Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki van még itt egyke gyerek?

Ki van még itt egyke gyerek?

Figyelt kérdés

(Kezdem én: jelen! 23/N :D)


-milyennek érezted a gyerekkorod testvér nélkül?

-milyennek érzed felnőttként?

-bánod/örülsz hogy nincs testvéred?

-a baráti társaságodból jött valami (akár pozitív, akár negatív) visszajelzés(ek) amikor megtudták, hogy egyedül vagy?

- volt/van olyan barátod, akit szinte édes testvéredként szeretsz? Ő hogy viszonyul ehhez?

-szeretnél gyereket? Ha igen, hányat?

-van gyereked? Ha igen, mennyi? Szeretnél még?


Ha gondoljátok, kort, nemet írhattok.


2018. máj. 8. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Én.


-milyennek érezted a gyerekkorod testvér nélkül?


Király volt. Egyedül mentem szánkózni a 3 személyes szánkómmal, és röhögtem azon, hogy a mások öten osztoznak egy 2 személyesen.


-milyennek érzed felnőttként?


Nem hiányzik egyáltalán.


-bánod/örülsz hogy nincs testvéred?


Kifejezetten örülök neki. Látom, hogy akinek van testvére, azok mit össze gyűlölködnek, ellenségeskednek. A szülők különbséget tesznek a gyerekek között, igazságtalanok. Hála égnek, hogy ezt nem kellett átélnem.


-a baráti társaságodból jött valami (akár pozitív, akár negatív) visszajelzés(ek) amikor megtudták, hogy egyedül vagy?


Nem. Miért kellett volna? Ezt nem is értem.


- volt/van olyan barátod, akit szinte édes testvéredként szeretsz? Ő hogy viszonyul ehhez?


Nincs.


-szeretnél gyereket? Ha igen, hányat?


Nem, soha nem akarok gyereket.


34N

2018. máj. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

21/L


Gyerekként sose hiányzott, hogy nincs testvérem, viszont a szüleim gyakran túlféltettek és ez elég negatívan hatott a szociális életemre(felső elején nem mehettem az ottalvós bulikba, nem buszozhattam fel Pestre az osztálytársaimmal moziba, a suli-bulikból is mindig a szüleim kísértek haza és a későbbiekben is hosszú beszédeket kellett meghallgatnom egy-egy ilyen esemény előtt). Egy nagyobb testvér néha jól jött volna, mert "betörte" volna a szüleimet és sokszor láttam már, ahogy egy menő nagytesó szinte egy mentorként terelgeti a kisebbet és ez néha talán hiányzott(ehhez persze a nagytesónak valóban egy "magasabb rangot" kellett volna bírtokolnia a társaságában). Kisebb testvér viszont tényleg sose hiányzott.

Nagyrészt viszont mindig is úgy álltam a témához, hogy ha lenne testvérem, akkor nekem csak kb fele annyi jutna mindenből és én nem igazán voltam megelégedve még azzal sem, ami jutott.

Gyereket nagyon szeretnék, de csak akkor, ha biztos leszek benne, hogy anyagilag egy jobb életet tudok majd neki biztosítani, akkor viszont akár 3-4 is szóba jöhet.

2018. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:

Ja, én is. Van ugyan egy féltesóm de kb. 20 évesen tudtam meg hogy létezik, így egykeként nőttem fel és ma is annak tartom magam.

1. Alapból szar gyerekkorom volt, ütöttek, megaláztak stb. Sosem hiányoltam a testvért, egyrészt mert akkor őt is valószínűleg ütötték volna, másrészt engem is a semmire szültek, ha lett volna rajtam kívül még egy gyerek, valószínűleg középsuliba sem mehettem volna.

2. Felnőttként is hasonlóan érzem. Belegondolok hogy 3an egy szobában voltunk összezárva az állandóan balhézó szüleimmel, na ehhez marhára nem hiányzot volna még egy gyerek akivel szintén osztozni kell...

3. Örülök. Kiskoromban a legnagyobb rémálmom volt, hogy kistesóm lesz.

4. Semmi.

5. Nem tudom milyen valakit testvérként szeretni de a féltesómat pl. bírom. Ő is bír engem.

6. Nem, sajnos nem szeretem a gyerekeket.

7. Nincs és ez így is marad.


27xx

2018. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

-milyennek érezted a gyerekkorod testvér nélkül?

Nyugodt. Mindent megkaptam amit lehetett. Senki nem zavart és jól el voltam egyedül.


-milyennek érzed felnőttként?

Most is örülök az egyedüllétnek.


-bánod/örülsz hogy nincs testvéred?

Örülök. Egy kisebb tesó egyenesen nyűg lenne, egy nagyobbhoz meg csak folyton hasonlítgatnának.


-a baráti társaságodból jött valami (akár pozitív, akár negatív) visszajelzés(ek) amikor megtudták, hogy egyedül vagy?

Fura volt. Gimi-ig az összes osztálytársamnak volt tesója. Utána lett egy nagyon jó barátnőm, aki szintén egyedüli lány volt.


- volt/van olyan barátod, akit szinte édes testvéredként szeretsz? Ő hogy viszonyul ehhez?

Nincs.


-szeretnél gyereket? Ha igen, hányat?

Esetleg. Attól függ évek múlva mennyire komolyodok meg és leszek türelmesebb. Akkor is nagyon max.(!)2.


-van gyereked? Ha igen, mennyi? Szeretnél még?

Nincs


19/l

2018. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

-gyerekként jó olt

-felnőttként rossz

-szeretnék egy bátyust,lány vagyok

-igen, sokszor volt, hogy fintorogtak, hogy jujj egyke,pedig nem vagyok tipikus egyke,sem önző,sem elkényeztetett

-suliban volt BBFriend,azóta meglazult

-igen,szeretnék,sokat

32 nő

2018. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én mindenkképpen könnyebbnek érzem a gyerekkorom tesó nélkül. Most csak én számítok, ott tanulok tovább ahol szeretnék. Biztosan jó, hogy az embernek van testvére de annak is ugyanúgy megvan az előnye, hátrány mint az egyedüllétnek. Ismerőseim általában meglepődnek, űrlényként tekintenek rám :D, régebben elszörnyülködtek, hogy az milyen rosz, de alapvetően én örülök így ahogyan vagyok (most már nem is lenne jó tesó). Idősebb egyke gyerekekkel jól megértjük egymást ilyen téren. Igen szeretnék gyereket, az anyagi helyzetemtől függően.
2018. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Igen, én!


-milyennek érezted a gyerekkorod testvér nélkül?


Erre nem tudok válaszolni, nem tudom elképzelni, hogy milyen lett volna, ha van. Lett volna jó és rossz oldala is, így jött össze. Abból a szempontból lett volna jó, hogy nem minden figyelem rám hárul.


-milyennek érzed felnőttként?


Hát még mindig van a személyiségemen mit fejleszteni. Még a szüleimmel élek, nincs (nem is volt) komoly párkapcsolatom.


-bánod/örülsz hogy nincs testvéred?


Talán.


-a baráti társaságodból jött valami (akár pozitív, akár negatív) visszajelzés(ek) amikor megtudták, hogy egyedül vagy?


Ezen soha nem gondolkoztam, bár igazából olyan emberekkel barátkoztam mindig, akik valamilyen értelemben hasonlóak voltak hozzám. Mindkét legjobb barátomnak erősen iszik (ivott) az apja, ahogy az enyém is.


- volt/van olyan barátod, akit szinte édes testvéredként szeretsz? Ő hogy viszonyul ehhez?


Nincs ilyen. Borzalmasak a társas kapcsolataim, feszengek társaságban. Sokszor kisebbségi érzésem van.


-szeretnél gyereket? Ha igen, hányat?


Szeretnék, igen, bár félek az apaságtól. 3-at, legalább.



30/F

2018. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!