Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy a húgom...

Mit tegyek hogy a húgom megint a régi legyen?

Figyelt kérdés
A húgom most lessz 18 éves, és eddig nem volt vele semmi baj a matek jegyein kívül. De pár hete anyával összeveszett, mert nem ment el a bemutató vizsgájára. Mikor megkérdezte hogy miért nem az anyám válasza az volt hogy "Mert nem vagyok kiváncsi a világ legrosszab gyerekének a hülye ugrálására." Tudni kell még hogy a húgom anyám párjának az előző házasággából van, és ezért anyám soha nem kedvelte. A húgom az eset óta alig jár haza, bulizik, iszik, és pasizik. Mikor megkérdeztem tőle hogy miért csinálja ezt, ez volt a válasza. "Hidd el lessz még ez rosszabb is. Azt mondta hogy én vagyok a világ legrosszabb gyereke, hát most tényleg az leszek." Mit tegyek hogy leállítsam őt?
2018. máj. 24. 20:25
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
91%
Semmit
2018. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Az anyádnak járna két nagy pofon, a húgod teljesen megértem.
2018. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is inkább anyukádat állítsd le.
2018. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
család előtt szidd le ezért anyukádat, így húgod elégtételt kapna és talán leállna. Itt anyukád volt a ludas.
2018. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

Így van, ha két dacos gyermek találkozik.

Az egyiket a puberta, a másikat a klimax rángatja.

Mindkettőt összeláncolni és pszichológushoz vinni.

2018. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
18 évesen lehetne több esze is.
2018. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Anyad nagyon rosszul csinalja. Buta. Es nem veszi eszre, hogy ezzel “rontja” el a gyereket...

Nem latod mi miert van? Miert a hugodat kene leallitani, persze ertem en, de valahogy hianyolom azt a megertest is nalad hogy anyudat is lasd a maga valojaban, hogy hibazott.


Akarmilyen rossz is egy gyerek, ha a csalad nem all mellette akkor van a baj.

En is borzalmasan rossz gyerek voltam, gimiben lazadtam logtam, Stb. De ha a csaladom nem szeret, nem tamogat es nem all mellettem, azzal a szovegel hogy barmi van, ok nem adjak fel es segitenek hogy benojjon a fejem lagya... hat igy lett. Es 30 eves fejjel borzalmasan halas vagyok nekik.


De ők szeretnek engem....

Ha nem szerettek volna, hat pk t a dac korszakban nem kapom meg a tamogatast, sajnos biztos hogy nem lett volna ilyen jo most mar a kapcsolatom veluk, es vegul varga betuvel de nem tertem volna vissza az utamra ahol most vagyok...



Ennyit az anyai szeretet es a csalad tamogatasanak fontossagarol. Es akkor nem ejtettem szot hogy milyen sebeket szerzett most ezzel a hugod, amit egy eleteb at visel....

2018. máj. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hűha. Elég súlyos helyzet.


Gyanítom, húgos mindig teljesítménykényszeres volt, és a "szülei" (mármint anyukád párját és anyukádat értem ez alatt, de lehet, vastagon benne van akár a biológiai anyja és annak a párja is) nagyon sok elvárást támasztottak elé... ő meg, mint a hülye, megfelelt minden egyes elvárásnak. Ilyenkor nagy bukta tud lenni, ha az ember hirtelenjében rájön, hogy kib...ttul nem értékelik azt, amit ő az ő irreális elvárásaik miatt tett. Velem is hasonló történt, mondjuk én nem piáltam meg pasiztam, hanem szimplán csak nihilista lettem és sz.tam a tanulásba, mert egyszerűen kiégtem. De ismerős maga a helyzet.


Én mindenesetre elbeszélnék anyámmal, hogy gratulálok. Sőt én lehet, hogy pofon is vágnám (jó, mondjuk én pont a tapasztalataimból a vérséget sem tartom nagyra). Beszélnék a leányzó apjával is.


Aztán azt mondanám a lánynak, hogy anyám hülye pitcha volt, nem kell az ő hülyeségeire időt fecsérelni, neki is jobb lesz, ha nem folytatja ezt a káros tevékenységet.

2018. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy félek a húgom rossz társaságba kerül. Az apjával nem nagyon tudok erről beszélni mert folyton dolgozik. Anyámat azért nem hibáztatom mert én se bírnám elviselni egy másik nő gyerekét.
2018. máj. 25. 13:53
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Há kedves kèrdező akkor a te hozzààllàsodban is nagy gondok vannak. Mit tehet ròla szegèny làny, hogy nem a te anyàd az ő vèrszerintije. Te is nagyon èretlen vagy, mint anyàd. A kèrdès felesleges, mert nem a hùgoddal van a nagy baj, èrthető a reakciòja. 18 èves, làzadò korszakban van ès nem kap anyai szeretetet. Èreztetve van vele, hogy ő "nem oda tartozik" ès ha te is ezt irod hogy anyàd nem hibàztatod mert te is ìgy reagàlnàl pfff... akkor inkàbb hagyjàtok bèkèn tènyleg szegèny lànyt, a legjobb lenne neki ha elmenekülne tőletek jòò messzire!!!
2018. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!