Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ha nem töltöm...

Szerintetek ha nem töltöm velük a Karácsonyt, akkor az szemétség lenne tőlem? (sógor-sógornő páros)

Figyelt kérdés
sziasztok!remélem le tudom írni rendesen,mert ez a sok dolog már régóta húzódik. 11 éve vagyok párommal együtt, és amióta együtt vagyunk azóta anyósomnak minden évben én sütöm a szülinapi tortáját, plusz karácsonyi vacsorát csinálok, mert 26-án van a szülinapja. az utóbbi 4-5 évben a helyzet egyre durvult, mert párom testvére és felesége, minden évben lejönnek ekkor ( ez az egyetlen délután amit mindannyian együtt szoktunk tölteni) és a tavalyi év volt az ami után azt mondtam "hogy köszönöm, nekem ez nem kell". tehát már régóta nem is esznek a főztömből, de legalább eddig ittak, vagy a tortából ettek, na már a tavalyi évben, semmi!! nem ettek, nem ittak, de ami nekem a legdurvább nem is szóltak hozzám és még csak rám se néztek!! ezek után kijelentettem, hogy fogok főzni, sütök tortát is anyósomnak, de ezt csak hármasban nálunk lerendezzük, anyósom, párom és a testvére pedig találkozzanak amikor akarnak, nélkülem!

2018. okt. 9. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Az ünnep napok is csak egyszerű hétköznapok. Attól mert az anyaszentegyház ünnepnappá kiáltotta ki ezeket, attól még ugyan olyan átlagos napok. Sajnos a mai korban már egyáltalán nem az a szerepe a karácsonynak, mint régen volt.

Még jó 20 évvel ezelőtt, húsvétkor mentem a régi rokonokhoz, de egyre jobban évről évre kiléptek ebből a dologból. Nem lehetett hozzájuk járni.

Lehet le leszek pontozva érte, de nem több egy egyszerű naptól szerintem. Ha így viselkednek veled, akkor meg is érdemlik. De amúgy párodtól miért nem kérdezed meg, hogy mi bajuk van veled?

2018. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Am tudom, hogy karácsonyról volt szó, és betettem a húsvétot, de azt akartam mondani ezzel, hogy már annak sem az a szerepe mint régen volt.
2018. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kérdeztem páromat és a gond az, hogy nem tudjuk! ha megkérdezi a tesóját, akkor az kitér a válasz alól vagy csak annyit mond, h semmi. de ha semmi lenne, akkor nem viselkednének így !!
2018. okt. 9. 19:52
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Ignorálni kell őket,vagy nem menni.

Hasonló volt velünk,a rokonsággal sűrűn jártunk a nővéremhez meg a férjéhez,de folyton azt csinálták,hogy sima ismerősökkel kedvesek voltak,velünk meg bunkók és konkrétan lesz*rtak,aztán egyszer csak meguntuk és azóta nem megyünk,sokkal jobb is így.

2018. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz itt tanácsokat osztogatni, de én is valahogy hasonló képpen tennék. Az ilyen társulásoknak nem szokott jó vége lenni.
2018. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Biztos van valami valós vagy képzelt bajuk veled, ha nem is szólnak hozzád. Ez azért elég nagy tiszteletlenség, hiszen a te otthonodba is mennek, te is ott laksz, nemcsak a testvér otthona az, amiben laktok, függetlenül attól, hogy kinek is a tulajdona.

De mégis valahogy próbálj meg nem foglalkozni velük. Akár persze meg is kérdezhetnéd őket nyíltan, hogy mi ennek az oka, mikor ott van anyós is, a párod is, és hogy nekik (anyósodnak, párodnak) mi erről a véleménye, ők is úgy érzik, hogy ez tiszteletlenség? Biztosan a te pártodat fognák szerintem! Csak ez meg lehet, hogy pont nem születésnapra való lenne, nem biztos, hogy jó ötlet lenne tönkretenni anyós születésnapját.


Ami a látogatást illeti, ha minimum felerészben a párodé a lakás/ház, ahol laktok, akkor ha a párod nem bánja mehetnek oda ünnepelni a testvéréék is. Neked pedig nincs más választásod, mint eltűrni. Hiszen joga van látogatókat fogadni. Maximum beszélhetnél vele, hogy közölje már velük négyszemközt vagy mindenki előtt, hogy ne legyenek ennyire bunkók, hogy téged ennyire negálnak.



Ha netán tiéd az ingatlan, akkor persze megmondhatod, hogy ide ne jöjjenek sógorék. De ha nem így van, akkor nem mondhatod meg, hogy csak anyós jöhet, sógor nem, mert ha a párod szeretné a testvérét is meghívni feleségestül, akkor joga van hozzá.

2018. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Persze neked viszont nem kell sógorékra főznöd! Tehát ha továbbra is járnának hozzátok, akkor te nyugodtan kijelentheted, hogy csak anyósodra sütsz-főzöl, mint vendégre. Zárójelben megjegyezném, hogy a párodnak illene az anyjára sütni-főzni, ha nem is minden egyes alkalomkor, de legalább minden második ilyen eseményen, elvégre az ő anyja, a párodnak kéne kedveskedni az anyjának, kiszolgálni, körbeugrálni akár, ezzel is kifejezve a szeretetét, hogy szívesen látja, stb.
2018. okt. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Előző, lehet, hogy a párja nem tud főzni, akkor nyilván nem kell neki. A kérdező döntötte el, hogy ő fog.


Bunkó rokonok hozzám nem jönnének. Az, hogy felerészben enyém a ház, számomra azt jelenti, hogy csak az jön, aki mindkettőnknek megfelel. De persze ha egy pár máshogy éli az életét, az is OK, az én párom akkor se hívna olyat, akit meglátva inkább én mennék el, ha csak az övé lenne a ház. Ez egyéni.


Kérdező, nem szemétség, hiszen nem oktalan hisztiből zárod ki őket, hanem mert okot szolgáltattak rá, bár a saját házatokba, a saját főztödhöz eleve azt hívtok, akit ti akartok. Bár tradicionális családi összejövetelek esetében azért illendő oknak lennie, de van.

2018. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze a tortát nyugodtan sütsd meg neki, hiszen ez is egyfajta ajándék számára, ha nálatok ez a szokás, hogy te sütöd meg neki. De a párodnak is ki kéne vennie a részét a készülődésből, és közösen főznötök, ha a tortát csak temagad sütöd is.

A sógorék úgysem esznek semmit, de ha mégis ennének valamit, a párodnak kell őket kiszolgálnia, hiszen az ő rokona. Neki kell készíteni valami ételt, vagy megmondani nekik, hogy szolgálják ki magukat, ott a hűtő, kamra stb., ha ő nem akarna nekik kaját készíteni, de a te főztödből nem ehetnek.

2018. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket. csak, hogy egy kicsit tisztában legyetek vele, mi pont ez év elején költöztünk el anyósomtól (eddig tanultam), így lényegében véve, addig együtt éltünk 3-an. így ugye főztem mindenkire, szívesen :) (párom is mindig, amiben tudott segített :), idén úgy beszéltük, hogy idei karácsonykor 24-én nálunk az új lakásunkban tartunk családi összejövetelt, mind az ő (anyós), mind pedig az én családommal (édesanyám, tesómék), és akkor fogjuk 24-én megünnepelni a szülinapját, így anyósomon áll, hogy 26-án tart-e vmit vagy sem. de így amit ti is írtatok, sztem az lesz a legjobb, ha én nem leszek ott, természetesen aznap felköszöntöm, de amíg sógorék ott lesznek én nem :) Minden gond megoldva!!
2018. okt. 9. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!