Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit mit csinálnánátok, ha...

Mit mit csinálnánátok, ha megtudnátok, hogy a húgotok 13 évesen a barátnőivel nem a Duna partra mentek ki, mint ahogy mondták a szüleidnek, hanem a Pride-ra mentek ki a felvonulók közé és erről a húgod barátnőének az Instagramjáról értesülnél?

Figyelt kérdés

Mert nálunk pont ez történt...

16/F



2018. júl. 10. 00:36
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
87%

“Én hallottam ilyet, résztvevőktől, melegektől.”


Gratulálok, sikerült megtalálnod az ultimate érvet, amit sikerült is ledobnod miután felkínáltam.

Meggyőző.

2018. júl. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
29%
Ha ez az igazság, nem nagyon tudok mást mondani.
2018. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes módon csak azután sikerült bedobni, hogy felvetettem. :D.

De csak ismételni tudom magam, nem kell szeretni melegként sem...

2018. júl. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
45%

De hát írtam, hogy az ismerős melegek sem szeretik, azt hittem egyértelmű, hogy azért mert voltak már. :)


Őszintén szólva a vita tárgyát nem értem, nem kell mindenkinek elfogadnia és szeretnie ezt, azt, meg pláne nem kell megengedni, hogy egy gyerek ott ténferegjen. Az én gyerekem/testvérem.

2018. júl. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
78%

“azt hittem egyértelmű, hogy azért mert voltak már. :)”


A tökéletes kiskapu.

Teljesen egyértelmű, hogy azt hitted, és ezért nem azt írtad, hogy:

“Sok meleg ismerősöm volt már és kiábrándult belőle”.

Azért ez árnyalatnyi különbség lett volna, ahhoz képest, hogy csak szimplán nem szeretik.


“Őszintén szólva a vita tárgyát nem értem, nem kell mindenkinek elfogadnia és szeretnie ezt, “


Se elfogadni se szeretni nem kell, de egy melegben legyen legalább annyi tartás, hogy nem köpköd a téma kapcsán, főleg, hogy a legtöbbek az életben nem voltak ott, ellenben szeretik magukat többre tartani a többi melegnél, mondván, hogy ők bezzeg normálisak.


“azt, meg pláne nem kell megengedni, hogy egy gyerek ott ténferegjen. Az én gyerekem/testvérem.”


Mert egy 13 évesnek csak annyi esze lehet mint egy kacsának, aki csak ténferegni tud igaz?

Fel sem merül, hogy komolyan érdekelheti.


Főleg, hogy magától ment el, ergo valamiért mégis csak fontos volt neki.

De persze döntsük el helyette, és sétáltassuk meg inkább a parkban.

2018. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
79%

Teszem hozzá, részemről az is rendben van, ha egy 13 évest még kifejezetten nem engednek el a szülei.

Ez még szerintem is az a kor ahol egy szülűnek bőven lehet ennyi ráhatása, teljesen mindegy milyen indíttatásból.


De ha kifejezetten nem volt megtiltva akármilyen oknál fogva, ő meg elment, még ha nem is helyes hogy hazudott, teljesen felesleges ebből ekkora ügyet csinálni, és közhelyeket durrogtatni, mint:


“Elmesélném, hogy még a normális melegek is undorodnak ettől a felvonulástól és hogy az égvilágon semmi másról nem szól ez, mint a feltűnősködésről és a provokációról.”


Az egyoldalú és elfogult véleményünket rátolnolni egy 13 évesre pedig legalább annyira gáz, mint aminek láttatni véled ezt az egészet.

2018. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
68%

Függetlenül attól, hogy az egyszeri átlagos meleg párnak tetszik-e a pride vagy sem... tény, hogy nem csak melegek, hanem mindenféle más identitású ember is van kint. Az is tény, hogy a felvonulók egy része szándékosan akar polgárpukkasztó lenni, és a transz-öltözet sem ott áll meg, hogy férfiak nőnek és nők férfinak... Nem hiszem, hogy egy 13 éves kislánynak valók a rózsaszín bőrtangás, vagy még ennél is sokkal merészebb öltözetű férfiak.

Emiatt kell beszélgetni a kislánnyal és aggódni érte, nem azért, mert 13 évesen kikötött egy felvonuláson. Mert nem biztos, hogy jól fogja értelmezni a látottakat, és helytelen következtetéseket levonva rossz képet alakít ki az LMBTQ közösségről.

(Most tökmindegy hogy szélsőségesen libsi vagy épp homofób lesz az a helytelen következtetés, mindkettő ugyanolyan káros.)

2018. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
67%
Ha hazudni kellett, akkor nem lehetnek túl elfogadóak a szülők. Ne köpd be a húgodat.
2018. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
72%

Én megkérdezném, hogy miért hazudott és megkérném, hogy soha többet ne tegye, mert árt a családi kapcsolatoknak.


Annak örülnék, hogy nyitott és elfogadó, nem beszűkült a gondolkodásmódja. Legközelebb elkísérném, hogy vigyázzak rá.

2018. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
52%

Bármilyen hihetetlen NEM hazudtam, mert nem volt rá okom, ha elkéredzkedtem, akkor 95% elengedtek, és a nem az NEM volt.


Mellesleg a kisebb problémám is nagyobb volt 13-14 évesen, minthogy hazudozzak, ugyanis próbáltuk túlélni anya halálát.

2018. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!