Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem zavar ez a családban...

Miért nem zavar ez a családban senkit rajam kívűl?

Figyelt kérdés
2 hugom van az egyik 17 a másik 24 én 31 vagyok. A 17 éves hugom és én is a szüleinknél lakunk. A másik hugom már 19 évesen önállósodott, mivel megismerkedett egy sráccal, akivel összeköltöztek. Kb. 3 hónappal ezelőtt szakítottak, ő pedig most úgy döntött hazaköltözik egy kis időre, mert magányos egyedül a házában és szeretne egy kis társaságot. Haza is jött, kb. 1,5 hete. Viszont nagyon fura. Azt mondja azért jött haza, mert társaságot szeretne, de valahányszor én vagy a hugom elhívjuk valahova, olyankor mindig azt mondja, hogy “most fáradt” vagy azt “hogy most nincs kedve”. Mikor családilag éttermebe megyünk, akkor sem jön, mondván, hogy most nem bírna enni. Egésznap a nappali kanapéján vagy a szobájában ül és zenéthallgat vagy a laptopján csinál valamit. Tegnap felvetettem neki, hogy a saját kis házában is csinálhatná ugyanezt mint amit itt, kicsit könnyezve azt mondta, hogy most nehéz időszakot él meg, és csak nem szeretne egyedül lenni. Mire mondtam neki, hogy de ha nem csinál semmit, sehova sem jön el velünk akkor ugyanúgy magányos lesz erre ő azt mondta, hogy ne piszkáljak A szüleinket nem nagyon zavarja, hogy ezt csinálja, a másik hugomat szintén, és ha véletlenűl rá merek szólni valamiért egyből jön a “most miért kötekedsz a hugoddal?” szöveg. A bulimiája is újra megjelent viszont ő nem tudja, hogy én ezt tudom, engem meg annyira nem érdekel, hogy belefollyak. Engem csak az zavar, hogy itt van és nem csinál semmit egész áldott nap. Néha pityereg valamin, de meg nem mondaná, hogy min. Miért nem képes kicsit kimozdulni? Miért viselkedik így? És a szüleinket ez miért nem zavarja?

2018. nov. 5. 16:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
34%
(A 8-as válasz nem az enyém.)
2018. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny a hugomra, de gondoljatok bele abba a szituációba, hogy van egy hugotok, aki első ránézésre egy az egyben te csak alacsonnyabb, kisportoltabb és 7évvel fiatalabb verzióban és ennek ellenére bárhová mész vele valaki mindig azt mondja, hogy “milyen szép testvéred van” de rád ezt sosem mondják...nem a legkellemesebb érzés!
2018. nov. 5. 19:07
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

El tudom képzelni, elég szar érzés lehet neked ilyenkor.

De hogy miért nem randizik... még nincs túl az előzőn, szerintem jobb, ha egyelőre nem ismerkedik, úgyis csak pótlékot vagy lelki szemetest keresne.

2018. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Tuti 31 vagy? Miért nem élsz külön?
2018. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, 31 vagyok. Meg van rá a nyomós okom, hogy velük élek még mindig.
2018. nov. 5. 20:11
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom nagy szerelem volt és nagyon összetöri, hogy ennyi év után vége a kapcsolatuknak. Mindenki máshogy heveri ki a dolgokat, ő azzal, hogy sírdogál és egy időre visszaköltözött a szülői házba, ami normálisabb családokban afféle menedékhely, hiszen az ember ott nőtt fel, ott laknak a szülők. Az, hogy a húgod nem megy veletek sehova de közben "nem akar egyedül lenni", az tényleg annyiból állhat, hogy nem akar egyes egyedül lenni a másik helyen, ahol minden exére emlékeztetné. Szerintem itt az lenne a jó megoldás, hogy nem piszkálod, hogy ide-oda menjen el, amikor egyértelműen nincs kedve. Ha eljön az ideje, majd úgyis menni fog. Idő kell neki, hogy fejben újra toppon legyen.
2018. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Empatiából nem sok jutott Kérdező! Hagyd békén, megviselte a szakítás, teljesen normális a viselkedése (nyilván a bulimiát leszámitva értem).

Neked láthatóan nem volt még kapcsolatod. Azért nem randizik mert az normál esetben nem megy azonnal szakítás utan.

2018. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Hajajj, kérdező... Baja van, tényleg hagyd, nem mindenki annyira penge, hogy azonnal felálljon, viszont ha a szüleid nem bánják, hogy hazajött, akkor fogadd el.


Miért nem randizik... Nos, ez nem mindenkinél megy így, hogy még fáj a szakítás, de már mással mosolygunk és kavarunk... (Mondom ezt így, hogy sosem fájt nekem szakítás, de empatikus vagyok.)


Azt tökéletesen megértem, hogy nem akar egyedül lenni akkor sem, ha nem mozdul ki veletek. Laktál már egyedül, magányosan? Ég és föld egyedül lenni egy helyen, illetve a régi otthonodban, ahol a családtagok ott szöszölnek a másik szobában. Úgy én sem érzem magam egyedül, még ha nem is szólok senkihez és nem akarok kimozdulni.

2018. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Menjetek el dolgozni mind a ketten,és majd nem jár ilyen baromságokon az eszetek.
2018. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Most szakított. Ez teljesen normális, ahogy viselkedik. Minden szakítás után van "gyász időszak". Épp azt látod rajta.


Próbálj vele megértő lenni, hiszen a testvéred. Szereted.

2018. nov. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!