Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A családban egyedül nekem...

A családban egyedül nekem kell magáznom "após-após-jelöltéket", és ez kissé zavar. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A páromnak igazán nagy családja van, de rajtam kívül mindenki tegeződik mindenkivel. Én lassan két éve vagyok vele, egyébként nagyon szeretem a szüleit, és alapból nem is lenne bajom azzal, hogy magázzam őket, csak olyan hülyén érzem magam a családi eseményeken, hogy csak én beszélek így velük.


Az egyik rokon felesége hozott magával két gyereket az előző házasságából, kb. velem egykorúak, még nekik és az ő párjaiknak is megengedték, hogy tegeződjenek velük, csak én vagyok kivétel :/


Nem értem, hogy miért lehet ez. Egyébként szerintem kedvelnek, főleg a párom anyukája...


2013. dec. 12. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Anyósom sem ajánlotta fel soha hogy tegezzem, bár őt minden beházasodott családtag magázza. Hozzáteszem ő meg is tartja mindenkitől a távolságot aki nem vérrokona, mi vagyunk az "alsóbbrendűek" a családban, pedig én is már vagy 10 éve "családtag" vagyok.
2013. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A férjem magázza őket lassan 6 éve. Ez annyira megszokott, hogy ez már nem is fog változni. Nekem esett rosszul, amikor egy ismerős lányának felajánlották, hogy tegezze őket, a páromnak meg x év alatt egyszer sem jutott eszükbe.

Hát ez van, és ez is marad. Ettől még szeretik.

2013. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ne agódj én is magázom öket.A férjem is a szüleimet....
2013. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

semmit, ne törődj vele. Nálunk is tegeződés van, párom tegezi a szüleimet, persze én magázom az anyját...ez inkább róla mond el véleményt. Idős ismerős szerint tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, őt tegezem, érdekes, pedig nem is rokon...Vannak olyanok, aki fejében az van, hogy ő idős, bárkit, értsd: a 40 éves ismeretlent is letegezheti a "koránál fogva", anyós ilyen és ki is mondta. Az én szüleim meg a 20 éves ismeretlent is magázzák, ha meg közelebbi a viszony, akkor nem számít a kor, tegeződnek. Ilyen típusok.

Ha más baj nincs a párod szüleivel, ezzel ne foglalkozzál, jobb lesz, ha szemet hunysz.

2013. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Jégtánc ***** válasza:
65%
Anyósomat lassan 10 éve magázom ,apósom tegezem.Férjem tegezi a szüleimet.Engem nem zavar,meg lehet szokni.Sosem gondolkodtam el azon hogy miért kell magázni.Ő így szeretné és én elfogadom.Ettől én nem érzem magam alsóbbrendűnek.
2013. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is magázom őket, és már el sem tudom képzelni ,hogy ez másképp legyen. Nem is érzem kínosnak, sőt! Nekem sokkal kínosabb volt, mikor azt vettem észre, hogy a bátyám letegezi a férjem nagymamáját, mert nálunk az volt a szokás, hogy a mamikat tegezzük. Én megértettem, mert a bátyám nem megsérteni akarta, csak neki ez volt a megszokott, és a férjem mamáját is szinte a saját mamájának tekintette, de én Őt is mindig magáztam.

Nálunk az én szüleimet mindenki tegezi a férjem családjából, én meg nem tegezem a férjem szüleit, de ebből sosem csináltam gondot, eddig ezen nem is gondolkodtam, olyan természetesnek tűnik.

2013. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az anyósom már az 1. találkozáskor felajánlotta, hogy tegezzem. Apósom még nem, pedig 6,5! éve vagyunk együtt és 1,5 éve házasok vagyunk. Engem nem zavar, bár érdekes, hogy a sógornőm exférje tegezte, bár igaz, ő osztálytársa volt a férjemnek. De ez van. Én ebből nem csinálnék ekkora ügyet a helyedben.
2013. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Én is magázom anyóst..Elég rosszul esett nekem is, hogy mindenki más tegezi, csak nekem nem ajánlja fel. Pedig sokáig együtt is laktunk... Aztán vagy 3-4 év után mondta, hogy tegezzem már én is, de akkor már olyan fura lett volna. Gondoltam magamban, hogy ha ennyit kellett ezen gondolkozni akkor hagyjuk inkább, és magázom azóta is...

A férjem meg hamar letegeződött a szüleimmel, nálunk nem probléma a tegeződés.

2013. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
esetleg szólhatsz a párodnak, hogy említse meg nekik, hogy milyen fura hogy te még mindig magázod őket. (de ne mondja meg, hogy te kérted erre :) )
2013. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy anyósod elfelejtette mondani,vagy azt várja hogy magadtól tegezd... Mamám Apámnak 20 év után mondta hogy tegezze,szóval még lehet hogy felajánlja
2013. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!