Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Együtt van szobám a két...

Együtt van szobám a két tesómmal. Mit lehet tenni? Kérlek olvasd el a leírást!

Figyelt kérdés
Egy szobán osztozom a két tesómmal. A kisebb 6 éves, a nagyobb 10. Folyton, mikor hazaérek kényelmetlenül érzem magam otthon. A szobánkból ki lehet látni a konyhába. Tehát ez egy nagyon kicsi ház. A helyzet az, hogy ideges szoktam lenni, mikor valami magánügyet akarok elintézni, mert vagy anya, vagy a tesók be szeretnének jönni. Ilyenkor borulok ki. Ja és a rendrakásról ne is beszéljünk. Nem lehet eldönteni, hogy ez a tesóm cucca-e vagy az enyém, vagy mi van. Rendrakáskor meg persze a kisebb tesóm (lány :/) dolgai, meg a játékok, ilyenek... teljesen el vagyok keseredve. Mivel tudnék lenyugodni időnként? Vagy milyen megoldás létezik, ami segít abban, hogy összedolgozzunk a tesókkal, nyugisabbak legyünk? A válaszokat előre köszönöm! :)

#testvér #nyugalom #béke #saját-szoba
2018. máj. 19. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
21%

Ha van fürdőszobátokban fürdőkád ott is lehet aludni, vagy vhol a padlón ahol nincsenek mások.

A cuccaidat pakold el ami nem a tiéd hagyd ott.

Sok nyáron a teraszon aludtam, végül lett egy mini szobám a kamrából :)

2018. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok és fiú. Beszéltem már erről a szüleimmel, csak nem tudunk olyan házat találni, ami megfelelő lenne. Nem anyagi gondok miatt van ez. A pénz annyi van amennyi kell, úgyhogy nem vagyok egy elkényeztetett gazdag gyerek, de nem is vagyok szegény. Tehát anyagilag minden megvan, ami kell.
2018. máj. 20. 13:16
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Aki anyagilag nem tud normális életteret (alias szobát) biztosítani 2-3 gyereknek, akkor mimek vállal annyit?
2018. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Szóval anyagilag minden megvan, de hárman nyomorogtok egy kicsi szobában? Azért ez durva. 12 évesen lehet másképpen látod az anyagi helyzeteteket.
2018. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Gyerek koromban hatan nyomorogtunk egy szobában, magasról szarta le mindenki hogy még fingani se tudtam nyugodtan.
2018. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22%
Mindenképp beszélj a szüleiddel. Az én lányom 10 évesen kezdte mondani, hogy külön szobát szeretne (8 éves volt az öccse). Mi meg tudtuk oldani a kérését, azóta külön szobájuk van és remek a testvéri kapcsolatuk. Ha valóban nem pénzkérdés, akkor a szüleid segíteni fognak. Ha azonban a pénzhiány miatt laktok egy kicsi házban, akkor mást kell kitalálni.
2018. máj. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12 éves fiú vagyok. Anyagi gondokkal szerencsére nem küzdünk. Nyilván azért én is azt mondom, hogy túl lehet élni ezt a 3 gyerek + 1 szobát, de néha úgy érzem ölni tudnék egy sajátért. (bocsánat az erős kifejezésért xD)
2018. máj. 20. 20:30
 18/20 anonim ***** válasza:
42%
Emeletes ágy? Es te valaszd a felsot. Egy ismerosomeknel ket teso van egy szobaban olyan agyat kaptak, amiben fent lehet aludni es alul van a kis iroasztaluk, jatekaik (galeriaágy talan a rendes neve) es azt a szuleik el is fuggonyoztek. Igy ha valamelyiknek maganyra van szuksege bemegy az agya alatti rszre es behuzza a fuggonyt.
2018. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%
18-as voltam lemaradt: rendrakas: miert nincs mindenkinek kulon doboza/polca/fiokja es egy a kozos dolgoknak. Ugyanez ruhaknak. Es akkor mindenkinek csak a sajatjat kell elpakolni. Ezt meg egy hateves is meg tudja csinalni. Ti nagyobbak meg plane.
2018. máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Valahogy megoldjuk.
2018. máj. 21. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!