Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A lányom és a fiam folyamatosa...

A lányom és a fiam folyamatosan marják egymást azon, hogy milyen a jó párkapcsolat. Melyiknek van igaza? És miért kell ezen marakodni?

Figyelt kérdés

A lányom szerint a több évig tartó, hűséges, szerelmes párkapcsolat a jó, sok érzelemmel és sok közös együtt töltött idővel.

A fiam gyakran váltogatja a barátnőit. Egyiket se csalja meg, de úgy választ párt, hogy egy ideig a móka és a szex kedvéért jönnek össze. Időnként házasságban vagy kapcsolatban lévő nő is sorra kerül nála. Kb. úgy működik, hogy 2-3 hónapig együtt vannak, 1-2 hónap szünet után összeszed másvalakit ugyanúgy pár hónapra és így tovább.

A lányom ilyenkor mindig hozzávágja, hogy hol a hűség és az érzelem., erre a fiam azzal védekezik, hogy ő soha nem csal meg senkit, a szerelem meg csak kémia, aminek előbb utóbb úgyis az a vége, hogy lefekszenek.

A fiam is be szokta támadni a lányomat, hogy az elmélete a nagy szerelemről nem vált be, mert már csalta meg a párja, folyton veszekednek, az előző exével meg még mindig veszekszik és rászállt annak az új barátnőjére is. A fiam kapcsolatában meg nem is rágódik senki a megcsaláson, mert sokszor házas kapcsolatokba megy bele. Szerinte egy kapcsolatba nem kell olyan sok túlzásba vitt, nyálas érzelgősség, csak egy kis egymásra hangolódás és szex. És szerinte 1 éven túl együtt lenni valakivel halálosan unalmas, ez a megcsalás és veszekedés forrása (ilyenkor a házas nőkkel példálózik, akik simán leállnak vele). A lányom meg ilyenkor kiborul, hogy ez mekkora bunkóság.

Én meg nem értem, miért megy náluk heti szinten ez a civakodás és azt sem tudom, melyikük kapcsolata a jobb. Vélemény?



2018. szept. 19. 20:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő megállhatja a helyét, ha tudod, milyen életre vágysz. Alapvetően másfajta életre vágyik két ember, aki ilyesmin leáll vitatkozni, úgyhogy teljesen értelmetlen az egész marakodás.
2018. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az aki tanácsot kért a lánya bunkó pasijával kapcsolatban?
2018. szept. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Abban tévednek, hogy Egy Igaz Módszer van.

Kinek mit jelent a párkapcsolat. Nekem kb. azt, mint a lánynak, de azzal sincs semmi bajom, aki egyszerre (de senkit nem becsapva) kavar többekkel.

Ez nem kicsit olyan, mint a szexuális orientáció: ki ilyen, ki olyan, elég szomorú, ha valakire olyat akarnak kényszeríteni, ami neki nem fekszik. Csak mert valami a bevett stílus vagy csak mert megvannak az előnyei a család, gyerek terén, még nem lesz minden másmilyen automatikusan rossz.


A fiúnak nincs totál igaza, nem mindenki unja meg a párját 1 vagy akár 10-20 év alatt, de természetesen sok esetben tényleg ez van. S lehet, hogy ő megunná, másnak pedig 1 év ahhoz sem elég, hogy megismerje a másikat és hajlandó legyen szexre :D S vannak aszexuális, de nem aromantikus emberek is...

Csak mert a lány párkapcsolatai nem jók, attól még neki az az álma és etalonja, amit mondott, ez nem ütközés, bár megértem, hogy a fiú felhasználja a vitában, mondván, te egy ábrándot kergetsz, amit sosem érsz el...


Az érzelem és az érzelgősség pedig nem ugyanaz. De ha valakinek ez nem kell, az másnak egy más típusú kapcsolatban miért fáj? Ja, persze, emberi dolog. Csak úgy helyes, ahogy én gondolom s próbálom csinálni... Hát nem.

2018. szept. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam az elején, nem módszer, de a vélemény szó se volt jó. Szóval nem Egy Igaz Párkapcsolati Stílus vagy mit tudom én.
2018. szept. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
22%
Nőként a fiaddal értek egyet.
2018. szept. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

"Te vagy az apuka vagy az anyuka ? Ez nem derül ki a kérdésből ."


Inkább a lány vagy a fiú.

2018. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy itt nem egy apuka írogat. Felelősségteljes családapa nem a gyerekei nézetével foglalkozik. Itt inkább egy hisztis csajról van szó, aki nem képes elfogadni, hogy a pasijának csak egy luk.
2018. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!