Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém (14) idegbeteg,...

Az öcsém (14) idegbeteg, agresszív és kezelhetetlen. Anyanem akar segítséget kérni pedig napról napra rosszabb a helyzet. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


ezt is én írtam ki régebben a helyzet azóta csak mégrosszab...


minden reggel veszekedéssel kezdődik miatta.elhordja anyát mindennek ilyenkor.nekem jön,iszonyat csúnyán beszél,részeg is volt már többször isznak a haverjaival az iskolába is sorozatosan gondok vannak vele.és napokig sorolhatnám de anyám mindent megenged neki ennek ellenére is.pszichológushoz nem megy el anyám meg nem tudja rávenni mert annyira elszaladt vele a ló.az van amit ő akar.mondtam anyának valamelyik nap hogy ezt nem lehet már bírni amit ez csinál bemegyek a családsegítőhöz de azt mondja mivel anya óvodába dolgozik és az óvoda kapcsolatba áll a gyermekvédelmisekkel, értesítenék őket is és veszélybe kerülne a munkahelye/kellemetlen lenne neki ha értesítenék őket.tényleg értesítenék anyám munkahelyét?


2014. ápr. 15. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Az egész addig mehet, amíg nem csinál olyat amiért elviszik intézetbe, akkor majd Anyukád átgondolja még egyszer hogy nem-e kellett volna egy isteni pofonnal elejét venni a dolgoknak még akkor amikor elkezdődött. Nyugodtan összefoghatnátok anyukáddal, és szépen megszorítani a kis pucáját..


Elfog még jobban romlani, és később majd verekedni fog, alig jár majd haza stb.

Bár aki ennyire nem bír magával otthon, annak jobb is lenne fiatalkorúakhoz kerülnie

21F

2014. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért értesítenék, a 14 éves öcséd nem oviba jár, a sulival kell beszélniük, nem anyád munkahelyével... persze pletykaszinten könnyen elképzelhető a dolog (hú, hallottad hogy a Kati fia úgy eldurvult, hogy bejöttek hozzánk a családsegítőbe?!), és akkor bizony tényleg kellemetlen lehet anyukádnak, ha erről tudomást szereznek. De ezért nem rúghatják ki. És anyukád előre fölkészülhet valami jó kis leszerelő válasszal, pl. hogy a családi élet az magánügy, ő se avatkozik bele ki kivel csalja a férjét, cserébe ők se susmogjonak arról, hogy mi van az öcséddel.
2014. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de anyám nem hajlandó semmit csinálni:D nevetséges komolyan..hazaért most és velem kiabál.mindig ez a vége.tönkretesz mindent ez az idióta
2014. ápr. 15. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Igenis anyukád vigye el pszichológushoz. Olyan nincs, hogy nem akar menni.
2014. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Hát hallod a helyedben én lehet hogy önállósítanám magam, és bemennék a családsegítőbe anyám tudta nélkül... először csak óvatosan, név nélkül érdeklődni, hogy mit lehet tenni a gyerekkel, ha anyuka nem együttműködő...
2014. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Anyukád álomvilágban él.

Gondolja az nem jut el a munkahelyére, ha majd a rendőrök viszik el a kicsi kisfiát, vagy nevelőintézetbe kerül?


Mert ez az út arra visz.


A GYV nem kotyoghat ki ilyet egyébként, ha kiderül, akkor ki kell rúgatni, akinek eljárt a szája.


Megmondom őszintén, én elkapatnám a kisöcsédet a helyedben (lehet lepontozni, de van az a szint, ahol a szép szó már mit sem ér)

2014. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 811 ***** válasza:
hát próbálj meg Te beszélni az öcséddel, még is csak kortársak vagytok...vagy pl mond anyudnak, hogy akkor ha piára megy a lóvé úgy is, akkor szüntesse be a zsebpénzt...vagy valami...azért 14 évesen nem kéne alkoholizálni...szóval beszélgess el vele...ha ennyire nem érdekli, hogy teljesen lecsúszik, akkor meg reménykedj benne, hogy egyszer jól megveri valaki az utcán, és észhez tér....vagy pedig elcseszi az életét, vagy nem tudom...
2014. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de itt már semmit nem tudsz tenni. Anyád egy álomvilágban élő idióta (már bocsi). Ha meg kezedbe veszed a dolgot, és lekeversz neki egy nagy maflást, akkor gondolom anyukád egyből veled veszekedne. Ez a nevelés csődje, édesanyád ezt rendesen eltolta.

Amit tehetsz, hogy az első adandó alkalommal elköltözöl, vagy tényleg szólsz a családsegítőnek. Ez nem óvoda, hogy értesítést küldenek anyudnak, hogy baj van. Komolyan azért nem tesz semmit, mert "mit mondanak a munkahelyén"?

Most szólj a családsegítőnek, mielőtt komolyabb probléma nem lesz. Anyád sztem azért nem akarja a családsegítőt, mert azok szembesítenék őt azzal, hogy milyen szörnyeteget "nevelt" a testvéredből.


Az intézetesre: intézetbe akkor raknak ilyen problémás gyereket, ha az anya beleegyezik. Ha nem, akkor csinálhat akármit, nem tehetik be intézetbe.


Egyébként ha anyud a munkahelyét félti, akkor attól nem fél, hogy a tesód olyat csinál (mivel kiskorú), amivel a rendőrség fogja anyudat (lehet a munkahelyén) megkeresni? Melyik jobb? A családsegítő, vagy a rendőrség?

2014. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha elítélik (márpedig el fogják), akkor 18 éves koráig nevelőintézetbe küldik. Ebbe anyucinak zéró beleszólása van!
2014. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg családon belül ezt a dolgot, Te hány éves vagy, ha már betöltötted a 18-at költözz el. Esetleg nincs olyan megoldás, hogy elköltöznél a nagyszüleidhez, vagy kollégiumba, kicsit kikerülnél ebből a helyzetből. Vagy keresnél egy kapcsolatot, ahova elmehetnél sürün. Rendes vagy hogy segiteni akarsz, de főleg a szüleidnek kellene nevelnie az öcsédet. Meg lehet a testvéri kapcsolat nem tart annyira sokáig, olyan értelemben hogy együttéltek, mert ugyis előbb-utobb kikerülsz ebből a családból és önálló családod lesz. A tesód is önálló saját életet fog élni, és nem vállalhatód fel a tetteit és szüleid helyett a nevelését. Persze rendes vagy hogy segiteni akarsz, de anyukád is gyerekekkel foglalkozik, lehet ő ugy itéli meg nem annyira sulyos a helyzet és ezt a tini korszakot majd tuléli a tesod.
2014. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!