Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni féltékenység...

Mit lehet tenni féltékenység ellen?

Figyelt kérdés

Már ott tartok, hogy a féltékenység tönkre teszi a kapcsolataimat. Nálam speciel úgy jön ki, hogy lenéző vagyok velük. Lehet azért, mert ha lenézem őket, akkor még sem lehetek egy olyan emberre féltékeny, nem?

Amúgy utálom, hogy ez van. Ha látok egy családot az utcán, rossz kedvem lesz,pl ez már odáig fajúlt, hogy alapból előitéletes vagyok azokkal, akiknek viszonylag normális élete, családja van és totálisan lenézem őket. Konkrét példát is tudok mondani: múltkor barátnőmék elvittek kocsival, és mikor benne ültem, olyan jót beszélgettek, nevettek, na akkor is eléggé összezuhantam lelkileg és azóta mondta ő is, hogy lenéző vagyok vele/faterjával. Utálom. Most össze is zörrentünk emiatt, s arra készülök, hogy beavatom, miért van ez, meg kicsit mesélek a múltból. Szerintetek jó ötlet? Megbízok benne, legjobb barátom, de ezt eddig soha senkinek sem mondtam el. Remélem, ha ezt elmondom neki akkor megérti, és megváltozik a véleménye pozitív irányba.

De ez most egy eset.

Végleg le lehet ezt küzdeni? Hogy ha látok egy kacagó apukát a lányával, vagy egy családot, ne szoruljon össze a szívem és ne legyek féltékeny? Mert ezt gyűlölöm magamban, én egyáltalán nem ilyen vagyok. Amúgy már nyugtatózom magam, meg altatót szedek, meg különféle módszerekkel menekülök a valóság elől.

Ha valaki hasonló problémákkal küzd, azt is szívesen meghallgatom.



2018. máj. 12. 13:21
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én is eléggé féltékeny típus vagyok, de van pár jó tippem:

1.Próbáld meg azt hogy magadnak megteszed azt amiért másra f3ltékeny vagy

2018. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

2.Próbáld meg más felé terelni a gondolataikat

3.Keress egy hobbit, vagy sportolóval és akkor nem fogsz mással foglalkozni hanem büszke leszel az eredményeidre

2018. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!