Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet annyira irigy a...

Hogy lehet annyira irigy a testvérem hogy képes lenne feljelenteni (ok nélkül) azért mert jól élek a páromnak köszönhetően (dolgozó diplomásként)?

Figyelt kérdés

A családom súlyosan homofób, nem mondhatom el nekik hogy van egy párom, Ő idősebb 10 évvel. Többszörösét keresi az én fizetésemnek, pedig diplomásként dolgozom 4 éve. Nála lakom, a megélhetés költségeit felezzük! Akartam venni egy autót hitelre de a párom biztosított a részemre, mert megteheti egy jóval drágább autót lízingre ugyanazzal a havi fizetendővel a cége által! Jól megvagyunk, senki nem használ ki senkit, támogatjuk egymást.

A bátyám viszont megőrült. Elkezdett durván irigykedni, hogy miből van nekem ilyen “luxusautóm”, hogy képzelem ezt. Szerinte nekem nincs jogom egy ilyen autóhoz meg olyan lakáshoz sem amiben élek, arra is nagyon irigy! Mivel a páromról nem tudnak, azt hiszik magamnak bérlem a lakást meg csak úgy fizetetem az autót. Állítása szerint én nem tartok ott hogy ezeket megengedhessem, mert ő 5 évvel többet dolgozott már ugyanebben a pozicióban mint én és mégsincs szinte semmilye.

Ismerőseink, rokonok szerint állandóan erről beszél, mostanában azt mondja hogy el fog menni az adóhatósághoz és feljelent! Mert biztos valami kétes dologból fizetem ezeket, mert amúgy a fizetésem nem lenne rá elég.

A páromnak saját lakása, ő dönti el ki lakhat vele, mindennek a felét fizetem, az autót magamnak állom, nem tart el engem, jó állásom van diplomával. Az hogy (még) nem vagyok sikeres vállalkozó más téma.


Hogy lehet egy testvér ennyire irigy anyagi dolgokra és tárgyakra? Mit számítanak ezek hogy így beszél rólam miattuk? Tönkretette a családot teljesen. Szüleinket is megfertőzte már, az apánk mellé állt. Múltkor azt mondta hogy ő ledolgozott egy életet, mégsincs ilyen kocsija. Már arra gondoltam elmondom a sztorit azzal a csavarral hogy egy idősebb vagyonos nő a párom. Az igazság esetén megszakítanák velem a kapcsolatot sajnos. Egy tv-t nem lehet nézni úgy hogy ne mondanának melegellenes frázisokat.


2018. júl. 13. 10:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokkal szemben én azt mondom, ne ismerj be semmit nekik. Nem az a szégyen, hogy a saját nemedhez vonzódsz, ne érts félre. Az a baj, hogy csak rosszabb lenne, mert gúnyolódnának rajtad, kinevetnének, és ki is tagadnának. Inkább neked kellene megszakítani velük a kapcsolatot, főleg a nyomorult testvéreddel.


Ja, és ne aggódj, jelentsen fel nyugodtan. A NAV nem fog csinálni se veled, se a pároddal semmit, ha törvényes úton szerezte a pénzt ;) a vizsgálat eredményéről pedig (hogy a párod vett neked ezt-azt) nem fognak beszámolni a családodnak

2018. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb bevallani az igazat, de onnantól kezdve nem állnék szóba a családdal. Ha gunyolodnak rajtad emiatt az őket minősíti nem téged. Hányadék egy családod van.
2018. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen. Fúrta az egyetemet. Mindenáron el akarta érni hogy gyári melós legyek helyette. Nem jött össze. 3 éve nem állok szóba vele. Az ilyen nem a testvéred. Egy irigy sz. Rkupac semmi több. Ne tudjon rólad semmit. Privát legyen minden oldalad. Szakítsd meg vele a kapcsolatot. Az aki neked már azt kívánja hogy a börtönben rohadjon meg szed a testvéred? Az enyém azt kívánta, hogy maradjak vénlány, ne legyen diplomám, sz. R munkám legyen, kitagadjanak a szüleim, és a híd alatt végeztem ahol aztán forduljak is fel. Mindezt mert irigy volt, hogy jobban mennek a dolgaim. Ezekre ilyen olyan rosszindulatú cinikus megjegyzések ő rájön az ember hogy a másik mit kíván neki.
2019. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!