Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem tud legalább egy...

Miért nem tud legalább egy minimális szinten alkalmazkodni hozzánk?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves húgom, aki még otthon lakik. Én 160 km- re költöztem, mert a fővárosban több a munkalehetőség. Férjem van és a fiúnk 1 éves. Amíg nem volt gyerek, egyszerű volt a hazalátogatás. Elfértünk ketten a régi gyerekszobámban és kész, nem volt konfliktus. Viszont most már több alkalmazkodásra van szükségünk azon az egy hétvégén, amikor egy hónapban egyszer hazalátogatunk. Leírom a konkrét dolgokat:

- Az én gyerekszobám nagyon kicsi. Egy ágy és egy szekrény. Asztal már nem fért be soha, mindig a nappaliban tanultam gyerekként. Tehát a babaholmik és a kiságy sem fér be oda. Ezért kértük a húgomat, hogy erre az egy hétvégére cseréljünk szobát. De amióta gyerekkel megyünk haza, ez minden alkalommal hiszti forrása. Értem én, hogy kamaszkor, de könyörgöm két év es felnőtt nő lesz! A ház fizikai adottságait ő is látja és mégis ennyit nem tud kibírni értem vagy legalább a szüleink kedvéért! Mindössze egyszer egy hónapban.

- Amikor mi ott vagyunk, barátnők nem látogathatják a húgomat. Ez anyám kérése volt, mert olyankor velünk akar lenni és egy vendég gyerek csak útban volna neki. (De a húgom mehet bárkihez!) Ehhez kèpest így is tett már anya engedményt kivételes esetekben. Átjöhetett az a barátnő, aki költözés előtt állt, hogy minél többet lehessenek még egymással. Nem vagyunk szívtelenek! De általános esetben igazán ki lehet bírni egy hétvégét barátnőzés nélkül, vagy el lehet menni hozzájuk is! De nem, ez is hiszti forrása.

- És akkor ott van a tanulás! Érdekes mód, csak ilyenkor akar tanulni, a másik három hétvégén meg hétköznapokon eszébe sem jut órákat görnyedni a könyvek felett. (Anyátol tudom) És persze ilyenkor mi őt halálosan zavarjuk és a mi hibánk lesz a rossz jegy mert jajj, nem tanulhat a saját szobájában és zavarja a fiam sírása!


Elegem van abból hogy minden hazalátogatás ezzel telik. Nem azért vezetünk ket és fél órát gyerekkel, szombaton reggel meg vasárnap este, hogy azt a kicsit több mint 24 órát az ő hisztijével töltsük. Egy éjszakát alszunk ott és ennyit nem bír ki! Próbáltam már szépen beszélni vele. Anya is próbált. Apa oda tette a szigort is. De semmi. Undok velünk, ahogy csak bír undok lenni. Mit lehetne csinálni egy 16 éves lánnyal, hogy kicsit toleránsabb legyen?


2018. júl. 16. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
95%
Nem lenne egyszerűbb nem ott aludni? Felnőtt vagyok, de én sem adnám a hálómat másnak, minden cuccom ott van. Te már csak úgy gondolsz a helyre, mint egy szállásra, de neki az az otthonában is az otthona.
2018. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
88%
pontosan azért mert neki van igaza, és nem neki kell a ti kölkötökhöz alkalmazkodni! kitúrjátok a szobájából, extra szabályokat bsztok rá csak mert te elviszed a kölköt, és igen, kvára zavaró tud lenni egy bömbölő gyerek ha tanul az ember ha nem! az mostmár NEM a te otthonod hanem az övé, ezt kéne felfognod, mert nem te laksz ott hanem ő, szóval nagyon te vagy az akinek alkalmazkodnia kéne őhozzá. bármikor elmegyek anyámékhoz nem viselkedek úgy mintha az az én kis birodalmam lenne még mindig, hanem csak úgy mint egy immár vendég mert nem lakok ott, nemhogy még kivágjam a húgaimat a szobájukból! bár elmondhatnám a tiednek hogy mennyire igaza van, részvétem a húgodnak amiért el kell viselnie ezt, tökmindegy hány napra. plusz kb az történt hogy mostmár senkit se érdekel mert megszületett a tied és hát jaj az sokkal érdekesebb meg cukcsimukcsibb, és nyilván ezt ő is érzi és szrul is érzi magát, nem véletlen. ha jót akarsz tenni meg te akarod az okos felnőttet játszani akkor anyádékat hívod meg magatokhoz szegény lányt meg békénhagyjátok.
2018. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan ezért utálom a kisgyerekeseket. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb ugyanezt az énközpontú hisztit vágja le, mint a kérdező.
2018. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
92%
És mi lenne, ha a szüleid hálójában aludnátok? A szüleid meg a te gyerekszobádban vagy a nappaliban. Vagy ti a nappaliban. Hány szoba van voltaképpen? A húgod tényleg a saját szobájában van berendezkedve, szerintem ne túrjátok ki onnan, hadd fogadjon ott barátnőket is. Ha meg ennyire kicsi a hely, nem lehet rokonnál vagy panzióban megszállni? Persze a húgodtól is illő volna, ha havonta egyszer kicsit foglalkozna veletek is, de azért a szobájából ne túrjátok ki!
2018. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
96%

Próbáljatok meg nem ott aludni. Sajnos igazuk van az előttem szólóknak. Vagy ha mindenképpen ott akarsz aludni akkor ne vidd a férjedet (adj neki kimenőt, menjen el bulizni).


A hugod helyében én sem adnám a saját szobámat.

2018. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
96%

Franciaágyon havonta egy hétvégére simán magatok közé tudjátok venni a kisgyereket, és akkor nem kell a húgodat kitenni a saját szobájából.

Szemmel láthatóan neked is problémás az alkalmazkodás, mert a két és fél órás autóutat is úgy emlegeted, mintha keresztülszelnétek Európát. Miért kellene, hogy a ti kényelmetek körül forogjon havonta egy teljes hétvége?

2018. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

Persze, mindezt megtehetnénk, csak egy tenyezőt hagytatok ki: a szüleinket! Akiknek fontos az a kis idő havonta. Persze mehetnénk reggel es hazajöhetnénk este, szerintetek nekünk nem volna ez sokkal könnyebb? Lehet mindenféle ördögnek kikiáltani csak épp arra nem gondoltok, hogy mi sem ezt akarjuk. Ha csak reggel megyünk, este jövünk, akkor a szüleim mindössze pár órát unokázhatnak és velünk is keveset beszélgetnek. Firtatják itt néhányan.a helyet. Ha meg lehetne helyileg bárhogy másképp oldani szerintetek nem én lennék az első, aki megtenné? A kisszobámban nem franciaágy van. Nem férünk rajta ketten es babával. A nappali szűk, arra jó hogy leüljünk, nem sokkal nagyobb a szobámnál, és a legtöbb berendezése nehezen mozgatható darab. Ott meg soha senki nem aludt. És persze cserélhetnék a szüleimmel is szobát arra az egy éjszakára, miért ne? Inkább az idős szüleim nyomorogjanak ketten az ágyamon, minthogy a húgom aludjon rajta egyedül, jól hangzik?


Mellesleg volt már, hogy nemet mondtunk erre a cirkuszra és csak szombaton voltunk ott. Nem aludtunk náluk. Tudjátok mi lett belőle? Következő héten a beteg anyám vonatra szállt, hogy majd ő jön hozzánk. Rosszul is lett. Es mielőtt őt is jól letámadnátok, más nagyszülő hetente unokázik. Ők csak havonta egyszer

Nagyon nagy kérés igaz? Persze mindig egy kamasznak van igaza.

2018. júl. 16. 17:21
 8/73 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire rendszeresen jártok, át kellene rendezni a volt szobádat úgy, hogy elférjetek benne. Havonta egyetlen éjszakára azért nem kell annyi minden, hogy szekrényre legyen szükség. Kitehetitek, és betehettek egy nagyobb ágyat, amin elfértek hárman.
2018. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:
30 cm-et nyernénk a szekreny kipaterolásával. Az ágy plusz szekrény faltól falig tölti be a helyet. (Mellekes info: a szoba régen kamra volt. Úgy tervezték, hogy a kajának legyen elég a hely) a szekrényben nem fér el gyűrődés nélkül egy összehajtott póló. Gyerekkoromban leginkább könyvek tárolására szolgált, plusz belenyomtam a szennyes ruhát, mert annak úgyse számít. A többi ruhám egy része a nappaliban lévő szekrényben lógott, a többi pedig a szüleim szobájában. Egyéb dolgaim mint sulitaska, tornazsák, abban a kis szakaszban gyűltek az ágyam és a fal között, amit nem a szekrény foglalt el. Ez mind biztos nem túl érdekes olvasmány, de talán eloszlatja a kételyeket.
2018. júl. 16. 17:35
 10/73 anonim ***** válasza:
95%

Akkor emeleteságy. A lenti részt picivel szélesebbre csináltassátok, ott aludhatsz a gyerekkel, felül meg alhat a férjed. Vagy akár kiüríteni a szobát, és csak egy hatalmas, faltól falig matracot betenni.

Én mindenképp ebbe az irányba indulnék el, nem abba, hogy havonta egy hétvégére felfordítom a többiek életét a házban. Neten nézzél ötleteket, hogyan lehet a legtöbbet kihozni egy nagyon pici szobából. Ha felnőttél benne, egyetlen éjszakára el kell hogy férjetek ott.

2018. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!