Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miert viselkedik így a nővérem?

Miert viselkedik így a nővérem?

Figyelt kérdés

Nővéreméknek csak lombikkal lehet babájuk, ami a második lombik alkalmával össze is jött nekik. Mindenki kicsattanó örömmel fogadta, hogy babát vár, a párja minden kívánságát lesi. 1 hónapon belül kiderült, hogy én is babát várok, spontán fogant, úgy döntöttünk 30 felett itt az ideje a gyermekáldásnak. A nővérem viszont nem örül, teljesen ledöbbent. A fejemhez vágta, hogy hogy milyen dolog ez, és képzeljem el, hogy ha nekik nem marad meg a baba a terhessége elején, nekünk meg igen, az hogy esne neki. Ezek után csak romlott a helyzet, hisztis lett, mindent a fejemhez vág.. Pl:"az én gyerekem nem egyenlő, az ő régóta hőnáhított babájával.' A nagyszülők felajánlották, hogy mindkettőnk részére megveszik a babakocsit. Elmentünk a boltba, körülnéztünk, nekem megtetszett egy 80ezer forink értékű 3in1 kocsi. A szüleink fejenként 100-100 ezret szánnak a születendő unokákra, ezért anyu mondta, hogy keressünk még a kocsi mellé valamit. Mire a tesóm felcsattant, hogy adjam neki a 20 ezer részemet, mert az ő különleges gyerekének nem akármilyen kocsi kell ám. Mondanom sem kell, hogy végül nem lett babakocsija, én meg boldogan távoztam a babakocsival, és pár aprósággal. Anyu odaadta inkább neki a pénzt, hogy ha szeretnék pótolják ki, de többet nem tudnak rászánni.. ennyi, röviden, tömören.


Tanács? Észrevétel? Sírba teszi a családot ezzel a viselkedéssel.



#terhesség #hiszti #testvérikapcsolat
2018. szept. 25. 11:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%

Ez borzasztó, hogy anővéred egy önző, rosszindulatú hisztérika ...


Ne hagyd magad! De ez alatt nem azt értem, hogy cirkuszolj vele. Hanem azt, hogy ha ilyenekt mond, hogy a te gyereked kevesebb az övénél, akkor szépen felállsz, és jól hallható, higgadt hangon azt mondod neki: "Gizi, a testvérem vagy, szeretlek. De ha még egyszer ilyet mondasz a gyerekemre, többé nem állunk veled szóba, mert ezt nem tűröm. Gondolkodj el rajta: olyan emberré lettél, amilyen soha, senki nem akar lenni."


És elköszönsz, otthagyod. Nem reagálsz semmiféle hepciáskodásra.


Nem vagy köteles eltűrni a testvéred aljas, szemét szövegelését, és nem, erre nem indok az sem, hogy neki teherbeesési nehézségei voltak.


Tudod, azt szoktam mondani, hogy a nehéz idők hozzák ki mindenki valódi énjét: a szegénység, a teherbeesési bajok, azaz mindne olyan helyzet, amiben tehetetlenül vergődőnek érzi magát valaki.


Nos, a nővéred ilyen ember.

2018. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
26%
Meddők egy része agyilag is problémás,nem ok nélkül nem fogan meg az a gyerek magától. Ilyen nőhöz én se születnék.. Részvétem,irigy rád h nem vagy meddő,kettő rég rossz ha már a méhetekben lévő magzattal így üzleteltek kié ér többet. Ti sose voltatok testvérek..
2018. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
41%
Jól viseled, hogy itt mindennek elmondják a tesód.
2018. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 acelsziv ***** válasza:
59%
Megvárjátok amíg megszül aztán pofozzátok fel.
2018. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre nem tudom, hogy ignoráljam, vagy próbáljak közeledni, és kicsit megtörni ezt a felszínes viselkedését.
2018. szept. 25. 21:18
 26/30 anonim ***** válasza:
62%
Bánat fejű -_- ne tarsd vele kapcsolatot! Gyűlölöm az ilyen nőket.
2018. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%
Ennyit a testvéri szeretetről...
2018. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
80%

Én lehet megkérdezném tőle, hogy "ha a szomszéd nő esett volna teherbe, hozzá is átmennél számonkérni ezt hivatkozva arra hogy milyen érzés lenne ha neked esetleg nem sikerülne, neki meg igen".

Vannak emberek akik a saját problémájuk miatt másban akarnak lelkiismeretfurdalást kelteni, gondolom ez is egyfajta védekezési mechanizmus.

Az ön-promózás is ennek a része valószínűleg.

2018. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem állnék vele szóba.
2018. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
67%
Kicsit próbálj meg közeledni felé,hidd el ha jó volt a kapcsolat köztetek most is rendeződni fog.Hallgasd meg őt így ahogy itt most elolvastad ezeket a kommenteket,neki is adhatsz esélyt.Nem jó ha az unokatestvérek családjai rivalizálnak egymás között.Remélem rendeződik a kapcsolatotok a vér nem válik vízzé.Szorítok.
2018. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!