is ebben a nevelésben részesíteném, nem bűntetném mert akkor mégjobban romlana a helyzet. Szerintem a nehéz családi és anyagi háttér is kihatással van rá. (teljesen érthető családi és anyagi hátteretek van, csak szokatlan és ő még nem érti, hogy mindannyijan, főleg anyukád mennyit tesztek azétr, hogy ő boldog legyen) Ha, most hagyjátok akkor az nem azt jelenti, hogy nem fog felsőoktatásba jelentkezni, csak lehet, hogy később. Gondolom még nem tudja, hogy milyen irányba szeretne menni. Esetleg érettségi után megmondanám neki, hogy elmehet bármilyen országba egy évig. (ezt a britek szokták alkalmazni nyelvtanulás szempontja miatt) Persze ilyenkor nem nyelviskolába iratni, hanem hagyni hagy bulizza ki magát: Tudom ez a külföldi év nagyon nehezen kivitelezhető, de lehetne az a kikötés, hogy utánna felsőoktatásba kell jelentkeznie.

Remélem tudtam segíteni!

2018. ápr. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!