Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Sz@r (szerintetek) testvérrel...

Sz@r (szerintetek) testvérrel ugyanarra az egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Romániában élunk, és nekem most lesz a felvételim, tesom meg rendőrnek akar menni, de szuleink félnek, h oda nm veszik fel, ezért azt akarják, hogy ugyanide jöjjön ahol én vagyok (szociologia szakra, én muvészeti szakon leszek), mert már a legtöbb egyetemnél volt a beiratkozás/felvételi, viszont itt ahova én megyek most lesz a héten, és utolso nap szerdán lehet beiratkozni, max vannak még azok a felvételik amik ősszel vannak, de anyám fél, hogy a őszi felvételikre nm jut be, mert nem lesz hely vagy nm tudom.. én nagyon ellenzem, h egy helyre menjunk, mert már alig vártam, hogy kulon életem legyen (szuleimtől, családtol "elköltözve") és ahányszor belegondolok, h egy helyre meguynk mindig szar érzésem van, de egyszer-egyszer sajnálom, h akkor msot ő kihagy egy évet (mert már mindenhol vége a beiratkozásnak), vagy max ha megy ősszel a megmaradt helyekre és nem jut be valami miatt az én lelki ismeretem bánja meg, h nm engedtem, h jöjjön ide.. eddig elmagyaráztam a szuleimnek, h nagyon ellenzem, h odajöjjön ö is (elvégre azt az egyetemet már rég kinéztem magamnak, és msot, h már félnek a szuleink, h nm jut be rendőrnek, akkor már egyhelyre kuldnék velem, és nm tagadom, ez nekem olyan érzés, mintha a nyakamra varrnák, mintha megfosztanának a szabadságomtol)...csajozni is nm igazán tudok a jelenlétében például... olyan mintha anyám vagy apám lenne mellettem, minden el volt tervezve, hogy egyetemen minden jo lesz, szabad leszek és most hopp, ott lesz a tesom is, aki 1 évvel idősebb (ő 19 én 18, két fiu)... és tapasztaltam már, h ugyanazok a csajok jonnek be neki is mint nekem, lesz-e igy magánéletem?? hagyjam, hadd jöjjön arra az egyetemre ahva én megyek, vagy inkább hallgassak az eszemre (ami ellenzi ezt az egészet) és hagyjam, h várja meg az őszt, amikor mehet más egyetemkre is (ugyanarra a szakra) más városban, 50-50 százalékkal, h bejut vagy nem ?? mit sozltok, ti hogyan cselekednétek????
2018. júl. 23. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre járni már nem olyan lesz, mintha egy gimibe járnátok, pláne, ha más szakra jártok. Lesz külön időbeosztásotok, külön haveri körötök, koleszban nem feltétlenül lesztek együtt. Meglesz a magánéletetek.
2018. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én abból a szempontból szeretem hogy néha tudunk együtt menni meg jönni. Egyébként nem látjuk egymást mert más szakot csinálunk mindketten. Talán 2 év alatt 3szor láttam véletlen a suli környékén.
2018. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én, tapasztalatból kiindulva, nem ellenezném a közös egyetemet, mert az első két hozzászóló jól látja: nem igen fogtok ti ott találkozni, hacsak valamelyikőtök nem köti magát a másikra. Te biztosan nem kötöd magad rá.

Van rá okod, hogy ennyire nem bírod a testvéred közelségét? Nem lehet benned a hiba?

2018. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy nm birom, mert sokat logunk egyutt, de észrevettem, h pl táborokban összekevernek minket (nagyon hasonlo a nevunk, bár nem is hasonlitunk egymásra) és van egy olyan érzséem, h közösségben lenéznek minket mert tesok vagyunk ez nem tom miért van, vagy például csajozni nem is igen tudok/és szerintem ő sem tud a kozelségében/ő az egyémben, és van egy olyan érzésem, mintha anyám lenne mellettem mikor ott van, mert bármi történt velem és ő ott volt már mire hazamentem anyám tudta, szoval ez a hleyzet, olyan mintha egy szulő lenne, pl elképzelem, h fogok egy csajt, odajön és az ölembe ul a tesom láttára az nagoyn ciki lenne nekem is meg a tesomnak is, nm tudom miért, lehet más testvér kapcsolatban ez nem igy van de nálunk igy van...
2018. júl. 23. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon erős a fantáziád, fiatal barátom! Majd meglátod, hogy a kollégiumban, az egyetemen ez nem így lesz! Nincs mitől félned e tekintetben! Ahogy fentebb írta valaki: más lesz az időbeosztásotok, más órarend, semmi sem fog egybeesni. Legfeljebb szoktasd őt le arról, hogy mindent "besúg" anyunak.
2018. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valamit elárulok: nekem is két gyerekem járt ugyanarra az egyetemre, de más-más szakra. Ha nem beszélték meg előre, hogy hol és mikor találkozzanak, nem is találkoztak volna. Még a kollégium sem volt közös. Amit maguktól nem mondtak el nekünk, azt nem is tudtuk meg a másiktól. Most is jó a kapcsolatuk, közösen nyaralnak a családjukkal.
2018. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
#4 Általában kultúrember nem nyalja-falja a párját, amikor a családtagjai is látják.
2018. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok egy egyetemre egyik testvéremmel sem, de szerintem nagyjából nulla esélyed van, hogy egy közepes vagy nagy városban, két külön szakon, esetleg külön kollégiumban valaha is összefuss a testvéreddel. Úgy bulizol, csajozol, ahogy akarsz, gondolom nem fogod direkt meghívni a tesódat minden buliba, ahová mész (és ő sem téged). Te jársz a saját óráidra, ő jár az övéire, teljesen más lesz az órarendetek, az időbeosztásotok. Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk a bulikat általában egy-egy csoport saját magának szervezi vagy x szak bulija van egyik héten, y szaké pedig a következőn (nyilván bárki mehet, de általában az adott szakról mennek a legtöbben).
2018. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arról az egyetemről van szó, amelyik most hirtelen beugrott és magyar nyelvű, akkor nyugi. Mert hiába járnátok egy egyetemre, akkor sem lenne gond, mert külön épületben vannak a két szaknak a termei, nem kellene együtt lennetek. Plusz ugye az óráitok is máskor lesznek, találkoznotok nem is kell. A koli necces lenne, de bulizni is máshová tudnátok menni. Én a legnagyobb ellenségemmel jártam ugyanarra az egyetemre, de sosem találkoztunk, pedig ugyanabban az épületben voltunk. Nem kell aggódnod, neki is és neked is meglesz a saját társaságod. Sok sikert a felvételihez!
2018. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!