Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinalnal, ha kozvetlenul...

Mit csinalnal, ha kozvetlenul temetes utan az egyetlen testvered, akiben eddig megbiztal, neked tamad, h miert mertem rakerdezni miert uritette ki az amugy hagyateki eljaras alatt allo garazst, amit raadasul 100%-ban te orokoltel vegrendelet szerint?

Figyelt kérdés
Nem beszelve arrol, hogy o ezt akkor tette, mikor te kulfoldon dolgoztal, es o errol semmit nem szolt, hogy ezt fogja tenni.

2018. aug. 10. 18:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
88%

Mit segítsünk? Vigyünk köveket a lincseléshez?

Esetleg ha megmondanád, hogy mi volt a garázsban. Ha aranyrudak, akkor megértem a kétségbeesést. De ha magamból indulok ki, én még meg is köszönném ha valaki kirámolná a garázsomat, mert az évek alatt elképesztő sok haszontalan szemetet föl lehet halmozni "jóóó lesz az még" alapon.

2018. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
69%

1. Nem tudom hány embernek halt meg mostanában rokona az előttem szólók közül, remélem minél kevesebbnek, mert senkinek nem kívánom átélni. De ha egy közeli rokon meghal, a halála és a temetés közötti időben (ami adott esetben 3-4 hét is lehet) bármilyen nehéz is, rengeteg kellemetlen hivatalos ügyet kell intézni. Halotti anyakönyvi bizonyítvány, maga a temetés, a közművek, járadékok lemondása, az örökség, mind olyan dolgok amik másodrendűek amikor az ember szülője meghal, mégis kell vele foglalkozni, mert ha az egyik testvér ügyeskedik, a másik százezreket veszíthet, ami sokaknak igenis számít.

Persze, gyászolunk, de az élet sajnos nem áll meg., és nem mindenki veszi félvállról egy teljes temetés költségeit meg az elhunyt 1-2 havi összes közmű-, telefon- és egyéb kiadását, csak mert a gyásztól nem tudott intézkedni.


2. Nem tudjuk kinek mi az érték, és mi mennyire számít. Akármi lehet abban a garázsban, lehet hogy aranyrudak, lehet hogy csak a gyerekkori cuccaik aminek eszmei értékük van, lehet hogy objektíve kis értékű cuccok, pl régi szerszámok, amiket eladni max 200 Ft-ért lehetne, viszont újonnan venni drága, és jól jönne a kérdező háztartásába. Lehet hogy fogalma nem volt mi van ott, csak át akarta ő is nézni. A lényeg hogy olyan dolgok fölött rendelkezett egyedül, egyeztetés nélkül a tesó, ami nem volt egyértelműen az övé.


3. Nem a kérdező az egyetlen aki gyászidőszakban az örökséggel foglalkozik. Érdekes a kettős mérce hogy az főbenjáró bűn hogy a kérdező gyászidőszakban a cuccok hollétét firtatja, az meg teljesen oké hogy a tesó már a temetés előtt a garázs kiürítését látta elsődleges feladatának.

2018. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Ezt a kommentet tartom idaig a legjobbnak es segitokesznek.
2018. aug. 13. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!