Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinalnal, ha kozvetlenul...

Mit csinalnal, ha kozvetlenul temetes utan az egyetlen testvered, akiben eddig megbiztal, neked tamad, h miert mertem rakerdezni miert uritette ki az amugy hagyateki eljaras alatt allo garazst, amit raadasul 100%-ban te orokoltel vegrendelet szerint?

Figyelt kérdés
Nem beszelve arrol, hogy o ezt akkor tette, mikor te kulfoldon dolgoztal, es o errol semmit nem szolt, hogy ezt fogja tenni.

2018. aug. 10. 18:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
67%
Tképpen mi volt abban a garázsban akkora érték? Csak kíváncsiság.
2018. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%
Figyi, ha ő rögtön a temetés után számonkért miatta, akkor de, sajnos azzal kezdted.
2018. aug. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
12%
keress fel egy ügyvédet.nézd meg végrendeletett rendesen ,illetve .
2018. aug. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

17!


Ha anyám meghal és a tesóm kipakolja a lakást,az az ő dolga, engem nem fog érdekelni. Nem minden a pénz meg a vagyon. Örökség nélkül is megéltem eddig is, ezután is meg fogok. Ha van, az extra, ha nincs, az nem számít. Nem idegené lesz, hanem a testvéremé. De ha idegené lesz, mert mondjuk anyám úgy rendelkezik, akkor azé lesz: anyám ha azt akarta, nyilván meg van rá az oka.

2018. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
77%
A hagyatéki eljárás szerintem még meg sem kezdődött a temetés előtt, nem megy az olyan gyorsan. A területileg illetékes jegyző veszi fel a hagyatéki leltárt, ő továbbítja majd a közjegyzőnek, aki lefolytatja az eljárást. A teendőd annyi, hogy elballagsz a jegyzőhöz, kezedben a végrendelettel és az elhunyt halotti anyakönyvi kivonatával, felkéred, hogy készítsen pontos hagyatéki leltárt, közlöd vele, mi történt a garázzsal, ha tudod, elmondod, pontosan mik voltak benne, majd felvesztek erről egy jegyzőkönyvet, amiből kapsz egy példányt, a többi az ő dolga. Nem kell ehhez ügyvéd, a jegyző feladata, hogy hagyatéki leltárt készítsen. Arról azért tudj, hogy megvan az értékhatára az ingóságok leltározási kötelezettségének, tehát ha a garázsban volt egy 40 éves rozsdás bicikli és 3 csavarhúzó, azzal senki nem foglalkozik.
2018. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
67%

Mit csinálnék?

Semmit, mert jóindulatúan feltételezném, hogy azért pakolt ki a garázsból, mert az ő cuccai voltak benne. Pont.

Mondjuk éppen ezért rá se kérdeznék, vitát se kezdeményeznék.


Épp ilyen élethelyzetben vagyunk. Most jön a hagyatéki, közben tudom hogy járt a testvérem a vikendtelken, pakolt is... marhára nem izgat. Nem irigylek tőle semmit, vigye csak ami kell, jó a viszonyunk.

2018. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
58%
Na én nem vagyok ügyvéd, hanem a titkárnője. Aki itt okos, hogy ha meghalna xy semmi nem kellene stb... Dehogy is nem! Még a csömpe tanyérokon is megy a harc 😀 el se hinnétek mik vannak 😀
2018. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
89%

27, az fel se merül benned, hogy eleve szűrt a "statisztikai mintád"?

Csak az fordul hagyatéki kérdésben ügyvédhez, akinek vitás ügye van.

Akinek nincs, az csak a kötelező hagyatéki "tárgyaláson" jelenik meg a kijelölt jegyzőnél. És az ottani tárgyalás nem vita, csak helyzetismertető. Felolvassák ki mit örökölt, majd viszlát.

2018. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%
Jaj 28 köszi az infót. Mesélj még...
2018. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Itt mindenki okos, de segiteni egyikotok se akar...
2018. aug. 11. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!