Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Első házasságban született...

Első házasságban született gyerekektől kérdezném, kíváncsiak vagytok a második házasságba született féltestvéretekre?

Figyelt kérdés
Olyanoktól kérdezném, akikkel az édesapja nem tartja a kapcsolatot, ti kíváncsiak vagytok az új házasságban született gyerekekre, féltestvéretekre?

2018. jún. 7. 22:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaz en no vagyok,de a lanyomnak van egy feltesoja es a csaladbol o az egyetlen aki kivancsi a hugara esar osem tartja az apjaval a kapvsolatot. Raadasul velem es lanyommal lakik.
2018. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Elég sokáig nem kerestem öket, csak néha találkoztunk (apa az ö anyjuktol is elvált, igy szinte sosem futottunk össze gyerekként).


Aztán már harminc is voltam, mikor rájöttem hogy ez igy nem jo, ök is a tesoim, úgyhogy felvettem velük a kapcsolatot és azota rendszeresem beszélünk, találkozunk.

Probálok nekik segiteni tanácsokkal ahol lehet, néha pénzzel (a hugom még egyetemista), de van hogy egész éjjel beszélgetünk, hülyéskedünk.

2018. jún. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

Én már felnőtt vagyok (igazából mindannyian), nem tudom, így mennyire releváns a dolog.

Engem alapvetően úgy neveltek, hogy végül is ők a testvéreim, szóval érdekeltek volna. Viszont, mivel apámmal a kapcsolattartás rapszódikus volt, így nem nagyon jártam hozzájuk.

Most, felnőtt fejjel nagyon fáj, hogy látom, hogy a tesómék között mennyire szoros a kapcsolat, én meg... hát, igazából nem vagyok senki. Egy távoli rokon, ha találkozunk, puszi-puszi, de amúgy nem kíváncsiak rám.

Évi egy-két alkalommal találkozunk egyébként, az ország másik végében laknak. Lehetne több is (sokat járnak fel Pestre vásárolni, barátokhoz, stb.), de ezekbe a programokba én nem férek bele.

A legidősebb tesómmal (6 év különbség), úgy-ahogy tartjuk a kapcsolatot. Mikor felcuccoltak Pestre, megkeresett, hogy segítsek, segítettem neki munkát találni, ilyenek, vele kicsit gyakrabban beszélünk - de ez sem igazán testvéri viszony. Sziammizujs, mint egy távoli ismerős.


Nekem fáj, mert én a testvéremnek tekintem őket, és rosszul esik, hogy ennyire nem vagyok senki. De másrészről meg érthető, nagyon keveset találkoztunk gyerekként-kamaszként.

28L (6-10 év különbség van köztünk testvérekkel)

2018. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés/hozzáállás kérdése

Unokaöcsémnek van 6 db fél testvére anyai ágon.Apairól nincs.

13 éves.2005ben született.2011 be tesóm elhozta az anyjától,mert az nem foglalkozott vele,@zóta az anyja nem kereste a gyerekét(egyiket se).

Bátyámat neten 2013 körül fb-n kereste a gyermek egyik féltestvére hogy találkoznának az öccsükkel....

Ő benne lett volna,egy olyan apró kezdeti kikötéssel hogy a testvér/féltestvér szó ne hangozzon el."Találkozzunk baráti alapon...".Az ügy húzodott.Nem lett a találkozóból semmi.

Most ott tartunk hogy a gyerek pszihologushoz jár ez ügyben is.Mert a kollégiumi nevelők telebeszélték a fejét!


Saját tapasztalat:20 évvel idősebb nővér és 10 évvel idősebb a bátyám.

Egy szülőpártól vagyunk.Nővéremnek velem egykorú gyermekei vannak.Amikor kicsi voltam féltem a nővéremtől,nem értettem ő hogy lehet a testvérem....Külön éltünk,a szünetekbe csak futolag találkoztunk.


Én ilyen nagy korkülönbségnél meg találkozás hilyányával csak rögzitem a gyermekben a féltestvér tényét.

2018. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Csurmi ***** válasza:
Ez egy nagyon jó és érdekes kérdés volt. Nagyon ķíváncsi voltam a válaszokra. A válaszok valahol szörnyűek voltak de valósak. Én most mondtam le arról hogy a 4 éves kislányomat össze akarjam ismertetni a 8 éves tesójával. Még életükben nem találkoztak. Most már nem is kell.
2018. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon örültem volna, ha gyerekkorunkban találkoztunk volna, úgy érzem, mindig is hiányoztak az életemből - ma már... az anyjuk rosszul nevelte őket, a féltestvéreim egymással sem jönnek ki.

Ma már mindhárman huszonévesek vagyunk, és így már nincs értelme.

2018. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bátor voltam és jól tettem. Pedig tartottam attól amit írtatok, épp ezért írtam ki a kérdést... miért érdekelném, hisz édesapánkhoz sem köti semmi.

Egyébként a 4 és 8 évesek szerintem pont abban a korban vannak, amikor még nem késő megismertetni egymással őket, és megadni a lehetőséget, hogy ismerjék egymást, tarthassák a kapcsolatot, testvérként nőhessenek fel.

2018. jún. 15. 01:35
 18/21 anonim ***** válasza:

Éna második feleség vagyok.A 8 éves kisfiamrnak van egy 21 éves egyetemista nővére, aki a férjem első házasságából származik.

A lány nem igazán kíváncsi rá, ha néha nálunk van, akkor hidegen,kimérten és elutasítóan bánik a kicsivel, ez nagyon fáj..

A fiam nem veszi észre, azt gondolja, a nővére "ilyen" de én tudom,hogy féltékeny,holott őt is szeretjük és megvan mindene,részünkről is.Azért bízom benne,hogy ez majd változik és idősebb korukban jobban egymásra találnak.13 év a korkülönbség köztük.

2018. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Itt arról is lehet szó, hogy a leányzó nem tud vagy nem szeret a kisgyerekekkel foglalkozni. Tehát nem feltétlen a kisöccse ellen irányul a viselkedése, hanem minden kisgyerek ellen.

Persze ezt ti látjátok, más gyerekekhez hogyan viszonyul.

2018. aug. 17. 17:36
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

A sors úgy alakította, hogy idén márciusban apai részről a nagyobbik húgom felvette velem a kapcsolatot és áprilisban találkoztunk először a nagyobbik húgom 17, a kisebbik 14 éves és az első pillanattól kezdve megkérdőjelezhetetlen volt, hogy szeretjük egymást. Az amit akkor éreztem amikor odajöttek és megöleltek az leírhatatlan. A világon bármit megtennék értük.

Szerintem nem a gyerekek tehetnek arról ami a szülők között történt. Apámat sajnos nem ismertem és 8.-os koromban egy baleset következményeként meg is halt, nagyon kíváncsi lettem volna rá, főleg, hogy sok tulajdonságomat tőle örököltem. Egyébként a két húgommal is rengeteg közös vonásunk van :). Amit még sajnálok, hogy sok mindenről lemaradtam az életükben. Privátban esetleg leírom részletesen a történetet.

24f

2018. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!