Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is túl féltem a...

Szerintetek is túl féltem a húgomat? 20/F

Figyelt kérdés
Mostanság annyit hallani meg olvasni arról, hogy tizenéves lányokat erőszakolnak, ölnek meg, hogy még a tőlünk pár méterre lévő boltba se merem egyedül elengedni őt. A szüleim szerint ez viszont már túlzás... Szerintetek is?

2018. jún. 14. 02:31
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nektek amúgy baj van a szövegértésetekkel? Persze, az első tizenpár válaszolót megértem, hogy miért írták azt, amit írtak, de utána írtam, hogy nem szólok abba bele, hogy hova mehet, hova nem mehet, de ti még így is írjátok a hülyeségeteket utolsók...
2018. jún. 14. 17:01
 22/25 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mindig voltak és lesznek ilyen dolgok, de ettől még nem kell agyon félteni. Ha a hugod tudja hogy idegenekkel szóba állni tilos, idegenek kocsijába beszállni tilos, stb. dolgokat, akkor tényleg nagyon kevés az esélye, hogy ilyesmi megtörténjen :)
2018. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem jól teszed hogy félted.

Naponta tűnnek el lányok nyomtalanul és bizony rengeteg nemi erőszak történik csak a többségük nem kerül bünügyi nyilvántartásba

2018. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
66%

23-as, te is mekkora hülye vagy, nem fáj?


Magyarországon nem tűnnek el nyomtalanul emberek úgy, hogy a rendőrség sem foglalkozik vele. Sok mindent meg lehet csinálni, de ilyesmit azért nem. Nincsenek magányos lányokra vadászó bűnbandák, akik berántják őket egy furgonba és elporzanak. Kivéve azoknak a fantáziájukban, akik még nem próbáltak ilyesmit.

2018. jún. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Először is az itt lévő értetlenkedés láttán, őszinte részvétem a kérdezőnek. :D :s Másodszor meg nem szorosan ide kapcsolóló, de egy nagyon hasznos tippet szeretnék megosztani, ami akár többeknek is aktuális lehet. Tegyük fel nem berángatják az autóba, mert ahhoz már nagy, hanem elcsalják olyan szöveggel, hogy anyukád/apukád/nagytesód... azt, mondta, hogy... Nyilván ez még egy 10en évesnek is fejtörést okozhat, mert valóban előfordulhat ilyen szitu (sajnos) és általában nincs annyi idő, hogy telefonálni tudjon a gyerek, gyorsan kell reagálni. Ha otthon megbeszéltek előre egy “kódot", mi lesz az amit feltétlen átad a szülő az üzenettel együtt, akkor a gyerek könnyebben leveszi, mi is történik éppen, s azonnal segítséget tud kérni vagy fut...

Nem tudom szoktátok-e gyakorolni:Beszélgessetek otthon sokat vagy amennyit tudtok, hogy ezáltal is tudjátok a családban egymás gondolatait formálni, pl. amit ő még nem lát/láthat 10en éves lány szemmel, abban esetleg tudsz neki “segíteni“ nemedből és korodból fakadóan. Mielőtt bárki azt hinné, nem az okostojás/kioktató verzióra gondoltam, hanem csak spontán beszélgetésekre mikor van időnk (teszünk érte hogy legyen) és nyitottságunk a másikra családtagokon belül is.

2018. szept. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!