Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hugom sértődös hogyan mondjam...

Hugom sértődös hogyan mondjam meg neki ne igyanak alkoholt a barátjával már reggeltől mikor látogatóba jönnek hozzánk?

Figyelt kérdés
Vagyis férjem kért meg hogy a gyerekekre való tekintettel mikor látogatóba fognak jönni kb 1 hétre mondjam meg nem ihatnak a házban délelőttől. A barátja igen sok alkoholt iszik és ők kb úgy képzelik a nálunk töltött időt hogy végig isszák.. Nekünk kisgyerekeink vannak ovis-sulis és félek nem fogják figyelembe venni. Hugom hirtelen robbanó nem toleráns természet aki semmijen kritikát nem fogad el. Ezt támadásnak venné és minden rossz lennék ha megkérném ne igyanak a házban.. Férjem nem tűri és nem tudom hogyan álljak neki a dologhoz. Hugom nem fiatal 37 éves de barátja csak 25 és az aztán iszik rendesen. Nem kedvelem őt mert csak piál meg bulizna más nem érdekli, a gyerekeket se szereti..Mi nagyon mértékkel iszunk néha és a gyerekek előtt nem igazán. Kínos ez a dolog nekem. Ti hogy mondanátok meg neki?
2018. okt. 21. 22:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
95%

24: Pedig így ők mondják meg, hogy ti mit csináljatok.

A saját házadban jogotok van nyugodtan élni, és ezt minden eszközzel biztosíthatod.

Ahogy látom, már elkéstél ennek a biztosításával.

AirBnB-ben szállásoltam volna el őket, aminek max. a felét fizetem, meghívnám az ünnepi vacsorára és semmi több. Ha nincs pénzük szállásra, akkor utazásra hogy van? Akkor mért kell erőltetni ezt?

Ha külföldön éltek, akkor nyilván nem mindennapos a kapcsolat, nem tudom, miért állsz úgy hozzá, mintha közeli kapcsolatban volnátok.

2018. okt. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
63%

A lényeg lemaradt: ha ő dönthette volna el 18 évesen mit akar, akkor már lényegtelen lett volna, hogy eljön e tesód a pasijával, mert legalább akkor sem kellene egy hétre jönnie. 1 napról szól az elsőáldozás, minek 1 hétig ott csücsülni a másik nyakán?

Eleve max elmegy, végignézi.. majd esetleg egy jó kis családi ebéd és mindenki megy a dolgára. Minek oda 1 hét?


Amúgy még az lemaradt, hogy bérmákozó is voltam.

2018. okt. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó három válaszoló, nem a kérdező vallási meggyőződése volt a kérdés és rohadtul nem kíváncsi senki arra, hogy gyerekkorában kinek mennyit kellett templomba járni.
2018. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező mondd nyugodtan el nekik a véleményed,ne tartsd magadban. Ha lehetne én minden piás,alkoholista állatot börtönbe zárnék,a piát meg betiltanám én annyira irtozom minden fajta szesztől,egyszerüen undoritó.
2018. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
96%
" Figyelj Mari! Nagyon szeretnénk, ha itt lennétek Julika elsőáldozásán, mert a család részei vagytok, és te vagy a keresztanyja, de nem tetszik nekünk, hogy Karesszal folyton isztok! Nem a kapcsolatotok ellen vagyok, de én úgy látom, hogy ő visz bele téged, és nem szeretném, ha tönkremennél! Kérlek benneteket, amíg itt vagytok, ne igyatok reggeltől estig, hanem korlátozzátok le maximum egy pohár borra este, de azt se a gyerekek előtt, mert ez nálunk nem szokás!" - kb így mondd el neki, aztán ha megérti akkor rendben van, ha nem akkor így járt! Igaza van a férjednek, ezt nem szabad tűrni!
2018. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
38%

Alapjában egyetértek veled, de azért van pár más megoldás is.

pl: Ha a férjedet zavarja beszéljen velük Ő. Végül is te a testvéri szeretet miatt elnéznéd nekik egy hétig.


Vagy Nyugodtan igyanak ott egy hétig. Jók lesznek elrettentő példának a gyerekeknek. Pár év és úgy is hajléktalanok, lecsúszott senkik lesznek. Lehet mutogatni mint elrettentő példát.

Nem szép történet, de maguknak választják ezt az életet, és nekik jó.

2018. okt. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Élettársi kapcsolatban született a gyermekem, már a kapcsolatunk alatt is gond volt az apa időnkénti túlzott ivásával. Terhességem alatt meg is mondtam neki,hogy tele van a hócipőm azzal,h a családi életünk akkor kezdődik,amikor a kocsma bezár. Ez egy darabig hatott,de később megint el-el kutyálkodott. A gyerek megszületésekor hazaköltöztem - egy utcával arrébb- mert nem akartam alkoholista környezetben felnevelni. Apjának kerek-perec megmondtam: bármikor feljöhet (ott is alhat,lakhat), de részegen nem.Egy darabig betartotta,de amikor részegen akart fejönni,nem engedtem be,később a kapcsolat is megszakadt. HÁLA ISTENNEK, lett egy nagyon jó fej gyerekem, normális értékrenddel. (még Mielőtt az apák nekem rontanának,hogy csak lehúztam,s a pénze kellett, a gyerektartás, nos nem: 20 év alatt 2.300 ft-ot kaptam tőle).

Szóval kérdező,csak határozottan: a Ti lakásotok, a Ti életetek. Megmondod a húgodnak: nagyon szívesen látod, de nincs alkoholizálás. Ha nem tudják betartani, akkor keressenek maguknak szállást.

2018. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
93%
Fűt-fát megígér, naná. Ha ár ott van, mit csináljon vele a kérdező: dobja ki a bőröndjét az ablakon? Aki inni akar, az inni fog, a legkevésbé se érdekli, hogy ez másnak nem tetszik. Az meg abszolút elfogadhatatlan, hogy tolja át a férjre a nemszeretem feladatot. A feleség rokona, a férjnek semmi köze hozzá. Köszönje meg a feleség, hogy a férje hozzájárult a vendégfogadáshoz.
2018. okt. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
60%
Bátortalan vagy, mert a tesód? A húgom az egyetlen, akinek mindent elmondhatok cukormáz nélkül.
2018. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat.

A lényeg tehát, hogy ott piál nálatok. Ezt elég nehéz elképzelni alapból. Azt issza a vendég, amivel megkínálják. Többet nem. Ha viszi magával, el kell mondani, hogy nálatok ez nem szokás, és vagy abbahagyják, vagy mennek el. Ha megsértődnek, legalább nem mennek többet.

2018. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!