Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Melyik testvéri kapcsolat...

Melyik testvéri kapcsolat (szerettet) fordul jobban elő? A fiú-fiú, lány-lány, fiú-lány?

Figyelt kérdés
Úgy értem én pl az unokatesoimal(lányokkal) mindig is jobba voltam és sokkal többet foglalkozom veluk. Mar az egyikūkel annyira joba vagyok hogy elég sok mindent megbeszelunk... viszont edestestveriemnel csak a fiscal vagyok jobban. . Azert kerdem hogy altalaba inkab a battyus-hugi kapcsolat van jobban? :)

2018. júl. 13. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez inkább nevelés, családi légkör kérdése, mint nemé.

Hat unokahúgom van, mivel te is említettél unokatestvért. Hárommal egyforma a viszony, a másik hárommal eltérő tőlük. (Nő vagyok)

A párom jól kijön a bátyjával, neki ő van csak. De amíg én az azonos nemű unokahúgaim közül többel semmilyen kapcsolatot nem tartok, ők négyen fiúk (párom és unokatesói) olyanok, mint az édestestvérek.

2018. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentõl függ.
2018. júl. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-an vagyunk fiu tesok, egyikükkel se tartom a a kapcsolatot tobb mint 10 éve, nem azért mert haragba vagyunk csak elkoltoztem és ennyi... bár mással se tartom a kapcsolatot
2018. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Inkább a lány-lány kapcsolat a szorosabb.

A férfiakra nem annyira jellemző a kapcsolattartás, míg a nők szeretik is ápolni a rokoni, baráti kapcsolataikat.


Én nő vagyok, van egy fiútestvérem, korban nem is lehetnénk közelebb, alig több, mint egy év van köztünk, de így, felnőttként nincs miről beszélnünk egymással.

A magánéletemet nem vele fogom megtárgyalni, ha már esetleg egy férfivel akarom ezt megtenni, akkor egy fiú barátommal vagy ismerősömmel tenném ezt meg.

Egy fiútesónak nem kell arról tudnia, ha valaki jól átvert, kihasznált, hogy milyen technikákat tervezek bevetni ahhoz, hogy a kiszemelt pasival flörtöljek épp, meg hasonló dolgok. Ő is csak zavarban lenne meg én is. Ez nem olyan téma, amit különnemű testvérek meg szoktak tárgyalni. Sem arról nem fogok beszámolni neki, ha hazakísért, megcsókolt egy udvarlóm, stb. Míg egy lánytestvérrel ezeket simán meg lehetne beszélni, plusz öltözködést, sminkelést, a fiútesómmal meg nyilván nem lehet, őt ez nem érdekli, és nem is vele akarnék ilyesmiről locsogni.

A munkahelyi dolgaimat sem vele beszélem meg, ha valami igazságtalanság ért, ha bánt valami, ez is olyan dolog, amit egy lánytestvérnek vagy egy barátnak (mindegy hogy fiú vagy lány) lehetne elsírni, nem egy fiútestvérnek.


De másoknak is ez a tapasztalata. Nemrég egy férfi kollégámnak megszületett a második lánya, nagyon örült, hogy a második is lány lett, mondta, hogy amiatt, mert ők biztos, hogy felnőttkorukban is tartani fogják a kapcsolatot, jobban együtt lesznek, ha nem is fizikailag, mint ha egy fia meg egy lánya lenne.


Egyik kolléganőm is mondta, hogy ő a lánytestvéreivel (3 van neki) mindennap írnak egymásnak telón, stb. vagy hívják egymást. Míg a két fiútestvérével csak karácsonykor, húsvétkor meg születésnapokon beszélnek. (Vallásos családból származik, azért vannak ilyen sokan testvérek, az édesapjuk lelkész)


És máshol is ezt látom, hogy két fiútestvér nemigen tartja egymással a kapcsolatot, ha felnőnek. Az valószínű, hogy szükség esetén bármikor számíthatnak egymásra, csak az az igazi családi szeretet, legalábbis ennek kinyilvánítása, a másikkal való törődés a mindennapokban az, ami nem jellemző a fiú-fiú, illetve lány-fiú testvéri kapcsolatokban.

2018. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vélem, inkább neveltetés, vagy még inkább személyiség kérdése. Apukámék négyen vannak fiúk, mégis így, a hatvanas éveikben is rendszeresen telefonálnak, összefutnak. Mindenben számíthatnak egymásra.

A lány-lány testvér sem feltétlenül jelenti azt, hogy jóban maradnak. A nagybátyám lányai évekig nem beszéltek egymással, most is felületes a viszonyuk. Ha az unokanővéremre gondolok, ő a fiútestvéreivel tartotta csak a kapcsolatot, a másik unokanővéremmel nem, még a temetésére se jött el.

Én egyébként nőként az öcsémmel mindent meg tudok beszélni: megmondjuk egymásnak, mi áll jól, párkapcsolatról, életcélokról, internetes dolgokról, munkáról beszélgetünk, stb. Amolyan szövetségesek vagyunk a szülők, rokonok hülyeségeivel szemben :)

2018. júl. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A férjem és a húga jó testvérek, mindenben számíthatnak egymásra, szeretik egymást. Viszont alig beszélnek. Én és a sógornőm szoktunk írni egymásnak, szóval mindent tud ami történt velünk, mi is róla. Szóval nem az van, hogy nem tudnak egymásról semmit. Ezen kívül kéthetente általában talizunk is, néha többször. Nyaralni is együtt mentünk. Nekem is van egy húgom, vele minden nap beszélek, ha csak pár szót akkor is. Nem azt mondom, hogy mi jobban szeretnénk egymást, nem erről van szó, egyszerűen csak más. Nyilván a sógornőm nem fogja felhívni a férjemet, hogy elmesélje mit shoppingolt vagy ilyesmi 😀 De egyébként azt gondolom, hogy nevelés kérdése is, illetve természet kérdése is.
2018. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

(amugy ùgy ertettem hogy bezelek,foglalkozom en unokabatyamal is es ocseimel is de valahogy többet beszelek u.hugival/noverel pl mikor ott vagyok tobbet vagyok hugi társaságaban) :)

2018. júl. 14. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!