Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert viselkedik így a nővérem?

Miert viselkedik így a nővérem?

Figyelt kérdés

Nővéreméknek csak lombikkal lehet babájuk, ami a második lombik alkalmával össze is jött nekik. Mindenki kicsattanó örömmel fogadta, hogy babát vár, a párja minden kívánságát lesi. 1 hónapon belül kiderült, hogy én is babát várok, spontán fogant, úgy döntöttünk 30 felett itt az ideje a gyermekáldásnak. A nővérem viszont nem örül, teljesen ledöbbent. A fejemhez vágta, hogy hogy milyen dolog ez, és képzeljem el, hogy ha nekik nem marad meg a baba a terhessége elején, nekünk meg igen, az hogy esne neki. Ezek után csak romlott a helyzet, hisztis lett, mindent a fejemhez vág.. Pl:"az én gyerekem nem egyenlő, az ő régóta hőnáhított babájával.' A nagyszülők felajánlották, hogy mindkettőnk részére megveszik a babakocsit. Elmentünk a boltba, körülnéztünk, nekem megtetszett egy 80ezer forink értékű 3in1 kocsi. A szüleink fejenként 100-100 ezret szánnak a születendő unokákra, ezért anyu mondta, hogy keressünk még a kocsi mellé valamit. Mire a tesóm felcsattant, hogy adjam neki a 20 ezer részemet, mert az ő különleges gyerekének nem akármilyen kocsi kell ám. Mondanom sem kell, hogy végül nem lett babakocsija, én meg boldogan távoztam a babakocsival, és pár aprósággal. Anyu odaadta inkább neki a pénzt, hogy ha szeretnék pótolják ki, de többet nem tudnak rászánni.. ennyi, röviden, tömören.


Tanács? Észrevétel? Sírba teszi a családot ezzel a viselkedéssel.



#terhesség #hiszti #testvérikapcsolat
2018. szept. 25. 11:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

tanácsom nincs.

észrevétel? utálnám ha a tesód a rokonom lenne :D

2018. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Változni nem fog. Mivel neki nagyon nehezen jött össze, ezért különlegesnek,kiváltságosnak érezte magát,mikor a baba sikerült. A ti babátok gondolom spontán fogant,viszonylag gyorsan, ezért ő ezt igazságtalannak érzi egyrészt,másrészt úgy gondolja,mivel ők megszenvedtek a babáért,ezért az a baba különb lesz mindenki másénál. Ő úgy érzi, elvetted tőle a dicsfényt,a figyelmet, ami azért járt neki, mert sikerült. Nem tudtok vele mit kezdeni, maximum ignorálni.
2018. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Vihar a bilibe. Kb. ennyi. Ne foglalkozz vele.
2018. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Vannak emberek, akikben maradandó kisebbrendűségi érzést, bizonyos fajta (esetleg) kudarcélményt okozhat, ha nem vagy nehezen lehet gyereke.
2018. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%
Na, hogy vígasztaljalak, ez még csak a kezdet. Megfontolnám még a lakatlan szigetre költözést is.
2018. szept. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
hisztis PÍ
2018. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Jól taknyon kéne tenyerelni, és akkor befogná a száját... Szégyen egy nő lehet a nővéred...
2018. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Ingroo ***** válasza:
92%
Nem semmi.ne foglalkozz vele.amint olvastam a szuleid nem kiveteleznek egy egy talalkozast meg kibirsz majd,sajnos a ket kisbabanak nem lessz igazi unoka testveri kapcsolata..
2018. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Kiosztanám a francba az ilyen gyökér embert.
2018. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Durva, hogy el tudja borítani egyesek agyát a terhesség.

A nővéred viselkedésének nyilvánvaló okai vannak, de ez nem mentség önmagában, és főleg nem hatalmazza fel az ilyen viselkedésre.


Megteheted, hogy ignorálod, bár én nem tudnám annyiban hagyni. Én biztosan helyretenném azt, aki a saját gyereke felsőbbrendűségét bizonygatja másokével, főleg az enyémmel szemben. És nem érdekelne, hogy fogant meg neki, mert arról én semmit nem tehetek, hogy neki, hogy sikerült.

Jobb volna neki is, ha belátná, hogy nem isteni csoda történt, csak sikerült a lombik, és semmivel nem lett különb, mint más terhes vagy nem terhes nőtársai.

2018. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!