Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni, ha testvéreim...

Mit lehet tenni, ha testvéreimmel lakom együtt, de ők egyáltalán nem hajlandóak takarítani?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek és egyetem miatt mindannyian a fővárosban vagyunk és együtt lakunk egy lakásban.


Hetente egyszer szoktam kitakarítani a lakást. Ha ők is segítenének, akkor mindenkire csak 3 hetente kerülne a sor, szerintem az teljesen idális lenne.


De ők nem hajlandóak takarítani. Nem érdekli őket, ha kosz van, szóval így csak háromhetente lenne takarítva.


Szerintetek hogy lehetne őket rávenni, hogy ők is kivegyék a részüket?


2018. szept. 25. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A helyedben beszélnék a szüleiddel. Csak a saját szobádat takarítsd.
2018. szept. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ismerős. Engem is érdekelne, hogy mi segít...

Próbáltam már én is, hogy csak a saját szobámban takarítok, de épp ez az, hogy nem érdekli a kosz, csak magamat szivattam - fél évig bírtam a putrit, tesóm teljesen jól elvolt úgy. Nem működőképes taktika...

2018. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Legalább a tesóid szobáját ne takarítsd! Ne is menj be, csak annyira, hogy az ajtóból bedobálod a szobájukba a koszos cuccaikat. Ne moss, ne vasalj rájuk! Legyen egy zárható szekrényben saját tányér, pohár, stb. készleted, az ő koszos tányérjaikat pedig szintén rakd be a szobájukba! Vagy: zárd a konyhát, amíg nem hajlandók rendet hagyni maguk után, nem mehetnek be. A fürdő-Wc-vel sajnos nem tudsz mit kezdeni, ha nem bírod a koszt, oké, akkor tartsd rendben azt, de azt megteheted, hogy a lehullott hajaikat, szőreiket felszedet egy papírtörlővel, és szintén bedobálod a szobájukba.
2018. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!