Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért hiszik a szüleim, hogy...

Miért hiszik a szüleim, hogy az örökséggel minden meg lesz oldva?

Figyelt kérdés

Testvérem mindig önző, költekező ember volt. Tinédzserként is sokat veszekedtünk ezen. Ki volt téve mindkettőnk zsebpénze, simán eltette az én részemet is. Amikor visszakértem undok volt. Sajnos szüleim is tehetnek erről. Rengeteg gond volt van vele. Jelenleg munkanélküli. Több éve. Múltkor szó volt erről, mi lesz vele a későbbiekben. Anyám mondta, hogy majd örökségből eléldegél és ne féljek attól hogy utcán végzi a testvérem.

Egy a bökkenő.

A testvérem Wellensteyn kabátokat hord és az egész ruhatára ilyen árkategóriás darabokból áll, ételben is finnyás, plusz a haverjaival is drága piákat isznak. Ebből szerintem soha nem akar majd lejjebb adni. Hozzátenném szüleim nem pénzesek, csak ilyen olyan indokkal pénzt kér másoktól és tőlük és erre költi. De ő soha nem ad senkinek semmit. Ha megnyerné a lottót senkinek nem adna, hanem elverné pár hét alatt, na ez a típus. Az ilyen családtagtól érdemes tartanom?


2018. nov. 6. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Figyu. Ha több éve munkanélküli, akkor is valahonnan elő kell teremtenie a pénzt a költekezéseihez.

Betörni jár??

2018. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Neem :D. Írtam, hogy rokonoktól kért pénzt meg anyát is átverte már párszor. Pl bekamuzott valami fizetős tanfolyamot, oda fog járni. Aztán kiderült, hogy nem is jár. Csomószor hazudozott már ilyen téren.
2018. nov. 6. 17:00
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Ritka ronda ez a wellenstejn kabát, megnéztem. Nem elég h here a tesód, de még az ízlése is xar. 🤣🤣

Amúgy az örökség címen a sajátodat félted? Hogy mire oda juttok tesód mindent felel?

2018. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Aztán ki tudja, tűntek el dolgok otthonról még régebben. De azt a szüleim a haverjaira fogták, azt hitték ők voltak.
2018. nov. 6. 17:01
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell vele foglalkozni ennyi. Felnőtt ember, azt csinál az életével amit akar. Te ne adjál neki.
2018. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem. Hanem attól, hogy feléli és nálam fog kopogtatni. Már egyszer-kétszer akart tőlem is kérni pénzt, de nem adtam, csak nagyon keveset.
2018. nov. 6. 17:02
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat persze. Már nem fogok neki többet adni. Tudom egy idióta, de mégsem akarom, hogy majd hajléktalan legyen. :/
2018. nov. 6. 17:06
 8/16 User-Agent ***** válasza:
78%
Minden elismerésem az övé. Nem nevezhető életképtelennek, ha így el tudja tartatni magát másokkal. A szülei rokonok úgyis pénzelik, mellesleg simán le tud húzni bárkit, akár politikusnak is el tudnám képzelni. :D
2018. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hehe, hát nem mindig, mert már fenyegették meg tartozás miatt. Meg egyszer meg is verte egy ismerőse.
2018. nov. 6. 17:19
 10/16 User-Agent ***** válasza:
69%
De eddig jól kihúzta annak ellenére, hogy munkanélküli. Általában az ilyen lehúzók el tudják tartatni magukat. Nálunk is van egy ilyen ismerős, sőt mostanra odáig fajult, hogy neki dolgoznak. Amíg vannak olyan hülyék, akik le lehet húzni, addig nincs miért aggódni. A szüleid még örökséget is hagynak rá. :D
2018. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!