Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Balhés, alkesz tesóm játsza...

Balhés, alkesz tesóm játsza az eszét és mindenki elfelejtett neki mindent?

Figyelt kérdés

Bátyám balhés, bulizós srác volt mindig is. Sokszor a rendőrségre kellett menni érte, verekedett, stb. Alkoholista volt, de az irodista típus. Senkivel nem törődött, soha nem látogatta a családot, ha jött akkor is pénzért!

Most talált egy nőt akit feleségül vett és az összeszedte nagyjából. Már nem iszik állítólag, csak átesett a ló túloldalára! Állandóan a családtagok nyakára jár, ő mindenben segít mindenkinek! Jópofizik, nyal. Persze a vége az lett hogy mindenki jól kitömte pénzzel mert megérdemli!

A szüleink már el is felejtették hogyan tette tönkre a családot! Amikor anyánk a szememre vetette milyen ritkán megyek, bezzeg a bátyó, akkor azt merte mondani hogy 1-2 év volt amikor nem törődött velük, amúgy mindig is! Ezért is adtak neki pénzt! Mint aki elfelejtette hogy 20(!) évig nem foglalkozott senkivel, még ünnepekre se jött el soha 16 éves kora óta! Csak pénzért max. Most meg ő a mintagyerek! Az egyik ismerősük leállított hogy illene gyakrabban látogatni a szülőket, vegyek példát a bátyámról! És ezt az anyánk mondta neki, ezzel dicsekedik hogy az ő nagyfia milyen jógyerek (hőstetteit mindig titkolni kellett mindenáron, meg hazudni miatta)


Észhez térnek még valaha?


2018. aug. 22. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:
A legfontosabb: ellenem beszél mindenkinek! Már olyat is mondott hogy azért MENEKÜLT a piába mert én jobb voltam mindenben és nem tudta elviselni :D kb. Nem is találkoztunk mert középiskola óta a haverjaival lógott estig minden nap. Nem törődött semmivel! Aztán még én vagyok aki belevitte a piába!!! A nője meg el is hiszi neki és rossz híremet kelti!
2018. aug. 22. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Jelentsd fel.
2018. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A beatyó azért lett alkesz, mert az öcsi jobb volt nála mindenben. Mekkora gyökér rokonaid vannak
2018. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Jesszusom. Ez nagyon gáz...beszéltél már konrektan ezekeről a dolgokról velük?

Mert szerintem első körbe ülj le velük és elevenítsd fel nekik ezeket a ‘szép’ emlékeket. Ha ez nem hat akkor igazából nem tudom mit csinálnék a helyedbe. De azt tuti nem hagynám hogy a testvéred ellened hangolja a szüleid.

2018. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy megbocsátottak neki az egy dolog de hogy téged hasonlítanak hozzá, az aztán nálam is kihúzná a gyufát.Bármennyire szereted a szüleidet,éld az életed és ne fogkalkozz velük.
2018. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon-nagyon nehéz dolog ez. :-(

Ismert a szociálpszichológiából az a tény, hogy ha valaki sokáig elutasító volt, majd hirtelen kedves lesz, akkkor jobban fogják kedvelni mint azt, aki mindig is együttműködő volt. :-(


Nem tudom, hogy higgadtan meg lehetne -e ezt beszélni: hátha megértenék: mennyire fáj és rosszul esik ez számodra...

Szerintem egyébként ez azért történhetett, mert akkora a megkönnyebbülés a "jó útra térés" miatt, hogy ez egyfajta jó érzés neki, a bátyó magasztalása, lehet korábbi fájdalmát ezzel kompenzálja, próbálja elfeledtetni önmaga számára.

Az, hogy ezt a másik lehúzásával teszi meg, az rendkívül destruktív. :-(

2018. aug. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszélek velük majd, de olyanok mint akik szerelmesek, rózsaszín köd maximumom. Mindenkinek csak arró áradoznak hogy micsoda jógyerek a nagyfiuk.
2018. aug. 23. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:

A tékozló fiú esete. :/

Nem hiszem, hogy másként fognak hozzáállni dolgokhoz, de egy próbát mindenképpen megér.

2018. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Keresztes Bence ***** válasza:
Szerintem a testvéred nagyon sokat dolgozott, hogy ennyire megbocsátsanak neki,nem az számít hogy kik voltunk hanem hogy kik vagyunk most, az ember hibázik, de kijavíthatja, nem hinném hogy kibeszél téged, szerintem csak beképzeled, de te tudod igazából, nem én vagyok ott, viszont szerintem szimplán egy jobb ember lett a bátyád, én áthívnám egy kávéra beszélgetni kicsit, ezeket a sérelmeidet elmondanám neki, és egyébként nem halsz bele ha kicsit többet látogatod a szüleid
2018. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!