Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan védhetném meg magamat...

Hogyan védhetném meg magamat egy ilyen testvér mellett?

Figyelt kérdés

A bátyám egy évvel idősebb nálam és eléggé agresszív.

Minden kis pitiáner dologért engem hibáztat és elhord mindennek.

Ma csak úgy random közölte hogy gyerekes vagyok és úgy viselkedek mint egy 5 éves, de ezt azonban semmilyen érvvel nem tudta alá támasztani, úgyhogy nem is figyeltem rá...

Aztán kellett egy kötény a barátnőjének és mondtam hogy ő nem nyúlhat be a szekrényembe, majd én kiveszem aztán már elkezdett fenyegetőzni hogy ne flegmázzak vele mert nyakon vág meg meghalok és társait szokásához híven.

Komolyan, tegnap egy üres konzerv miatt akart megverni mert hogy elvileg napok óta ott van és elvileg elmondása szerint én voltam. (Tegyük fel hogy én voltam) de azt mondta hogy azt várta hogy mikor dobom ki aztán 5 lépésre volt a kuka és még nekem mondta hogy dobjam ki meg engem akart ezért megverni, egy üres konzerv miatt. Nagyon vicces, hogy egy ilyenért akar már megverni, de mindig is ezt csinálta hogy jaj engem megkéne ölni, meg a híd alatt végzem, stb...

Aztán pont ő az akinek orvosi segítségre lenne szüksége ha már ilyeneket mond vagy éppem tesz.

És csomó ilyen sztori van.

Sokszor ő nem hagy engem békén, amikor unatkozik belémköt, nem megy ki a szobámból, dörömböl, stb...

Én lány vagyok és gyengébb is és ha eljárnék kondizni sem lennék nála erősebb, így kérlek írjatok valamit amivel megvédhetném magam, mert elég nagy a szája és már elegem van belőle hogy mindenért megakar verni/ölni és hogy bármit csinálok az az én hibám.

A bátyám 18 éves én pedig 17.

Kérlek csak normális válaszokat írjatok!


2018. szept. 9. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj koleszba

Küld el dühkezelésre

Mást nem nagyon tudsz tenni egy ilyen ellen

Szüleid hol vannak amúgy?

2018. szept. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Anya jelen volt a mai esetnél és csak annyi volt hpgy csak rászólt mindkettőnkre és ennyi.

Utána még kint folytatta a barátnőjének, hogy engem megöl és társait aztán anya csak azt mondta hogy kussoljon mert megüti, de még mindig folytatta és anya csak rászólt és ez az amit nem értek...

A szüleimmel beszéltem és azt mondták hogy már egy 18 éves gyereket nem lehet megnevelni.

Ők ebben a hitben vannak, szóval nem is fognak semmit sem csinálni...

2018. szept. 9. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:

" Én lány vagyok " Ez az írásodból nagyon lejött.


Én azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad. Szólj vissza neki akkár seprűvel is verd hátba ha mocskosakat beszél.


Ajánlott valamik önvédelmi tanfolyamra járni + venni gázsprayt vagy szerezni valami két méteres barátott és megkenni a száját.


------

Egyébként a szüleid a hibásak, ha nem tudták menevelni a báttyád!


Mitől lett ilyen idegbeteg? Elváltak a szüleitek?


Egyébként hol laksz? Ha közel akkor rendbe teszem a báttyád meg a nőjét is!

2018. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Veszel paprikasprét és ha balhézik képen fújod ahogy a trógereket .Közlöd anyáddal hogy ennyi és feljelented .Eljársz önvédelem (nem judo karate kung fu)oktatásra és veszel csuklópántos viperát amivel a térd könyök fej bezúzását gyakorlod .
2018. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyeneken tényleg nem lehet segíteni

De én arra gondoltam nem lehet hogy csaj a barátnőjének akar ilyen elmebeteg módon menőzni,próbálj meg vele beszélni hogy ez neked nagyon nem esik jól és mi lenne ha változtatna ezen

2018. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*csak
2018. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnalom a baratnojet! Probalj minnel kevesebbet otthon lenni es ha hozzad szol vedd levegonek! Ha megprobal megutni akkor en megmondanam neki hogy feljelented mert azert meg csak 17 vagy gat alljon mar meg a menet😡
2018. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a baj ha én fenyegetném meg akkor pedig ő lenne előnyben.

Viszont hiába szólok a szüleimnek mindig csak beszélve van velünk és ennyi.

Elvárják tőlünk, hogy normálisan viselkedjünk egymással, de ha nem jól nevelenek akkor nehéz...

Nekem nem kötelező azt végig hallgatnom, hogy a bátyám milyen alpári stílusban beszél velem és fenyegetőzik és még csak indolkolni sem tudja hogy miért...

Évek óta nyaggatom ezzel a szüleimet hogy tegyenek valamit, hogy találjunk rá megoldást, de egyszerűen ezt nem lehet megbeszélni, most ha rászól akkor nem fog változni semmi...

És majd felnőtt korban is hallgathatom ahogy megakar ölni, csak azért mert a szüleim nem csináltak semmit?

Érdekes, hogy csak én akarok erre megoldást találni.

Esetleg még arra gondoltam hogy most úgy is új suliban vagyok így lehet felkeresem az iskola pszichológust hátha tud valahogyan segíteni az otthoni ügyekben, mert elég sok lehetőségen végigrágódtam már de nem voltam előrébb.

2018. szept. 9. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!